Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miket csinálnátok, ha korlátla...

Miket csinálnátok, ha korlátlan szabadidőtök lenne, nem kellene dolgoznotok, de csak annyi pénzetek lenne, hogy megéljetek?

Figyelt kérdés
A lakbér + rezsi + számlák ki lennének fizetve, ezen felül havi 60 ezer ft-otok lenne. Miket csinálnátok akkor, ha az nem lehetne opció, hogy mégis dolgozzatok, hogy több pénzetek legyen?

2021. máj. 28. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Dolgozok, mégsincs több...
2021. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Sakk, futás, úszás, olvasás.
2021. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Kirandulnek, az aktualis erdeklodeseimnek elnek, onkentes tevekenyseget is folytathatnek, mittudomen Alzheimer-korosoknak segitenek. Nem, nem hianyozna a munkahely, alkalmazotti viszony. Dolgos, szorgos lehetsz magadtol is, ha akarsz.
2021. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Éhenhalnék
2021. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulnék, önkénteskednék, sportolnék, lazítanék.

Nem tudom, hogy munkának számít-e, de belevágnék komolyabban a kertészkedésbe, gazdálkodásba, pl. gyümölcstermesztésbe. (Szívesen csinálnám, de nem hiszek benne hogy meg tudnék élni belőle.)

2021. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Gyakorlatilag így élek mert szeptember óta nem találok munkát,sehova nem vesznek fel,hiába van meg a végzettségem akkor sem. Ezért a szüleimmel élek és ők tartanak el sajnos...szabadidőm van tv-t nézek,játszok,elmegyek valahova,vezetgetek (de mind ezt a szüleimnek köszönhetem).


Ezt leszámítva semmi életem nincs,tehát nincs barátnőm stb...ilyen helyzetben nem is akarnék. Szóval nem valami jó a helyzet hiába hangzik jól+megszoktam hogy nem csinálok szinte semmit itthon,nem tudom mi lesz ha majd dolgoznom kell járni,szóval szégyenlem is magam. 29f

2021. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, amit most. Aránylag korai ébredés (6:30-7:00), reggeli, majd vásárlás, ebédfőzés. Kényelmesen.

Utána kocsikázás, kirándulás, estére haza, vacsora, és legkésőbb 10-kor lefeküdni aludni.

Sajnos, nemsokára mindennek vége, hamar elmegy ez a 4 hónap betegállomány.

2021. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Regényeket írnék, olvasnék, edzenék, túráznék.
2021. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Az egyik régi szomszédom 1*- azt mondta, hogy "Az ember unalmában hal meg". 3 állása volt.

Keresnék munkát.

2021. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Tehát a lakbér+rezsi+számlák ki vannak fizetve, ebből én arra következtetek, hogy van internetem, TV-m, telefonom is.

Havi 60 ezer forint menne minden másra?

Szerintem az első félévben megpróbálnék nagyon kis lábon élni, értsd: se sört nem vennék, se 4 rétegű toalettpapírt, semmi luxus, és maximum havi 30 ezerből megoldanám így az étkezést, tisztítószereket, stb. Nyilván sok esetben kopogna a szemem az éhségtől, de ez van. Egy félév múlva így lenne már 180 ezer forintom. Következő félévben talán kicsivel megnövelném az igényeim, de cél lenne minimum 100 ezer forintot ismét megtakarítani ebből. Közben ellenék, járnám a várost/falut és környékét ingyen, fotózgatnék akár telefonról is, kihasználnám az internetet, képezném magam, minden, ami érdekel, annak utánaolvasnék/videókat néznék egy adott témáról, emellett sorozatoznék egy csomót, barátokkal lennék, akár blogot is vezetnék. Vezetném a kiadásaim, akár később másokat is elláthatnék hasznos tanácsokkal, stb... aztán ahogy gyűlik a pénz, úgy elmennék néha messzebbre kirándulgatni, akár 1-2 éjszakára is mehetnék, vagy ha ügyes vagyok, külföldi 1 hetes út is szóbajöhetne. Egy idő után tutira lenne valamiféle passzív jövedelmem, mert azon lennék, hogy fejlesszem a blogom, vagy bármi. Úgy értelmeztem, ez nem volt kikötés, vagy ha már munkának számít ez is, akkor csak folytatnám a spórolást életem végéig, mert világot mindenféleképpen szeretnék látni. Így mindennapra jut motiváció, közben meg annyi tudást szívnék magamba, amennyit nem szégyellek. Így is rengeteg minden iránt nyitott vagyok, csak sokszor nem fér bele az időmbe kutatni a neten, és minden egyes témába elég mélyen beleásni magam. Olvasnék is természetesen, mármint nem csupán tanulás jeleggel, hanem élvezetből is mindenféle regényeket, verseket. Plusz írták feljebb az önkéntes munkákat is, valószínűleg egészségügyi vonalon "dolgoznék" ez esetben, mivel alapból egészségügyben tanulok, így az ez iránti érdeklődésem sem szűnne meg, és a segíteni akarásom is meg tudnám oldani. Hirtelen ennyi minden jutott az eszembe.

2021. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!