Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyukám nagyon fura szavakat...

Anyukám nagyon fura szavakat használ, sosem értem amit mond, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdett furán beszélni. Úgy, ahogy eddig sose. Ma elvitt suliba és mondta, hogy megy valami átiszba vagy ápisz, hozzon-e valamit. Az miafranc?


Meg egyszer volt, hogy telefonált és mondta a másik félnek, hogy mindjárt lejár a telefonom újrahívlak.

Lejár? Mi az visszaszámol? Vagy hogy? Lemerül?


Azt vettem észre, hogy az elmúlt időben mindig csak nagyon rövid ideig telefonál és mindig lerakja majd újrahívja az illetőt.


Nem értem mi baja, nagyon furcsán viselkedik, rengeteg más ilyen szót használ amire ha visszakérdezek fél válaszokat ad és úgy kezel mintha tudnám.


2021. máj. 28. 15:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Anyám 58 éves, ha ez számít valamit.
2021. máj. 28. 15:16
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Áfész? Azt anyukám is használja. :D

A lejár az lehet az is hogy lemerül, meg lehet az is hogy elfogy a feltöltőkártyáról a pénz, gondolom.


Nem tudom, kérdezd meg ilyenkor nála vagy máshol, hogy mit jelent. Nincs ebben semmi különös, mi se ugyanúgy beszélünk a családommal.

2021. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Az vicces, ha annyira keveset kommunikálsz az anyáddal, hogy meg se érted, és itt kell kérdezgetni...


Esetleg írd be gugliba, hátha...

2021. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Most űrlény megszállástól vagy agymosástól tartasz?

Ha nem érted kérdez rá, amúgy mindenkivel előfordul, hogy változik a szóhasználat, lehet, hogy ő így akar fiatalos/laza lenni.

2021. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

2: fix havidíjas a családi csomagunk ;) amúgy neeem, valami átisz-t mondogat. jól értem.


3: Mint írtam nemrég kezdett el így beszélni.

a gugli nem segít, nyílván ott kezdtem, de azt sem értem sokszor mit mond

2021. máj. 28. 15:21
 6/20 A kérdező kommentje:
""Most űrlény megszállástól vagy agymosástól tartasz?"" ???
2021. máj. 28. 15:21
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért is fura a telefonos dolga, mert én tudok órákat telefonálni egyhuzamban, de ő valamirét most késztetést érez, hogy pár perc múlva lerakja és újrahívja az illetőt, mert "lejár"
2021. máj. 28. 15:22
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

„Állami Papír és Irószer Kereskedelmi Vállalat”

[link]


Sok ilyen szó van ami ma már nem is az, de főleg az idősebbek azóta is úgy hívják. Tanács, SZTK, stb. Mondjuk ha anyud használja akkor fura, hogy nem ismered.

2021. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
32 vagyok de én is mindig az Ápiszba mentem ha papíros-tanszeres dolog kellett :D
2021. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted, kérdezz rá egyértelműen, és ha továbbra is úgy csinál, mintha tudnád, hogy miről beszél, akkor tudasd vele, hogy ez nem így van, és örülnél, ha elmondaná a jelentését ezeknek a szavaknak.

A telefonos dolgot is kérdezd meg tőle, mert lehet, hogy ő azt hiszi, hogy ha egy bizonyos időn túl lép a telefonbeszélgetése, akkor nem tudom, több pénzt levonnak, vagy nem is lehet addig beszélni. Mindenképp kérdezz rá nála, ne csak itt GYIK-en.

2021. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!