Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy viszonylag...

Miért van az hogy viszonylag nagy darab létemre szinte a szél el fúj,súlyzózom stb és még is nincs húzása az ütésemnek(box zsáknál)?

Figyelt kérdés

"nincs húzása" lehet nem a legjobb megfogalmazás nem tudok nagyon erőset ütni.

kicsik a kezeim (kéz fej ököl kb mint egy nőnek) viszont láttam már női bokszolókat tudnak ütni rendesen ezért nem értem hogy mitől van nálam ez az egész.


2021. máj. 15. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Gyenge vagy (nincs rajtad elég izom). A zsírtól senki sem lesz erősebb.

Illetve a kezed mérete nem számít, mivel az a csontok méretétől függ, ami megint nem izom.

2021. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A boxolók általában alacsonyak.
2021. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
súlyzózom szóval valamennyi izom van rajtam,talán a hasizom gyengébb felülésezni nem szoktam rendszeresen. Fekvőt viszont szoktam.
2021. máj. 15. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:

A súlyzózástól önmagában nem tudsz erősebbet ütni.

Erő= tömeg X gyorsulás.

plusz nagyon sokat számít a technika is.

Amúgy az ütőerőt nagyon jól tudja még fejleszteni, ha az öklödön fekvőtámaszozol, egy minél keményebb felületen.

2021. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ütésnél nagyon sokat számít a technika, de ha a szél is majd elfúj, akkor valamid nagyon gyenge (has, láb vagy mindkettő), amúgy ezek is kellenek ha erősen akarsz tudni ütni.

Illetve a súlyzózást és főleg a fekvőtámaszt lehet nagyon rosszul csinálni, úgy meg nem fogsz túl sokat fejlődni.


#4-es az erős ütés a lendülettől függ: Lendület= tömeg*sebesség (persze ez az erőtől erősen függ, de legyünk pontosak:P)

2021. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért mindegy ki milyen zsíros, ha fekete Laci bácsi fénykorába odavágott volna valakinek, nem kellett volna oda sebesség, ha betalál egy olyan nyakleves Laci bácsitól, remegve esett volna össze az illető, jobb esetben.Rosszabb esetben arcplasztika is kellett volna.
2021. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért a genetikát se hagyjuk ki. Rengeteg olyan sportoló van, akin rengeteg izom van, komoly technikai tudás még sem nagy ütő.

Van olyan is, aki testalkatilag olyan, mint egy full átlagos srác aztán olyan ko kat üt, hogy beszarás.

Egyszerűen nem tud mindenki nagyütő lenni, hiába a technika meg az izom.

Persze nagyon fontos a jó technika meg minden, de egyáltalán nem garancia a nagy ütésre.

Ha jól tudom, bár nem akarok hülyeségeket beszélni, de az izomrostok összetétele is sokat számit. Van aki nagyon lobbanékony, baromi erős, de a kondija sose lesz olyan kiemelkedő, van meg aki nem annyira, de cserébe sose fárad el kb. Ilyesmi...

Rengeteg ilyen példa van a boksz,kickboksz, mma világában.

Úgy, ahogy az ütésállóságon sem igazán lehet javitani. Leeht edzeni, megedzeni az izmokat stb. de a többi a genetikán múlik.

2021. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!