Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kancsal olyankor mit lát?

Kancsal olyankor mit lát?

Figyelt kérdés
Nem gúnyolódva pusztán kíváncsiságból kérdezem. Tehát tételezzük fel van egy olyan kancsal személy akivel farkasszemet nézel. Az egyik szemével pontosan a szemedet nézi, míg mondjuk a másikkal a mennyezetet. Ha letakarom azt a szemét amelyikkel engem néz akkor a másikkal csak periférikusan lát engem? Tehát nem olyan élesen? Ha élesen akarna látni azzal a szemével akkor el kellene fordítani a fejét? Köszönöm a válaszokat.

2021. máj. 14. 09:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkorban kancsal voltam mindkét szememre, de főleg a balra.

Az egyiket 7 éves, a másikat 8 éves koromban megoperálták, azóta nem vagyok kancsal.

Ilyen "farkasszemet nézésre" nem emlékszem, de egyébként ugyanúgy láttam, mint te vagy a másik, akinek nincs gondja.

A kancsal ember az egyik szemével fókuszál, a másik csak "jelen van", nem alkot külön képet.

A mai napig tudok felváltva, csak az egyik szememmel nézni, a másik szemem nem alkot külön képet. Különösen azért, mert évekig volt váltásban hol egyik, hol a másik szemem takarva és az agyam berendezkedett erre.

2021. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha letakarod a nem-kancsal szemet, akkor a kancsal szeme fog rad fokuszalni.
2021. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mert ugye nekem azért furcsa mert ha bandzsítok akkor kettős látásom van. De az agy ugyebár erre rendezkedik be. Csak amiatt érdekelt a dolog. Tehát lényegében ha letakarom a "nem-kancsal" szemet akkor a másik automatikusan beáll "normálisra"?
2021. máj. 14. 10:30
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
En mindig bandzsa vagyok ittasan, es eszre se veszem, de nem latom az orromat :) Ilyenkor a "normalis" szem fokuszal. Ha azt letakarom, akkor a defektes normalis lesz. Ha kozel megyek ahhoz, amit nezek, mindketto kiegyenesedik, csak bizonyos tavolsagon tul bandzsulok. Sokat teszteltem, mert erosen ciki :D Egyebkent rovidlato vagyok, es gyerekkorban mutottek ugyanezt a szemem bandzsasag miatt. Lehet berugva kellett volna megcsinalni. De akkor meg jozanul neznek kifele :D
2021. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
:D jah az már nekem is feltűnt, ha többet iszom akkor kettőt látok mindenből. Akkor tuti bebandzsulok, csak még nem tünt fel. Olyankor az egyik szemem becsukom, bár ittasan hunyorogni nem egy pozitív emberi gesztus :D
2021. máj. 14. 10:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kamcsalsag nem jar kettos latassal :)
2021. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Teljesen más lesz a kép, ha egy egyébként nem kancsal bandzsít (itt jön a kettős látás), mintha egy kancsal bandzsít, akinek az agya erre az állapotra van beállva.

2021. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7. Tehát akkor a kancsalnak soha nem kehet kettős látása ez alapján?
2021. máj. 14. 11:23
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert a kancsal az csak kancsal azt írtam feljebb is, az agya erre van beállva. De ha még bandzsít is? :D
2021. máj. 14. 11:25
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
De varj mar... Egy szem nem tud egyszerre kancsitani meg bandzsitani is, mert akkor ketfele allna :D Ha az egyik bandzsa, a masik kancsal, akkor meg olyan, mintha mindket szemevel egyszerre nezne "normalisan" full jobbra vagy balra :)
2021. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!