Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van így vele? Depresszí...

Más is van így vele? Depresszívebb hangulatban jobban szeret rumlisabb lakásban lenni.

Figyelt kérdés

Mikor depresszívebb időszakom van, kifejezetten szeretem ha rumlis a lakás. Nagyon lelki erőm sincs rendet rakni, de igazából nem is akarok.

Szeretek begubózni a rumlis szobába.

Ma rendet kellett raknom mert jöttek. (Nem volt nagy meló, szűk egy óra, rendrakás, mosogatás, ez-az letörlése) de most egyszerűen nem érzem magam jól.

Üres ágy, üres asztal mindenhol, minden elpakolva...

Normál esetben ezt szeretem, ezt az állapotot, mikor belülről is egyensúlyban vagyok, de ilyenkor valahogy sehogysem.

Valahogy úgy túl friss, túl üde a lelkiállapotomhoz, hangulatomhoz.

És nem, nem az van aminek kellene lenni, amire számítana az ember, hogy engem is felhúz.



2021. máj. 18. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én épp ellenkezőleg. Ha ideges vagyok vagy depis, akkor nálam ragyog a ház, mert "kitakarítom magamból".
2021. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, soha nem szeretem a rumlit, depressziósan még kevésbé, de egyszerűen nincs erőm rendet rakni, takarítani, így csak a saját tükörképemet látom az egész lakásban olyankor. Ha valami miatt rákényszerülök a rendrakásra, mert pl. jönnek, akkor általában azzal lelkileg is jobban leszek egy időre. De a rendet képtelen vagyok megtartani, mert sajnos nagyon egyedül vagyok rá. Úgy érzem, hogy nem találjuk a helyünket, soha nem is találtuk ebben a házban. Ki nem használt szobák, meghalt vagy elköltözött rokonok cuccai, nem fér el semmi, pedig nagy a ház, de a nem itt lakó/nem élők miatt nem férünk el. De a konténert én nem engedhetem meg magamnak, marad ez a lomtár. Pedig olyan jól esne kihajigálni azt a sok lomot. Így meg csak teljes reménytelenséget érzek. Időnként, ahogy vándorlunk a házban és keressük a helyünket, a lomtár átkerül egyik szobából a másikba, de összességében véve soha nincs rend, ott se, amiben élünk. Nekiállok, de már attól elmegy az erőm, hogy már megint egyedül csinálom. Az én házam, a férjem emiatt úgy van vele, hogy csak a legszükségesebb dolgokat csinálja meg, de ő legalább a kertet rendben tartja. A volt párom még a kertet se csinálta, egyedül festettem a kerítést is, megmondta, hogy ő nem festi, mert nem az övé. Borzalmas így élni. El szeretnék válni.
2021. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én így vagyok vele.

Nem érdekel.Nem izgat a rend. Ha jön valaki, akkor teszek rendet csak,pár hetente, utálom akkor is

2021. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, de nincs erőm megcsinálni. Aztán a kupitól még depisebb leszek.
2021. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pont forditva vagyok.

Amikor oskáig depressziós voltam minden nagyon renbe volt szedve körülöttem. Mióta már nem igazán vagyok, dolgozok, edzek, lustálkodok, azóta nem érdekel annyira a rend, csak túl nagy mocsok ne legyen persze.

2021. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!