Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dohányzik egy egészségüg...

Miért dohányzik egy egészségügyi végzettségű ember, ha tudja, hogy egészségre káros a dohányzás?

Figyelt kérdés
2021. máj. 21. 13:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők is emberek, az idegességet valahogy le kell vezetni.
2021. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
off: Sajnos nem segít a Daedalon, dupla adag sem.
2021. máj. 21. 16:02
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha full egészségesen élsz (és szerencséd is van mellé), megélheted, hogy az unokák beraknak a szocotthonba, mert kell a házad... És 70-80 fölött már azért benne van, hogy fáj a lábad, bevizelsz, rosszul látsz, stb. aztán vagy téged raknak tisztába, vagy a szobatársad, vagy a másik ott hal meg melletted, és 2 óráig még mellette kell feküdnöd...

Az idős kor az idős kor, sok oka van, amiért nem érdemes megélni (családtagom dolgozott szocotthonban, néha voltam bent, és huh... mint a koncentrációs tábor, csak itt nincsenek fiatalok).

2021. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%
Amiért a 150 kilós vágósúlyban lévő orvos cseszeget, hogy fogyjál le!
2021. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Ilyen a függőség. Akkor is tovább csináljuk, ha tudjuk hogy káros.
2021. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem anyósomat. Azt mondja, hogy cigi nélkül lehet már rég belebetegedett volna abba, ami a sürgin megy.
2021. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyapám 99 éves, és dohányzik. Es még kerteszkedik, meg pálinkát iszik. nagyanyám 89 éves dohányzott ő is egész életben. Ez az apai ág.

Anyai ágról nagyapam sose dohányzott, 65 évesen halt meg agyvérzésben. Nagyanyám se dohányzott 71 évesen halt meg. Nem tudom ő miben. Egész életükben egészségesen éltek. Zöldségek minden nap, gyümölcs délután, kefír.. levesek. Napi rutin szerint. Jól emlékszem rá gyerekkoromból. Nagyapám edző is volt, egyébként katonatiszt.

Nem tudom, talán a genetika is fontos. Amibe az egyik belehal, a másiknak meg se kottyan.

Ettől függetlenül a dohányzás veszélyes és káros.

Szerintem aki próbál stresszmentesen élni, el tudja érni azt, hogy nyugodt (anyagi)gondoktól mentes élete legyen az - hacsak nincs genetikailag belé kódolva valamilyen betegség, esetleg családi halmozódás- sokáig élhet. Szerintem a stressz jobban öl bárminél.

El kell kerülni, amennyire csak lehet.

Pl ha itt felhúz valaki, vagy ez gyakran megesik, akkor nem éri meg ide járni. Feleslegesen idegelni magad ismeretlenek miatt. Lehet hogy egy 12 evessel vitazol, sérteget. Nem éri meg. Sőt, röhejes. Mar akinek.

Azt kell csinálni, ami megnyugtat, amikor csak lehet.

Es van akinek ez pl a dohányzás. Sajnos. Az meg van akire károsabb hatással van, van akire meg nem annyira. 🤷

2021. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!