Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el a pizzafutárok...

Miért várják el a pizzafutárok a borravalót?

Figyelt kérdés
Rendeltem ma pizzát. 30 perc alatt megjött, hidegen. Szóvá tettem a futárnak, hogy hideg a pizza. Erre lazán közölte velem, hogy ő meg a borravalót hiányolja amit múltkor se kapott tőlem. És ő annak viszi ki előbb a pizzát akitől szokott borravalót is kapni. Ez egy kisváros szal nem csoda ha tudja címre pontosan hol kap borravalót. Köpni-nyelni nem tudtam a flegma válaszán. Ezután felhívtam a pizzériát. Elmondtam nekik a dolgot, erre közölték, hogy nekik nincs joguk megszabni a futárnak, hogy milyen sorrendbe vigye ki a pizzát. A borravaló pedig szintén nem rájuk tartozik, hisz azt a futár kapja és nekik nem joguk eldönteni, a futár milyen sorrendben szállít ha borravalót remél. Nekik az a lényeg, hogy a futár időbe kivigye minden címzettnek, őket nem érdekli a szállítási sorrend, 30 perc alatt meg simán kíhűl a pizza amúgy is. Miért várják el a futárok a borravalót??
2018. máj. 10. 13:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy buzgómócsing, de ez a flegma válasz nagyon felidegesített.
2018. máj. 10. 14:01
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Remélem nem rendelsz onnan többé pizzát.
2018. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
26%
Apa pizzafutár. A fizetése alapból nagyon alacsony, mert a borravalót megtarthatja és úgy már elég jó. Tehát persze hogy oda megy előbb ahol pénzt is kap. Gondolom idegesítő hogy sok kriminális gyökérrel van dolga és lehet pont nálad szakadt el a cérna. Mondjuk hideg pizzára én se adnék borravalót, de nem mindig a futár hibájábül nem ér oda időben a pizza vagy nem mindig miatta hideg. Lehet hogy csak kevés futár volt a sok rendeléshez és nem bírtak vele. Nem mindig a kisembert kéne bszogatni, neki érdeke hogy minél hamarabb lerendezze a fuvarokat, abból van minél több pénze. Tehát a vásárlók is lehetnének kicsit megértőbbek.
2018. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Soha többet ne rendelj tőlük, mert neked van igazad. A futár csak a munkáját végzi ő ezért fizetést kap nem értem miért akar borravalót. Ennyi erővel mindenkinek adhatnál borravalót pl a pékségben a boltban stb stb.
2018. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%

Ezek a reakciók tényleg felháborítóak! Én a helyedben soha többet nem rendelnék onnan semmit és még az ismerősöknek is elmondanám, mi történt. Az igazságos az lenne, ha a beérkezett rendelések sorrendjében vinné a pizzát, nem aszerint hogy kitől remél több pénzt!

Amúgy én is utálom a borravaló rendszerét... Nem is szeretek rendelni semmit, mert szabályosan én érzem magam szarul, ha épp nem állok úgy anyagilag, hogy adjak.

2018. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
19%
uhh a sok önérzetes proli...a futároknak a borravaló a fizetésük egy része. Ezért kevesebbet kapnak a főnöktől általában. A tudatlanságotok miatt ne mást hibáztassatok. És hogy miért jár neki borravaló? Így szokás..ez van. Ne adj neki de ne lepődj meg, ha majd a te címed lesz az utolsó a listán. A gls futárok is kapnak borravalót, ezen csak a kicsinyes garasoskodó emberek akadnak fenn
2018. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

"A gls futárok is kapnak borravalót, ezen csak a kicsinyes garasoskodó emberek akadnak fenn"


Én erre csak azt mondom, hogy belehet állni a konyhába is, aztán 100 fokban izzadni, sütni, főzni, mosogatni, takarítani. Nem kötelező senkinek sem a tokeit lógatva házhoz szállítani a kaját, és ezért még fizetést is kap + a markát is tartja a borravalóért + még pofátlankodik is.

2018. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%

Vannak helyek amik nem beülősek, csak rendelni lehet..most legyél okos. Vagy mi van ha valaki otthon szeretne pizzázni és így kényelmes neki? Csak mert 1-2 negatív élményetek van, még nem kéne kitalálni egy foglalkozás eltörlését szerencsétlenek..

Apát már harapta meg németjuhász mert a mocskos cigány lusta volt kijönni a kapuhoz és apának kellett bemennie letenni a pizzát a konyhaasztalra. A nyuggerek szintén ilyenek..ti csak az egyik oldalt ismeritek. Ennyi erővel a postás munkát meg a csomagfutárt is töröljük el, mert azért kapják a pénzt hogy kocsikázzanak meg biciklizzenek- ostobák -.-" sírok már :D

2018. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
18%
Kis városban laksz, miert nem emeled meg a valagad és mesz el személyesen a pizzázóba leülsz, rendelsz egy pizzát es fogyasztod ott ill. megrendeled elvitelre phu nagy dolog mi? Vagy még megrendelheted telefonon keresztül is és megmondod az időpontot, hogy mikor állsz meg érte. Így csináltam régen mivel 5 perc sétára volt a pizzázó, megkéred, hogy csomagolják elvitelre ill. ott eszed meg és kész.
2018. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

Borravalót illik adni a futároknak, ez tény.

DE: a te futárod pofátlan, bunkó, stb. hogy ezt így az arcodba vágta! Normális cégnél ezért elővennék vagy kivágnák! A futár az étterem "cégére" is, ha paraszt, az sokmindent elmond.

2018. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!