Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A nem karrierszerűen külföldön...

A nem karrierszerűen külföldön dolgozó magyarok normális nyelvtudás nélkül hogy oldják meg az egészségügyi dolgaikat?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondolok akik perfekt angollal/némettel informatikusként/mérnökként kiköltöznek, hanem akik alap nyelvtudással (vagy sokszor azzal sem) kimennek "németbe/angolba" mosogatni vagy raktári kisegítőnek. Ha valami komolyabb egészségügyi bajuk van, akkor hogy nyögik ki részletesen az orvosnak (hogy tudjon segíteni), mikor nekem még sokszor magyarul is nehéz. Azért kérdezem, mert korábban én is kiakartam menni, de időközben autoimmun beteg lettem és most már a vizsgálatok/kezelések ide fognak kötni, hiszen angolul is max B1 szinten tudok gügyögni pedig még diplomám is van, de azzal se tudtam elhelyezkedni, de valami idénymunkára németbe szívesen kimentem volna egészségesen. Így viszont már felejtős, mert kezelés nélkül baromira romlik az egészségem nyelvtudás nélkül pedig nyilván csak egészségesen vállalhatnám be a kinti kalandot.

2020. máj. 8. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kint élő ismerőseim összes orvosa olyan, aki szintén innen költözött oda, szóval beszélnek magyarul.
2020. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi felénk is elég sok magyar orvos van. 15 km-es körzeten belül 3 magyar háziorvosról is tudok, pedig ez vidéken van.
2020. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És még egy magyar fogorvos is van.
2020. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogos kerdes. Ahol en elek, ott egy darab magyar nincs. Csak telefonos szotarozas van, meg hogy borzasztoan kiszolgaltatott, aki csak ugy kulfoldre megy.

Es nem eleg a nyelvtanulas, hosszu evek es allando fejlodni akaras kell hozza.

2020. máj. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy néz ki, hogy az összes "XY és környéki magyarok" fészbúkcsoport tele van olyan kérdésekkel, hogy ki ismer magyar szemészt, fülészt, háziorvost, ortopédust, ügyvédet, autómosót, péket, bébiszittert, kisnyulat.

És azt ugye nem is kéne külön említenem, hogy hiába ajánlott valaki egy háziorvost, másnap már újra kétszer ott van ugyanez a kérdés, mert keresni képtelenek...

2020. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: Akkor már kialakultak egész magyar kolóniák? Írnál pár ilyen Facebook csoportot kérlek (Ausztria, Németország)? Köszi
2020. máj. 10. 20:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kolóniák? Már a legkisebb városkában is élnek magyarok. Facebookon bármelyik kisebb városban találsz legalább egy "helyi magyarok" csoportot.
2020. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt is a helyi "magyarok X -ben" kb arról szól, hogy ki ismer magyar akármit. Orvos, fodrász, autószerelő, stb.


De amúgy, itt lehet kérni tolmácsot.

2021. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: És ki fizeti a tolmácsot? A német/osztrák állam?
2021. febr. 4. 10:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt az állam, igen. De ez UK.

Német, osztrák ügyekben passz.

Amúgy, annyira nincs kolónia, mert itt északon nem vagyunk olyan sokan, szétszóródva nagy területen.

A fórumban kérdezők nem szokták ismerni egymást, túl nagy a kör.

2021. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!