Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki külföldön épít fel...

Ha valaki külföldön épít fel egy középosztálybeli egzisztenciát, mindenképp nagyobb önbecsülése lesz, mint ha itthon érte volna el ugyanezt?

Figyelt kérdés

Most ezzel lehet vitatkozni, de nekem az a tapasztalatom, hogy manapság már Magyarországon is viszonylag jól meg lehet élni, ha valaki képzett és tudatosan építgeti a karierrjét.

Én szoftverfejlesztőként dolgozom és voltam Németországban többször is, de nem életvitelszerűen, hanem csak egy-egy hónapra az ügyfélnél, szóval ebből a szempontból van némi rálátásom, de nem vettem észre, hogy az ottani fejlesztők nagyságrendekkel jobban élnének. Jó a fizetés magasabb, de az adó is és a lakhatás a nagyvárosokban legalább akkora probléma, mint Budapesten, ha meg a szolgáltatások közti árkülönbséget is figyelembe vesszük, akkor alig marad bármi előny.

Más szakmákról nem tudok nyilatkozni, de úgy gondolom, hogy aki itthon eltudna érni egy középosztálybeli életszínvonalat, annak nem feltétlenül éri meg kimenni. Bizonyára nyer élettapasztalatot meg némi anyagi előnyt, de az életminősége nem lesz jobb, ha más területeken (pl. emberi kapcsolatok) veszít.

Nyilván más a helyzet, ha valaki minimálbér környékén keresne itt is, ott is vagy ha valaki valamilyen világszínvonalú állásra vágyik (pl. kutató), amit itthon nem lehet művelni. Akkor teljesen megértem.

Másképp viszont mi lehet a motivációja annak, aki tartósan kint marad? Mit tesz hozzá az életéhez, amiről nem tudna lemondani?



2021. máj. 28. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

"Ha valaki külföldön épít fel egy középosztálybeli egzisztenciát, mindenképp nagyobb önbecsülése lesz, mint ha itthon érte volna el ugyanezt?"


Nem.



"Másképp viszont mi lehet a motivációja annak, aki tartósan kint marad?"


Pl: ha kinn megismer valakit.

2021. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Hát próbálják úgy beállítani, hogy ettől ők valamiféle magasabb rendű lénnyé váltak, de ez inkább szánalmas. Aki ügyes, az már boldogul Magyarországon is.
2021. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Én külföldön élek, több országban is megfordultam már, hol csak pár hónapig, hol évekig éltem.

Nem az anyagi része a legvonzóbb a külföldi életnek, és sok más magyar (vagy kelet-európai) akivel kint találkoztam, hasonlóan állt hozzá. Hanem az, hogy nincs az a felbujtó, gyűlöletkeltő propaganda, ami ott elönti az utcákat,a hírlapokat, a mindent. A közeg is tök más, más a közhangulat. A magyarok rendszerint panaszkodnak, még akkoris, ha nem gondolják komolyan. Ez amolyan szociális viselkedés beli kapcsolódási pont. Érthető, hgy honnan ered, és nagyon nehéz kiszakadni belőle, de a nyugatabbi országokban ez abszolút nincs jelen. Ha lenne gyerekem, örülnék a lehetőségnek, hogy ne olyan helyen nőjön fel, ahol a panaszt, a gyűlölködést látja nap mint nap.

Szóval a többség nem a pénz miatt megy ki állandó életre, hanem alapból a körülmények miatt. Magyarországon lakva alattam is sokat rezgett a léc, nem csak financiálisan, hanem lelkileg is. Nincs az a stabilitás érzet, mint külföldön, akár Kanadát, akár Amerikát, akár Németországot, akár Svájcot nézem.

Nyilván nem mindenkinek jön be ugyanaz, meg nem egyformák az igényeink sem. De úgy látom, a többség hasonlót keres kint.

2021. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Azt én is elismerem, hogy a magyarok nagyrésze panaszkodó és ami még jobban zavar, hogy nagyon irigy is arra, aki esetleg jobban érvényesül. Ebben tényleg sokkal másabb egy nyugati közeg, de Magyarországon is lehet pozitív kisugárzású emberekkel találkozni, csak jobban meg kell válogatni.

A gyülölködéssel abszolút nem értek egyet, senki nem több vagy kevesebb azért, mert egy adott népcsoporthoz tartozik, a munkám során többféle emberrel is dolgoztam együtt és soha nem volt problémám ezzel. Viszont szerintem ez nem fekete-fehér, mert nyugaton lehet nem uszítanak az idegenek ellen, de nagyon túltolnak más dolgokat (pl. BLM mozgalom), ami szintén sokat árt a társadalmi kohéziónak.

2021. máj. 28. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Mint ahogyan te is tisztába vagy vele, aki több nehézségen megy át sikerrel annak több önbecsülése lesz, külföldi élet az egy tipikus példa erre


Én is így látom és ezt is tapasztalom, bár lehet csőlátás.


Viszont van az a szint amikor már érzed, hogy nincs hova tovább fejlődni, az emberek nem fognak jobban tisztelni, te nem fogod jobban érezni magad, a pénz jobban nem boldogít, viszont egyre inkább érzed, hogy az ottani emberek gyökerei mások, ez állandó nehézségeket okoz az ismerkedésben ( kivéve a párkapcsolatban, az még egy jó ok, hogy az ember maradjon )


Vagy igen, ha egy olyan melót talál ami elképesztően nagy motivációt ad neki, hogy csinálja mert nagyon érdekesnek és hasznosnak tartja a munkát a pénzen kívül


Egy szóval, ugyanígy látom

2021. máj. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Sajna kinn mindig csak külföldi maradsz, akármennyire elfogadó a közeg. A gyűlölködést könnyű nálunk szűrni: nem nézel, hallgatsz és olvasol híreket és máris boldog ember vagy. Ezt sokan csinálják így, még külföldön is. Az emberek a társas kommunikációban a legritkább esetben vetnek fel napi politikai témákat, így ez elkerülhető. Amiben szerintem a külföld jóval többet tud adni, az az innováció és a kutatás-fejlesztés. Ha új dologgal akarsz foglalkozni, akkor ki kell menni valamennyi időre legalább.
2021. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!