Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyenruhás emberek jelentős...

Az egyenruhás emberek jelentős része nagyon rugalmatlan, merev felfogású?

Figyelt kérdés

Természetesen rendőrökre, katonákra, bv-sekre, pénzügyőrökre stb. gondoltam. Találkoztam már ilyennel is, olyannal is, de szerintem magasabb köreikben az ilyen "parancs, értettem" emberek száma, aki nem csak a munkájában, hanem az életben is ilyen, és nem tud igazán kikapcsolni, lazítani. Aztán lehet, hogy az embere válogatja, és egyenruhás munkahelye nélkül is ilyen lenne az illető.

Azt viszont sehogy nem értem, hogy az ő rendszerükben szokásos merev hierarchiát miért vetítik ki a civilekre is? Nekem fel kéne rá néznem a csillagai miatt?

Kinek milyen benyomásai vannak?


2021. máj. 25. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod más ott a mentalítás azért. Ott nem kérnek hanem parancsolnak. A képzés folyamán is kemény szankciók járnak ha nem teljesíted amit kell.
2021. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más ott a kultúra, mint a többi lazább munkahelyeken. Ezt a kultúrát a mindennapi életben is tartani kell. Például, évente átesnek háttérátvilágításon (barátok, szomszédok, család, ismerősök, internetes keresési előzmények, szocmédiás posztok), melyben ha kifogást találnak az a munkájukba kerülhet.
2021. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy 20 éve még ez volt, de manapság kb. az elmúlt 10 évben egyáltalán nem.

Főleg az új állomány már nagyon nem ilyen.

Egyáltalán nincs már meg ez a dolog mióta sokkal jobban nézik az egyenruhásokat mindenért és még a korai nyugdij sincs.

Persze biztos vannak még ilyenek is, de nem igazán jellemző ez már.

2021. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van benne valami.
2021. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy én pl alapból olyan rendet tartok a környezetembe, szinte csak belém nem tudtak kötni a katonaságon.
2021. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki ilyen munkát vállal és benne is marad hosszútávon, annak gyaníthatóan a személyisége is passzoló. Vagyis alapból szigorúbb, rendszerető, fegyelmezett és ezt el is váró ember.

Gúnyolódni meg nem kell, hogy jaj fel kell rájuk nézned. Nem kell, de amíg ők nem mondják neked, hogy idétlen kis csitri vagy, addig te se tegyél rájuk ilyen meg olyan megjegyzéseket. Nem baj, ha nem szimpatikus az ilyen személyiség, nekem se az, de ettől még nem burkoltan lenézni kell őket.

2022. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!