Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi köze van az egyháznak a...

Mi köze van az egyháznak a magánélethez?

Figyelt kérdés
A tiszetelet-szeretet-kedvesség jó dolgok helyes így élni ebben igaza van a vallásnak. De mi köze olyan dolgokhoz hogy cigizik-e az illető, bulizik e, vagy hetero vagy homoszexuális... ezek szerintem magándolgok, joga van élni mindenkinek ahogy akar ha nem árt másnak vele. De sok vallásos ember elítéli a másikat és pokolba valónak nevezi
2021. máj. 28. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
most akkor az egyház (melyikről beszélsz) vagy a vallásos emberek?
2021. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
A vallások azért jöttek létre, hogy minden fontos dolgot szabályozzanak az emberi életben. A szexet pláne. Ebbe amúgy az állam és a társadalom is beleszól, még ha nem lenne vallás, akkor is.
2021. máj. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Sokáig jártam hit gyülibe és többek között ez is volt a probléma amiért ott hagytam őket. A másik komoly a szexualitás még azt is megakarták mondani mikor verhetem ki,kitalálták hogy akkor lehet normális párkapcsolatom ha soha többé nem fogom kiverni "ez lesz isten áldása cserébe"....na hát tudod ki tudta megcsinálni 3 napig bírtam.


És még rengeteg f..ág van....

2021. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"A tiszetelet-szeretet-kedvesség jó dolgok helyes így élni ebben igaza van a vallásnak. De mi köze olyan dolgokhoz hogy cigizik-e az illető, bulizik e, vagy hetero vagy homoszexuális... ezek szerintem magándolgok, joga van élni mindenkinek ahogy akar ha nem árt másnak vele. De sok vallásos ember elítéli a másikat és pokolba valónak nevezi"


Én vallásosként nem ítéllek el, nem mondalak pokolra valónak ezért. Nem érdekel. De azt se akard nekem bemagyarázni, hogy ez milyen "jó" életforma.


Én (már csak vallás alapján is) a házasságig szeretnék várni a fizikai közeledéssel. Van olyan haverom, aki meg már több mint 10 emberrel volt intim kapcsolatban. Nem tartom követendő példának, de teljesen jóban vagyunk. Ő elfogadja az én véleményem, én az övét.


De azzal az emberrel aki meg "bigottnak", "prűdnek", és "szűzk.rvának" hívott emiatt, és arról kezdett győzködni, hogy nekem "csak egy jó b.szás kéne, hogy helyrerázzon", nem fogom tartani a kapcsolatot (remélem nem kell magyaráznom, miért). Persze szerinte ennek az oka az az, hogy én a vallásom miatt őt lenézem.... 🤦‍♀️

2021. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

A keresztény vallás szerint (csak erről beszélek, mert a többit annyira nem ismerem) Isten teremtményei vagyunk, és ezért az ő parancsait kell betartanunk. Nem az egyház mondja meg, mit, hanem ezeket Isten sugalmazta a prófétáknak és így kerültek a Bibliába. Másrészt pedig az egyes ember bűne az egész egyházat károsítja. Nyilván egy gyilkossággal ártasz a másik embernek, de az egyház szerint minden bűnnel ártasz a közösségnek, akkor is, ha senki más nem tud róla.


Hogy te ezt elhiszed-e, vagy nem, az a te dolgod, de erre hivatkozva mondják, hogy van közük hozzá.

2021. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

talán csak azért mert pl a cigi önpusztító (nevezhetjük jó hosszú öngyilkosságnak) Azzal a külömbséggel, hogy le lehet szokni. Míg a többinél általában késő bánat.

A bulikkal alapban nincs gond, de ugye felmerülnek a drogok, alkohol és megint a cigi amik könnyen függőséget okoznak és beindúlhat az önpusztítás, főleg ha nincs meg a kontroll. Ilyen a drogfüggőség és az alkoholizmus. Amikre simán ráfügg az ember a bulikba.

A homoszexszualitással, meg magát a szaporodást dobják a sutba, és csak az érzékkielégítésről szól (persze nyílván nem csak, de gyereknemzés az nem lehetséges azonos nemű kapcsolatban)

Arról nem beszélve hogy a parancsolatba benne van a Ne Paráználkodj!

Én ezekre tudok gondolni, lehet nem így vannak pontosan de ezek úgymond életellenesek.


Amúgy engem nemzavar ki mit és hogyan csinál, tegye. De igazából a vallás se szól bele, hisz erről még azok is beszélnek akik nem vallásosak.


Inkább vedd javaslatnak, ezeket.

2021. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet érdemes megjegyezni: a full vallásosak nagyon veszélyesek tudnak lenni, mert a "főnökük" reinkarnációjának hiszik magukat, így tudnak úgy viselkedni, mint akikre azt mondjuk, hogy "minden lében két kanál" személy.
2021. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 ez igaz, de nem a reinkarnációjának hiszik magukat. hanem ennél sokkal rosszabb, alázatos szolgáinak, mid ezt hihetetlenül erőszakosan....
2021. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre közvetlenül válaszolva: semmi. Itt vannak dögivel a törvények, amelyek jogosultak szabályozni bizonyos szintig egy állampolgár viselkedési szokásait, az egyház, mint olyan idejét múlttá és illegitimmé vált ebben. Az meg semmilyen szinten nem érdekel, hogy egy vallásos ember hogyan tekint rám, - nem zavarom semmiben, felejtsen el a hülyeségeivel!
2021. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Milyen arrogáns és öntelt dolog azt hinni, hogy vétkezhetünk egy olyan lény ellen mint Isten. Ha van Isten, akkor 1000x jobb dolga is van annál minthogy nézegesse ezen a vizes vasgolyón hogy ki mikor milyen "bűnt" követett el.


Alapból ha létezne Isten, és lenne befolyása ránk, nem tartanánk itt alapból.


Én hülyeségnek tartom emiatt a vallást. De én nem leszek olyan beképzelt hogy azt higyjem hogy egy ilyen lénynek biztos az a legjobb dolga hogy nézegesse hogy mikor mit csinálok.

2021. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!