Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki hogyan éli meg a mindennapo...

Ki hogyan éli meg a mindennapokban, ha ugrálnia kell a programozási nyelvek/keretrendszerek között?

Figyelt kérdés
Esetleg leírhatjátok, hogy melyik a kedvenc nyelveket/keretrendszeretek, és mit kell általában használnotok.

2020. máj. 8. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Örülök neki, segít naprakészen tartani a tudásomat.
2020. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Aki tényleg programozó, és nem egy egynyelves kókler, annak ez nem okoz különösebb gondot. :)

Igaz, én csak másodlagosan vagyok programozó, de mindig 4-5 nyelvet használok párhuzamosan. A nyelv egy eszköz. HA tudom, hogy mit akarok megvalósítani, akkor nem igazán lényeges, hogy azt most C#-ban, VB-ben, Pascalban, Perlben, vagy C++-ban csinálom-e. Vannak szakterületek, amikhez nagyon kötődik egy-egy nyelv, így nincs sok választási lehetőség. Például Arduino programozásához vagy C++-ot használsz, vagy Assemblyt. Unity játékfejlesztésnél kézenfekvő a C#. Webfejlesztésnél adja magát a PHP. Amúgy meg édesmindegy, és van, hogy direkt azért választok egy-egy feladathoz bizonyos nyelvet, pusztán, hogy azt is gyakoroljam. A változatosságnak számtalan előnye van. :) Nem fogok beállni azoknak a sorába, akik állandóan rettegnek, hogy mi lesz, ha 2%-ot csökken a kedvenc nyelvük népszerűsége. ;)

Egyébként a személyes kedvencem a Lazarus.

2020. máj. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én teljesen depis lettem, a pszihologusom sem tud velem mit kezdeni... Ennyi nyelv és tanulnivaló, nem értem ezt a világot...
2020. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!