Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem merek kitenni semmit a...

Nem merek kitenni semmit a közösségi médiában, ha azt más is láthatja?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok nagy social media felhasználó, legalábbis van facebookom, instagramom és tiktokom is, de inkább csak “megfigyelőként” vagyok jelen. Arra használom, hogy utána tudjak nézni dolgoknak, értesüljek mindenről, lássam éppen kivel/mivel/hol mi történik stb. Viszont egyáltalán nem szoktam kitenni semmit, nem is reagálok semmire, nem is szólok hozzá semmihez, facebookon van egy profilképem és az egyetemi csoportba írok, ha kell és ennyi. Közben viszont néha szeretnék én is aktívabb lenni, megosztani másokkal ezt-azt, kommunikálni stb., főleg most, hogy picit inkább az online világba terelődött az életünk. Valamint egyszerűbb mindenféle infóhoz is hozzájutni vagy kapcsolatokat építeni, pl. magántanárt keresek és ez is sokkal egyszerűbb lenne, ha csak kiírnám egy csoportba. Viszont engem valahol zavar a tudat, hogy az összes ismerősöm láthatja ezeket vagy akárki, ha rám keres. Mindig meg szoktam nézni, hogy pl. egy privát csoportban is van-e olyan, akit ismerek és ha van, akkor inkább nem teszem ki, amit szeretnék. Ez nyilván hülyeség, mert most mi van abban, ha valaki látja vagy elolvassa stb., de közben tudom, hogy mi is mindig meg szoktuk tárgyalni a barátainkkal, ismerőseinkkel, hogy ki mit tett ki, mit írt, mit szólt hozzá stb. Nekem nincs is sok barátom, sokan csak látásból ismernek, nem vagyok túl népszerű stb. és valahol emiatt is gáznak érzem, mert mégis kit érdekelne, ha kitennék valamit mikor alapból is csak pár emberrel vagyok kapcsolatban.

Kíváncsi vagyok, hogy más is van-e/volt-e ezzel így? És úgy egyáltalán, hogy mi a véleményetek, hogyan lehet ezt elfelejteni stb.


2021. máj. 18. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ha szükségem van valamire, akkor nem érdekel, más látja-e vagy nem :D Foglalkozzon a saját dolgával.
2021. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

A Facebookon azt be tudod állítani, hogy a posztjaidat csak bizonyos emberek láthassák. Ha egy földgömb van beállítva a posztjait láthatóságának, akkor azt bárki, ismerőseid és ismeretlenek is láthatják. De úgy is beállíthatod, hogy mondjuk csak az öt legközelebbi ismerősöd lássa.


Egyébként én meg pont azokat az embereket szoktam láthatatlanná tenni, akik túl sokat posztolnak. A fenét sem érdekel, hogy napi szinten teszi ki, hogy éppen mit evett, vagy hogy a kutyája a gödröt ásott a kertben.

2021. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Anonimként is lehet írni a legtöbb csoportban
2021. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
anonimként talán csak eü-s vagy valami hasonlóba lehet
2021. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogalmazd meg, hogy mit akarsz. Nézd át a helyesírást, majd tedd ki. Innentről semmibe sem lehet belekötni. Túlságosan rámégy arra, hogy idegen emberek mit gondolnak rólad. Tipp: marhára nem érdekled őket. Lehet, hogy ti a barátaiddal megbeszélitek, hogy melyik ismerősötök mit rak ki, de szerintem ez nem átlagos. Ha szóbajönnek mások posztjai, akkor az egyedül azért szokott, mert kapcsolódik a témához, ebben az esetben sem negatívan szoktunk róluk beszélni. Az meg, hogy te éppen hol, mit kérdezel, ha nem tudok rá válaszolni, akkor csak görgetnék tovább. Értem, hogy a saját világod főszereplője természetesen te vagy, de másoké nem. Speciál én sokszor meg sem nézem, hogy ki rakta ki azt a bizonyos dolgot.
2021. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!