Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz szerintetek az, hogy...

Igaz szerintetek az, hogy ahogy növekszik az adott ember életkora, úgy érzi egyre gyorsabbnak az illető az idő múlását?

Figyelt kérdés
Tehát egy 10 éves gyerek lassúnak érzi az idő múlását, míg egy 30 éves gyorsnak, egy 60 éves pedig már nagyon gyorsnak?

2021. máj. 22. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen, és az az oka, hogy az időt az agy igazából az események számával méri. Egy gyereknek minden új, a 60 éves már alig találkozik újdonsággal. Legalábbis én valami ilyesmit olvastam.
2021. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ezt kutatásokkal bizonyították is. Az egyik ilyen kutatás olyasmi volt, hogy egy tök üres szobában, sötétben kellett ülni. 15 perc múlva szólni kellett a kísérleti alanynak, hogy letelt az idő. Az idősebbek hamarabb szóltak, mint a gyerekek.
2021. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaz, hogy egyre gyorsabbnak érzi az ember az idö múlását.


De az elsönek abban nincs igaza, hogy egy 60 évesnek már nincs új dolog, ez csak azokra érvényes, akik eleve csak vegetálnak.


Én 60 évesen kezdtem két új nyelvet tanulni, informatikával foglalkozni - szóval még találok újdonságokat. (csak keresni kell!)

2021. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaz. Még csak 16 éves vagyok, de sokkal gyorsabban telik az idő, mint például 6 évvel ezelőtt.
2021. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, és 100évesen már csak úgy repülnek a száz évek, úgy érzed
2021. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy gyorsulás, ez igaz, de nagyban függ attól is, hogy mennyi kihívás ér valakit. Nekem azok a napok telnek el "pillanatok alatt", amelyeken semmi szokatlant nem csináltam, belül maradtam a komfortzónámon, és kevés fajta dolog történt.


Ilyenkor úgy érzem, szinte most keltem csak fel, aztán már mehetek is aludni.


Amikor viszont tele van eseménnyel, a reggel olyan távolinak tűnik, mintha több napja lett volna.


És persze edzés közben is csigalassúsággal telik az idő. :)

2021. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#3, ezt nagyon jól teszed! A 60 év fölötti rokonaim között nekem egyetlen ilyen van, és szerintem az ő élete a legboldogabb. A válaszomban inkább az átlagra, a tipikus esetre gondoltam, meg arra, hogy 60 évesen ezt már keresni kell, a csecsemőnek, kisgyereknek meg az ölébe hullik. (#1 vagyok)
2021. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok: nálam úgy indult ez a téma, hogy a gyerekek elköltöztek, én elönyugdíjas lettem (megszünt a munkahelyem, másikra meg semmi esély 60 fölött), az itthoni rutin mellett meg észrevettem, hogy sem szellemileg, sem testileg nem vagyok leterhelve, viszont szép lassan leépülök és egyre negatívabb leszek magammal meg a világgal szemben. EZÉRT kezdtem tanulni új dolgokat, meg mellékesen még sportolni is, most - jópár évvel késöbb - sok 30-40 éves nem aktívabb, mint én.
2021. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

Abszolút igaz.


Olyan elmélet is van, hogy mindig a már eltelt, mdgélt időhöz viszonyítunk.


Egy ketévesnek az elmúlt egy év sz élete fele. Egy 50 evesnek a 2%-a.

2021. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!