Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szórakoznak emberek az...

Miért szórakoznak emberek az egyenruhásokkal?

Figyelt kérdés

Miért tekintik vicc tárgyává? Én a rendészetnél dolgozom és sorra ezt látom emberektől, mintha lenéznék az egyenruhásokat, méregetik őket, hátuk mögött ki röhögik szórakoznak rajtuk.

Én nem tudom hogy ezek az emberek mit gondolnak milyen kép van a fejükbe róluk, hogy csak viccből öltöznek fel valami köz szórakoztatás céljából?

Vannak akik lenézik az egyenruhásokat, ezek az emberek nem félnek, konkrétan leszrják a saját sorsukat is? mert egy ilyen egyenruhás embernek vannak ám jogai amikkel élhet egy átlagos emberrel szemben, De ezt látni a Biztonsági őröknél is sorra, hogy az emberek lenézik, nem tisztelik a munkáját, nem müködnek együtt, még vissza is szólnak, gúnyt csinálnak belőle. Ha pl lopás történik, akkor is ezek az emberek úgy kezelik hogy Ők azt megtehetik, Nem félnek, nem tartanak semmitől. Most komolyan, ennyire nem érdekli ezeket az embereket a sorsuk?! nem érdekli őket ha büntetést kapnak, netán szabadságvesztést? ennyire nem számit ez nekik? És ezt sorra rengeteg embernél látom. Miért van az hogy bemennek egy helyre, ahol rend fent tartás, megőrzése folyik, annak érdekébe hogy ne történjen semmi, és ne legyen zürzavar. Ennek ellenére a sok átlag ember kis királyként mennek ilyen helyekre, hogy Ő rájuk nem vonatkozik semmi szabály. Ezeket az embereket nem érdekli a környezet, az se zavarná őket ha mellettük lövöldöznének lenne, vagy leszúrnák egymást?!

Ugyan ez van akkor is, hogy a Biztonsági őr munkáját végezeve, intézkedik, Ha ő szakmai szemmel lát vagy tapasztal valamit, azt köteles az emberrel teljesiteni vagy számonkérni. Erre az átlag ember még vitába száll vele, és persze neki van igaza, addig mondja a hülyeségeit. Ellenkezik. Ellenszegül.


2016. okt. 21. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

'mert egy ilyen egyenruhás embernek vannak ám jogai amikkel élhet egy átlagos emberrel szemben'


Na pont ezert. Te, kis baratom, SEMMIVEL nem rendelkezel tobb joggal csak azert, mert egyenruha van rajtad, kiveve a torveny altal meghatarozott eseteket. Nyugodtan kuldhetlek el a k... anyadba, neked ezt turnod kell, amig fizikai agressziora nem kerul sor, meg csak elo sem allithatsz, mert nincs ra jogalapod. Erted, ugye?


A biztonsagi orok nem egyenruhasok, semmifele hatosagi jogkorrel nem rendelkeznek, ne keverjuk oket ide. Nem veletlenul mondjak amugy, hogy ahol van vagyonor, oda nem kell tolvaj...

2016. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt anno egy tanárom középiskolában, aki nem csak hogy nem tudott fegyelmet tartani, de paranoiás is volt. Ha a hátsó sorban röhögcsélést hallott, mindig azt hitte, hogy rajta röhögnek. Pedig az esetek többségében nem. Nagyon sajnáltam szegényt, mert 0 önbizalma volt, állandó félelme volt, hogy kiröhögik.


Valahogy így lehet veled is.


A nyelvtannáciskodást nem szokásom gyakorolni, de a vesszők a mondataid végén kissé idegesítenek.

2016. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nincs tekintélyük a rendőröknek. Ha meglátok egy rendőrautót, nem azt érzem, hogy biztonságban vagyok, hanem azt, hogy meg akar büntetni akármiért is.
2016. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát elég nagy baj ha így látjátok. Most leginkább arról beszélek, hogy vannak helyek ahol szabályok vannak, vonatkoznak mindenkire, annak érdekében hogy fent maradjon egy rend. Most te ha mész egy ilyen helyre és mondjuk kellemetlenkedsz meg úgy viselkedsz mint egy király, azzal már meg szegted a házirendet, igen ám de ha odamenne egy formaruhás tisztázni hogy ezt nem lehet, te meg vitába szállsz vele hogy Miért nem, akkor ott is elkövetsz egy szabály sértést, mert ellenszegültél. Ehhezképest sok ember nem ismeri a szabályokat, nem értik fogják fel meg még ők vannak felháborodva h szolltak neki.. Inkább csak az zavar hogy ennyire semmibe veszik az emberek. Most ez olyan hogy a saját lakásomba jön valaki, és kérem hogy vegye le a saras cipőét, és igen is alkalmazkodnia kell. erre fel háborpdik hogy ő nem és csak azért is bemegy.. Szerintetek ez normális?. Hát gratulálok ehhez az észjáráshoz. De ugy látom az emberek.ek nincs igényük a biztonságra, ha meg háboru van lehet okolni a kormányt ugye..
2016. okt. 21. 11:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a helyesírásodon meglátszik, hogy rendőr vagy.


Pont a magadfajták miatt ilyen a helyzet. Azt hiszed, hogy ha felveszed az egyenruhát, akkor te vagy az isten és mindig igazad van. Ez undorító hozzáállás és semmilyen egyenruhához sem méltó. Ami mégrosszabb, hogy a rendőrök többsége ugyanígy gondolkozik, a biztonsági őrök meg aztán főleg. Amíg ti nem adjátok meg a tiszteletet az "átlagos embereknek" (mintha egy rendőr nem lenne az) addig ne várjátok el, hogy ők tiszteljenek.

2016. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés ezzel a mentalitással polgárpukkasztás. Kár.
2016. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Írnál konkrét példákat? Elég erős, ha rendészetnél dolgozol és ilyeneket írsz, hogy: "Most te ha mész egy ilyen helyre és mondjuk kellemetlenkedsz meg úgy viselkedsz mint egy király". Nem az a dolgot, hogy eldöntsd, hogy ki viselkedik "királyként", hanem az, hogy kikövet el törvénytelen cselekedetet vagy szabálysértést. Pontosan mit is dolgozol?


Az egyenruhásokkal pedig nem szórakoznak. A mentősöket, a katasztrófavédőket és a tűzoltókat eléggé megbecsülik. Nem egyszer láttam olyat, hogy előre engedték őket valahol, pedig épp nem dolgoztak.

A biztonsági őrökkel is csak az szórakozik, aki amúgy is lopni akar. De tőlük mit vársz, hogy kedvesek legyenek azzal, aki elkapja őket?

A rendőröket valóban nem tisztelik, de ezt maguknak köszönjék. Eddig 10-ből 9 rendőrrel csak negatív tapasztalatom volt és nem azért, mert rosszat csináltam volna és megbüntettek. Hanem pont, hogy sértettként. Elkeverték a papírokat, hibásan tájékoztattak, az ellopott tárgyak átadási idejét 1 nappal az elévülés utánra tették, így nem kaptuk vissza a dolgokat. Volt olyan rendőr, aki az utcán sétálva szívott el egy cigit, eldobta a földre és odament egy emberhez, hogy megbírságolja ugyanezért.

2016. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem többször is volt szerencsém rendőrökhöz. Igazoltattak már, mint tanút, igazoltattak már azért mert valami ellenőrzés volt (mert ugye az utcán igazoltathat), és egyszer meg csináltam valami hülyeséget és azért igazoltattak (akkor bírságot is adtak). De azt minden esetben elmondhatom, hogy iszonyatosan nagyképűek, flegmák voltak. Egy kérdésre képtelenek voltak értelmesen válaszolni, csesztek az embert meghallgatni, ha nekem volt bajom, akkor sosem intézkedtem az érdekemben, persze bírságolni azt simán tudnak. Állandóan beképzeltek, csak mert egyenruha van rajtuk. Két normális szavuk nincs az emberhez, és csak a hülyeséget nyomják. Értelmes érveket meg se hallgatnak, és képtelenség értelmesen bármit is elmondani nekik, mert nem is érdekli őket. Undorító, beképzelt, nagyképű népség. Én utálom őket.
2016. okt. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!