Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mire vall hogy ideges...

Az mire vall hogy ideges vagyok ha nagy összeggel fizetek, vagy napokat ülök egy nagyobb kiadáson? Van hogy nem is veszem meg hanem elengedem a fenébe

Figyelt kérdés

210-240e között van a jövedelmem egyedülállóként.

Ruhákkal kapcsolatosan merült fel hogy előadókon, vagy hétköznapi de jobb módú embereknél látok egy-egy márkától, stúdiótól valamit, és rögtön utána nézek, hol kapható, mennyi az ára, és néha szembesülök azzal hogy ez nekem is elérhető, tetszik is, de bűntudatom támad ha a megvételre gondolok.

Van ez a többnek akar látszani mint ami valójában, féle jelenség, és kicsit ezt érzem magamon is.

Elképzelem magam abban a Jordan cipőben ami a fekete csávón van, de 90e ft az én fizetésemhez képest, nem reális úgy gondolom. A lélektani határ olyan 65e ft, de ott már külföldi teszteket is megnézek mielőtt kifizetem rá a pénzt.


Eléggé takarékos vagyok, talán ennek köszönhetően is, de mindig jut és marad nálam plusz pénz. Ebből kifolyólag sosem sikerült lenullázni magam, mert nem volt erőn felüli kiadásom, az egy saját ingatlan lesz csak.


2021. ápr. 11. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
240ezres fizu mellett 65e -s cipő qrvaerős túlköltekezés!
2021. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak akik szeretik ha valaki felfigyel a drága ruhájukra, vannak akik nem. Nincs ebben semmi rossz
2021. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül értem a kérdést. Ha egy kiadás biztos (tehát nem befektetés, hanem valami amit megveszel és a tiéd) de mégis napokig kell gondolni rajta, sőt, még idegessé is tesz, az egyértelműen annak a jele, hogy legbelül te is tudod, hogy nem bölcs x összeget kiadni arra az y dologra. 65E forintot kifizetni egy cipőért 210-240E-es bevétel mellett szvsz baromira felelőtlenség, az gyakorlatilag közel a bevételed harmada. Az anyagi tanácsadók egyébként a "megengedhetem-e magamnak" típusú kérdésre azt szokták mondani, hogy ha egy teljesen átlagos kiadásról beszélünk (tehát nem kocsi, ingatlan vagy valami hasonló nagy volumenű dolog), akkor csak akkor mond azt hogy valamit megengedhetsz magadnak, ha azt a valamit akkor is meg tudnád venni, ha kétszer annyiba kerülne ÉS emellett még úgy sem okozna fejtörést. Ne érts félre, én soha nem voltam az az ember aki másnak akarta megmondani azt, hogy a saját pénzét mire költse, de amit mondasz az tipikusan az iphone-t vettem két éves hitelre hogy kitegyem az instára esete. Igen, meg tudtam venni, de ez nem jelenti azt, hogy meg is engedhetem magamnak. A pénzügyi tanácsadók ezt a két dolgot nagyon elkülönítik.
2021. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" amit mondasz az tipikusan az iphone-t vettem két éves hitelre hogy kitegyem az instára esete"



Pontosan!

Fenn az ernyő, nincsen kas - mondja a bölcs népi mondás.

2021. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy a magyar fizetés egy nagy semmi, de azért mégsem kéne lemondani mindenről amit szeretne az ember, egy Converse sem lenne olcsóbb annyival hogy megérné, elvégre csak egy szezonális tornacipő. Tehát sokszor az ár csak egy dolog, más nézőpont hogy meddig fogja bírni, és hány évig szolgál.

Sajnos minden, Európai és tengerentúli keresetekhez van igazítva, vagy még olcsóbb kint az áfa miatt.


Ez van akkor ha kialakul egy ízlés, egy elkötelezettség valami iránt.

2021. ápr. 11. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:

5: ezt most úgy írod, mintha nem lehetne kapni ezerféle (sokkal olcsóbb) cipőt, táskát, stb. stb. .....


Kizártnak tartom, hogy egy 65ezres cipő 6x annyi ideig tart, mint egy tízezres!

2021. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elkötelezettség...??? Te jó ég, te márkafüggő vagy...!!!!!!


Gyorsan tanulj valami olyan szakmát, amivel 10x ennyit kereshetsz - és akkor már jó alappal imádhatod a márkákat....

2021. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!