Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyankor mi történik, ha egy...

Olyankor mi történik, ha egy alacsony energiaszintű ember rá akarja kényszeríteni magát aktív tevékenységekre erőszakosan ?

Figyelt kérdés

Szeretnék többféle aktív dologban részt venni, de úgy érzem, nincs elég kakaóm, üzemanyagom hozzá.


Nincs kraft bennem. Fáradtságot érzek, állandó melankólia és szomorúság érzést, nyomott hangulatom van.


De tudom, hogy ez így nem fenntartható. De egész nap heverni lenne kedvem... Az élet sok dologban "megpróbált" engem és most egy hullának, lelki roncsnak érzem magam.



2021. jan. 6. 01:12
1 2
 1/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
79%

Nem fogsz felrobbanni, meg spontán öngyulladni, még mielőtt eből is valami önsajnáló, önkinzó választ vársz :)

Ha azt érzed, pihenned kell, pihenj. Nem tudtam, hogy kötelező lenne a szabadidőnket is beosztani.

2021. jan. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, érzem, hogy kellene tenni, csinálni valamit, kinyitni új kapukat, mások meg legszívesebben megöngyilkolnám magamat.


Az élet leszívta az energiámat. Olyan kell is, meg nem is az élet érzés. De inkább nem kell...

2021. jan. 6. 01:28
 3/18 A kérdező kommentje:
Nah nem leszek a Helyesírás Császára baxxameg !!
2021. jan. 6. 01:31
 4/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
91%

Mindenkivel történtek rossz dolgok. Lehet rosszabbak mint veled, bár ez ugye mindegy, mert mindenki más, és mástól lesz depi.

Őszintén: majd ha megunod a saját rinyád, akkor majd teszel, de abszolút nincs azzal baj, ha csak fekszel, pihensz, fejleszted magad, és majd később tárulkozol ki, ha beleuntál az otthonülésben, önsajnálatba. Az emberek java amúgy sem vevő egy xarpalacsintára, bármennyire is szenyán hangzik.

De nem mindenkinek az a jó terápia, hogy menjen és falja fel az életet egy nap alatt.

2021. jan. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom engem szanatóriumba kellene csukatni örök időkre annyira kész vagyok. Begyógyszereznek és legalább nem érzek semmit..
2021. jan. 6. 01:34
 6/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
93%

Ugye olyan 20 év alatt vagy.

Elmúlik, halál komolyan. Az esetek 99%-ban elmúlik. Nefossál, és ne görcsöljél.

2021. jan. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Rajtam már csak az segítene, ha leszíjaznának egy ágyhoz, kanállal letuszkolják a Xanaxot és benyomnak valaki kellemes zenét az idegszanatóriumban...
2021. jan. 6. 01:39
 8/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
88%

Intenzven dolgozom, egy kis alprazolam nem hat meg csak úgy :D

De ezt otthon is meg tudod tenni. Fekszel, szól a zene, aztán csitu van.

2021. jan. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Én magam is nehezen veszem rá magam arra, hogy aktív legyek. Szabadidőmben inkább a gép előtt ülnék vagy csak feküdnék magamba.

Arra, hogy én kimozduljak napi szinten a kutyám vesz rá. Tele van energiával, és minden nap olyan délután 3-4 órakor elkezd benézegetni a konyhaablakon, ugat, mondja a magáét. Ha még 5 órakor se viszem el csak néz rám meredten, szomorúan, ilyenkor mindig beadom a derekam. De nem is bánom, kisebb sétával fél óra, nagyobbal 1-1,5 óráig kint vagyok a levegőn, és nem a gép előtt punnyadok. Amióta örökbefogadtuk, azóta van ez a rutin, azóta sokkal jobban érzem magam testileg/lelkileg is.


Esetleg ami még motiválhat, ha közös programokat szervezel a barátaiddal, ismerőseiddel. Én falat mászni jártam el 2 barátnőmmel. Én is oda egyedül nem, de így társaságban olyan szívesen jártam heti 1-2x.


Nem tudom ez mennyire segít, ez szimpla saját tapasztalat csak.

2021. jan. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

" Esetleg ami még motiválhat, ha közös programokat szervezel a barátaiddal, ismerőseiddel."


Nincsenek barátaim.. 😂😂😭😭😭😢😫😂😂😰😭😭

2021. jan. 6. 01:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!