Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor keljek mindennap ha épp...

Mikor keljek mindennap ha épp nincs aznapi program?

Figyelt kérdés

Szeretném visszaállítani az életem normálisra.

Mostanában este vagyok fenn gépezek és reggel alszok (olyan reggel 5-6 fele alszok el és délután 4-6kor kelek).

Nincs most napi terveim mivel munka nélkül vagyok régóta de szerintem a héten találni fogok valami állást és újra kell a napi rutin.

Nekem a reggeli kelés, zuhanyzás, fogmosás és öltözködés pokol olyannyira hogy néha kimarad pár fontos dolog indulás előtt mint reggeli.

Van, hogy még fél órát akarnék szemet pihentetni de majdnem 1 órát alszok a végén.

Mivel sokszor nincs beütemezve program így otthoni lustálkodás van nekem (gépezés, evés vagy alvás) ezért átalszom néha a napot.

És emiatt a lustaságom miatt mondtam le pár interjút mert képtelen voltam elindulni és elkezdeni a feladataimat. Most viszont egy interjút se szeretnék lemondani és otthagyni a munkát.

Mikor lenne érdemes akár hétköznapokon még hétvégén is felkelni ha nincs épp program akkor de mégsem akarok délig aludni vagy este 6-ig? (erre is képes vagyok igen)

Én a reggel 10 órát pécéztem ki, szerintetek az elég hogy úgy meg legyen a napi rutin vagy korábbi kéne?

És mit kéne egész nap csinálni, hogy ne húzzon vissza az ágy?

Közösségekbe, plázákba nem járok mivel eléggé introvertált vagyok, inkább kerülöm az embereket de olyan sok ideje be vagyok zárva a szobámba, hogy még a természetbe is kimennék ha nincs sok ember.

Van pár fitnesszpark a közelben, de nincs rá motivációm mint régen, rollerezni is lehetne de fáradt szoktam lenni pár kör után, hobbim nincs és ihletem sincs a régi hobbimhoz (írás, versírás, novellaírás..).

Segítenétek ebben?

Most is próbálok hamar lefeküdni de már látom mindjárt 3 óra azt semmi értelme lefeküdni ha eddig nem tudtam..

lány vagyok-24



2021. máj. 24. 02:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat, a munkahoz kene igazitani a felkelest....

en ejfel korul megyek aludni es 7-8 korul kelek. 8:30 ra jarok.

De ahhoz hogy ejfelkor elaludj bizony elobb le kell faradnod, pl allits ebresztot reggel 9re. Akkor is ha 6kor alszol el....

2021. máj. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm.

Most nem munkához igazítanám első sorban csak ahhoz inkább, hogy beálljon a reggeli rutinom és este aludjak el és reggel keljek magamtól.

Mikor munkához kellene az megint más mert akkor lenne az hogy hoppá csörög az óra, sietnem kell még ha időben kelnék mert menni kell dolgozni és nem érnék rá lustálkodni még kicsit.

2021. máj. 24. 02:28
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Este Xanax, reggel kave. Elobbi orvos altal felirva termeszetesen, es keves.
2021. máj. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem szoktam kávézni.

gyógyszert se szeretnék szedni ha nem muszáj.

Energiaitalt szoktam igazán inni.

2021. máj. 24. 02:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondj le az energia italról. Teát igyál helyette. Este citromfüvet.

Kelj 7-8 óra körül, öltözz fel. Menj el reggeliért, napközben sétálj nagyokat.

Este 11 körül próbálj meg aludni.

2021. máj. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Este mondjuk 9 után kapcsold ki a géped, tvd, ne telefonozz, olvass valamit, gondold át a napod, nyugodj le, ne vigyél be túl sok ingert. Én is csináltam sokat, hogy hajnalig fent voltam, és nekem vol egy pont, amikor már kidőltem volna, de erőltettem a fennmaradást. Azt a pontot kéne megragadni. Ha egy kicsit lelassulsz, nem játszol, nem csinálsz semmit, akkor elálmosodsz. Ha 10re elalszol, akkor 8-9 ig sokat alszol, és mégis korán van, előtted a nap. Később ha már visszaáll, akkor nem kell 9kor elkezdeni az alváshoz készülődést, elég csak 10kor. Én 10kor már azt se tudom merre vagyok arccal.


Ha délután 4ig alszol nyilván nem alszol elvissza este 10kor, ezért szerintem hagyj ki egy napot alvás terén. Ne feküdj le reggel aludni, hanem csak következő este.

2021. máj. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a fokozatosság szokott igazán segíteni. Először mondjuk azt mondod, hogy legkésőbb 10-kor felkelsz, ezt tartod egy hétig. Utána leviszed 8-9 köré, és így megy tovább, ameddig szeretnéd. És ezekhez passzintod a lefekvési idődet is.

Napközben próbáld meg lefárasztani magad testileg, és szellemileg is, így könnyebben és hamarabb tudsz majd elaludni.

2021. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Sokat segítettetek! :)

ma sajnos bedőltem az ágyba és most keltem nem rég olyan 5 körül..szóval ma este tuti nem fogok elaludni. De megmpróbálok fenn maradni valahogy

2021. máj. 24. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!