Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért adnak borrava...

Az emberek miért adnak borravalót a pizzafutárnak mikor először és utoljára találkoznak vele?

Figyelt kérdés
Tudom lesz aki leírja hogy minden nap kaját rendel és van hogy ugyanaz hozza ki, de én az átlagemberre gondolok aki heti egyszer rendel és a netpincér vagy wolt sok ezer futárja közül az egyik hozza ki.
2021. máj. 16. 10:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
Figyelmességről, háláról esetleg köszönömről sose hallottál még?
2021. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
44%
Ha elmegyek nyaralni külföldre, vagy az ország másik végére, ott is minek adni az étteremben, ugyse valoszinü, hogy visszamegyek.
2021. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

"Figyelmességről, háláról esetleg köszönömről sose hallottál még?"


A mai világban? Na ne röhögtess. Én se kapok borravalót, sem hálát a munkám során.

2021. máj. 16. 10:59
 4/28 anonim ***** válasza:
61%

Amugy meg egyik ember miért adományoz a szegényeknek, a másik miért nem?


Nem kötelező a borravaló, valaki ad, valaki nem...

2021. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
37%

Ilyen helyzetben (általában) a "Legyen egy kis csórikámnak!" mentalitás dominál legtöbb embernél, komolyabb szinten nem foglalkoznak amúgy se vele ("Megjött a pizza, együnk!").


Maximum figyelmességről, megszokásról van szó (hálát nem mondanék, azt nagyobb dolgok esetében fejezünk ki).

2021. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

Én ezért nem is adok.

#1 a munkáját végzi, nehogy már én legyek a hálás mert elvégezte a munkáját vagy te az utcán minden szembejövőnek nyomsz egy százast a kezébe aki munkából megy hazafele?…


Azt meg hagyjuk, hogy “dE NeKIk IgY vAn a fIZeTéSük KisZáMítVa”. Kutya nem szorított pisztolyt a fejéhez hogy írjon alá egy szar munkaszerződést, aztán az ügyféltől várja el a fizetést. Menjen a munkaadójához.

Ja hogy ott nem meri kinyitni a pofajat, csak az ügyfélre forgatja a szemét meg firkalja össze a társasházat, hogy 2/5 nem jattol?

Pukkadjon meg az összes jattot váró futar.

Szerencse hogy minden rendelésem kártyával megy, készpénz közelében sem vagyok amikor tartja a markát..

2021. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%
szeretunk koltekezni
2021. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%

#3

A te bajod. Biztos nem dolgozol úgy, hogy megérdemeld, vagy nem dolgozol emberekkel. Én emberekkel foglalkozom munkám során, és a kollégáimmal szoktunk kapni ajándékokat, pl. csokikat az emberektől.

2021. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
39%

Akkor adok, amikor gyorsan ideér. Nyilván ha 2 órája várok egy salátára nem adok. És tök mindegy, hogy csak egyszer látom, nem azért adok, mert úristen mit gondol majd rólam, ha nem adok. A kéregetőknek is szoktam adni, pedig egyet sem láttam soha viszont.


"A mai világban? Na ne röhögtess. Én se kapok borravalót, sem hálát a munkám során."

És te kit érdekelsz? Attól még másnak sem lehet jó? Más nem adhat? Más nem kaphat? Jesszus.

2021. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"És te kit érdekelsz?"


ha én nem érdekellek akkor a csövesek miért érdekelnek, miért adsz nekik? Paradoxon

2021. máj. 16. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!