Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nem helyénvaló dolog...

Tényleg nem helyénvaló dolog visszaszólni az erőszakos lejmos kéregetőknek?

Figyelt kérdés

Nemrég történt, leült mellém egy ilyen a metrón. Nem vettem róla tudomást. Elkezdett magában beszélni, majd hozzám fordult és elkezdte mondani, hogy "majd akkor eljössz velem és együtt veszünk ki pénzt" mire visszakérdeztem hogy "Mi van?" A faszi alig állt egyébként a lábán, be volt drogozva. Éppen megállt a metró, én meg leszálltam, gondoltam otthagyom. A francokat. Ahhoz képest hogy alig állt a lábán, felpattant és jött utánam, és kérdezte hogy "Most hova mész?" Na ezt a pofátlanságot már nem tűrtem, és kissé erélyesebben rászóltam, hogy "húzzál már el anyádba te majom", erre elkezdett megindulni felém, mintegy támadólag. Én meg visszaugrottam a metrószerelvénybe, ő szépen kint maradt. De még azért ott üvöltözött, hacsak a biztonsági szolgálat ki nem rakta onnan.

Mit gondolnak ezek? Egyébként le is csaphattam volna, de látvány helyzetét, meg hogy emiatt én kerültem volna bajba, inkább ellógtam. Mit lehetett volna tenni?


ápr. 29. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Semmit. Az ilyet szó nélkül ott kell hagyni. Mivel írtad is, nem volt józan. + Egy ilyen emberrel felesleges leállni vitázni, pláne a ha világáról sem tud.

Egyszerűbb és biztonságosabb is ha ott hagyod szó nélkül.

ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én kiabáltam eggyel a keletinél. :D Ott állt a személyes teremben, mikor bérletet vettem az automatánál, és ilyen hülye, kocsi lerobbanós sztorival jött. Eleve utálom, ha bárki rám áll, miközben pénz van a kezemben. Aztán, mondtam, hogy hagyjon már az ilyen hülyeségekkel. Aztán elkezdett ordítozni én meg vissza. :D Minket bámult a tömeg a pályaudvar előtt.
ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az utcán volt ilyen, épp sétáltam, és az egyik ülő pasi meglátta, hogy dohányoztam és szólt nekem, de nem figyeltem rá, tudtam, hogy cigit kér majd és nem szoktam adni. Szóval mentem tovább, erre felpattant és a nyomomba eredt. Rendesen be voltam xarva, de csak gorombán visszaszóltam, hogy hagyjon békén. Csak annyit mondott, hogy cigit akart kérni és elment.
ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Elnézést, hogy beleszólok, de ameddig az utastérben tartózkodsz, köteles vagy adni vagy utalni, ameddig az utazás tart. Mivel a járművön tilos a kéregetés, így neked kellett volna előre felajánlani a fizetésed 10%-àt, melyet, ha te kerülsz hasonló helyzetben, vissza kapsz.
ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a helyes viselkedés az lenne, ha ilyen esetekben összefognának a magyarok, jól megrugdosnák az ilyen csöves/kisebbségi/agresszív népeket, aztán rögtön rend lenne ebben az országban.
ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg angolul vagy más nyelven megszólalni egy "ilyen" irányába. Úgysem érti.
ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Az ilyeneket jobb csendben, konfliktus nélkül elkerülni. Attól még az emberben ott van a tüske, de ha a másik fél nincs beszámítható állapotban, ki tudja, mit fog lépni? Ki tudja mi van nála? paprikaspray, kés, hasonlók. Jobb a biztonság és békesség.
ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én egyszer visszakiabáltam messziről mikor helyben vidéki kisvárban a szupermarketnél nem adtam pénzt és szidni kezdte az anyámat. hát nem volt a legjobb ötlet mert elkezdett mégjobban mocskolódni és verekedésre hívni, miközben én már hátat fordítva haladtam elfelé jó sokáig. lettem volna bajban ha utánam szalad vagy valami. azóta annyit szoktam mondani hogy nincs pénzem, én is munkanélküli vagyok, (ami igaz is) többnyire beválik. de a fővárosi durvább leszólítgatókat meg kéne szokni hogy reakció nélkül kezeljem
ápr. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A " huzzál innen a pi$&@ba,hogy a rák egye ki a beledet mert megb@$lak te g3ci" varázsige nálam eddig mindíg bevállt az ilyenek ellen. :D
ápr. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ilyenekkel határozottan kell fellépni. Ha látják, hogy nyüzüge vagy, rádszállnak. Nem kell agresszívnek lenni, csak határozottnak.
ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!