Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem idegesít amikor...

Titeket nem idegesít amikor egy emberes munkára segítséget kérnek ?

Figyelt kérdés
Amikor családba, munkában, vagy akárki csinál valami és odahív segíteni egy olyan dologba ami kb full egy emberes munka és ha ketten csináljuk még talán nehezebb is. Aztán mivel nem tudok hatékonyan segíteni még én vagyok a hülye miközben nekik kell segítség mindenhez.
2021. máj. 21. 15:00
 1/10 Tepfal ***** válasza:
100%

Maximum olyan esetben tudom ezt elképzelni, amikor ugyan egyemberes a munka, de akinek csinálnia kellene az nem ért hozzá vagy sosem csinált még olyat, én meg igen. Ilyenkor szerintem oké a segítségkérés, főleg, ha megtanulni szeretné egy tapasztaltabbtól, hogy hogyan is kell csinálni.

Pl. amikor fel kellett fúrni a polcokat, áthívtam apumat segíteni, mert én még nem csináltam olyat és féltem, hogy rosszul csinálom. Az első lyukon megmutatta, hogy hogyan kell, a többit már én csináltam, ő meg nézte, hogy mindent jól csinálok-e. Azóta már nem hívom át, ha csak fúrni kell, mert megtanultam, hogyan kell csinálni.

Ha valaki velem akarja elvégeztetni a munkáját, annak mondom, hogy van jobb dolgom is.

2021. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én olyanra értem hogy pl valaki ahhoz segítséget kér hogy mosogat, ruhát hajtogat, autót mos.
2021. máj. 21. 15:25
 3/10 Tepfal ***** válasza:
94%

Ezeknél attól függ, ki kéri. Ha egy háztartásban élünk, akkor alapvető, hogy ezekből magamtól is kiveszem a részem, nem kell kérni. Ha kérni kell, akkor valószínűleg a másik alapértelmezettnek vette, hogy ez nem az ő dolga, és a segítségkérés valószínűleg egy jelzés, hogy be kellene szállni. Nálunk megbeszéljük, hogy kinek mi a dolga, nincs vita ebből.

Olyat nem tudok elképzelni, hogy egy barátom áthívjon, hogy segítsek mosogatni :D

2021. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem értitek. Olyan dolgok amiket egyedül kell megcsinálni, de erre megkér maga mellé még valakit segíteni, aki ugye nem tud, erre az a hülye.
2021. máj. 21. 15:31
 5/10 Tepfal ***** válasza:
95%
Mondj egy konkrét példát és akkor lehet, hogy megértjük. Mert én a leírásból egy dologra tudok gondolni, hogy te egy kamasz gyerek vagy, és aki megkér a hajtogatásra, az az anyukád. Ha ez van, akkor lásd amit a 3-as válaszban írtam, bár valóban célszerűbb lenne, ha egyszerűen azt mondaná, hogy mától a hajtogatás a te feladatod, nem udvariaskodni, hogy segíts benne, meg finoman jelezgetni, hogy ez a te feladatod is lenne.
2021. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért muszáj egy emberes feladatnak lennie pl a mosogatásnak, hajtogatásnak, autó mosásnak. Szerintem ezeket épphogy lehet ketten is csinálni. Egyetértek az ötössel.
2021. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Velem az előző munkahelyemen volt ilyen, de nem úgy, hogy az adott illető kért volna segítséget, hanem a főnök mondta, hogy menjek oda segíteni neki, pedig a másik ember tudta magától, egyedül is, ketten meg alig fértünk hozzá. Vagy épp hozzám küldtek oda mást, pedig én is megvoltam vele. Illetve volt egy műszakvezető, aki saját maga is rengetegszer odajött hozzám is és másokhoz is, hogy segítsen, ami akár kedves is lehetett volna, de inkább idegesítő volt, mert nem volt rá szükség.
2021. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy ha anyád/apád megkér, hogy "fiam, gyere, segíts mosogatni", az nem azt jelenti, hogy ketten álltok oda a mosogatóhoz, hanem azt, hogy TE mosogass el, addig ő tud mást csinálni.

Autómosás rossz példa, azt pont tudják többen is csinálni és gyorsabban lehet vele végezni, tehát teljesen jogos.

Hajtogatás vegyes, lehet az első példához hasonló, hogy csináld meg, mert neki már dolga is lenne, de lehet ketten is csinálni és akkor gyorsabban végeztek. Nyilván nem egy darab ruhát kell két embernek hajtogatni, hanem több cucc van, jut mindenkinek. Nálunk van amikor négyen is hajtogatunk egyszerre, mindenki a saját holmiját.


Jó kis tipikus tinihiszti ez a kérdés!

2021. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó pont arról van szó hogy egy ruhát kell ketten :D

Amúgy meg szó nélkül csinálok én mindent.

2021. máj. 21. 22:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván! Hiszen egyesével mosák az emberek a ruhát. Hagyjál már!
2021. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!