Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai világban miért van ennyi...

Mai világban miért van ennyi nőies férfi és férfias nő?

Figyelt kérdés

Rengeteg “férfi” életképtelen, beszari, tutyimutyi. Saját magát nem tudja normálisan eltartani, nem hogy egy családot. Abszolút semmi tekintélye, határozottsága.


Ellenben sok nő kifejezetten határozott, akaratos, rideg, már-már férfias viselkedés jellemzi. Ő irányít, ő a főnök.


Ezzel nem megbántani akarok senkit, csupán ezt jelenséget látom sok helyen az utóbbi időben. Mintha felcserélődtek volna a szerepek.



2021. máj. 18. 08:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%

Én máshogy látom

Rengetegen vannak azok a pasik akik félre akarnak járni akár család mellől is, a szinglik általában meg bűnrondák, vagy életképtelenek stb, és nők közőtt pedig rengeteg a könnyű nő akiket csettintéssel fel lehet amugy szedni.

2021. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Elmondom neked az én meglátásom. minden nő domináns férfit akar, aki határozott, irányít, gondoskodik, szóval férfias. Csakhogy a férfiak zömmel lebuknak ezen, uralkodás, birtoklás, féltékenykedés, rossz döntések nőre erőszakolása, tisztelet és imádat elvárása a férfi nulla teljesítményért, mert csak, mert ő a férfi, miközben párkapcsolatilag semmit nem tesz le az asztalra. Emelett ha a nő számonkéri vagy szembesíti hogy nem jó irányba kormányozza a hajót és talán hallgatnia kéne rá is, akkor meg nagy duzzogva elvonul, a nő meg "takarítson fel" utána. Amit intéznie kéne, nem intézi, a végén már a nő cseréli a vilalnykörtét, cipeli a bevásárlószatyrot, mert a férfi inkább a haverokhoz menekül, ahelyett, ecsetelni, hogy a nőnek semmi se jó (mert az panaszkodik talán meg kéne nézni azt a zacskó almát mielőtt megveszi, hogy nem rohadtak-e benne a gyümölcsök). Szóval a nőre marad minden, azért veszi át az irányító szerepet, mert a férfi nem csinálja jól, illetve a végén már sehogy sem.
2021. máj. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert az anyák ilyennek nevelik a fiaikat. Mindentől óvják őket, el vannak kényeztetve, egy kenyeret nem tudnak megkenni. Döntéseket se tudnak hozni, mert beléjük van kódolca hogy anyuka dönt. Stb


A nők pedig alkalmazkodtak a helyzethez, valakinek "férfinak kell lennie" a kapcsolatban. Megkeményednek, és ők lesznek a domináns felek.

2021. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%

3.nem az anyák miatt.

Eleve vagy nincs apa minta (ugxe minden 2.ffi lelép es a no neveli a gyereket), vagy az apa sem ferfi es egy fiugyerek azt se tudja mi az hogy férfinek lenni.

2021. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
25%
Nekem az a meglátásom, illetve már több ilyen jelenséggel is találkoztam, hogy a férfi kidolgozza a belét, a nő meg még főzni sem tud, és mégis a tenyerén hordozza a férfi. Nálunk megosztás van, mindketten dolgozunk, mindketten tudunk főzni, mosni, de a férfi munka az férfi munka pl. fát vágni stb.
2021. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
32%

2. Ez komoly válasz? Egyrészt kizárólag a férfiakat szidod, a nőkről egy szót sem szólsz.


Másrészt:

"uralkodás, birtoklás, féltékenykedés, rossz döntések nőre erőszakolása, tisztelet és imádat elvárása"

Mi? Iszonyú sok nő mágnesként vonzódik az ilyen fajta férfiakhoz. Panaszkodni tudnak persze róluk, de szexelni is nyilván velük mennek el.

2021. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
24%

Mert sok férfi lusta dög lett,aki semmit nem akar csinálni.Sok nő is csak döglik egész nap,csinál pár dolgot,és panaszkodik.

Én falusi vagyok,nekem még van kertem,állatokat tartok,mellette dolgozom,mégsem sipákolok.A férjem ugyanúgy dolgozik,tud főzni,takarítani,a gyerekkel lenni,jó az ágyban.Mindkettem dominánsak vagyunk,kompromisszum sokszor kell.Soha nem jöttem volna össze olyannal akire nem tudok felnézni.

És tényleg a szülők rontják el sokszor a gyerekeket.

2021. máj. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Egyenlőség van. Miért kellene a férfinak családfenntartó szerepében tundokolni ?
2021. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%
8. Az egyenlőséget úgy értik, hogy amikben nekik van előnyük, azokban maradjanak meg az előnyeik, amikben pedig hátrányuk volt, azokban legyen egyenlőség.
2021. máj. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem vannak dominánsabb és alkalmazkodóbb személyek mind a férfiak, mind a nők között. Régebben a társadalom szigorúbb korlátokat szabott, ezért a nemi szerepeiknek nem megfelelő embereket is belekényszerítették olyan szerepbe, ami számukra nem volt ideális/kényelmes és ezt természetesnek vették.


Azzal, hogy a társadalmi elvárások kevésbé egyértelműek lettek, sokkal kevesebben készülnek fiatal koruktól arra, hogy megfeleljenek a nemi sztereotípiáknak, ezért többen csak felnőtt korukban szembesülnek ezekkel.


Például, én az egyetemig nem futottam bele abba a korlátba, hogy a nőktől mást várnának el, mint a férfiaktól aztán az egyetemen szembesültem vele, hogy nem feltétlenül azonosak az elvárások, főleg az idősebb egyetemi tanárok részéről, főleg azokon a szakokon, ahol nem egyenlők a nemi arányok.

2021. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!