Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon miért divat a másik...

Itthon miért divat a másik életében turkálás?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de itthon mindenki mindenre kiváncsi, mindenki mindent tudni, látni, hallani akar.


Külföldön valahogy ezt nem tapasztaltam, pedig sok helyen jártam.



2021. máj. 28. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Jaj hagyjuk már ezt az itthon ez itthon az baromságot. Ezt minden negatív dologra rá akarjuk sütni hogy "csak itthon divat külföldön meg nem".


Közben meg az össze reality show őshazása a nagy USA, meg onnan jön az összes bemutatom a lakásom, gardróbom, garázsom, életem stb... formula.


Nincs ebbe semmi magyar sajátosság, egyszerűen az emberi természet része, hogy mindenki be akar látni a másik bőre alá.

2021. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Sőt a Magyarországon első tv-ben bemutatót valóságshow formátumot a "Big Brother" licenszét a hollandoktól vásárolta meg a tv 2, szóval ott már előttünk is volt igény egy tv show-ra ahol más embereket kukkolhatsz egy villába.
2021. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Mesélj, mindenhol jelentős ideig éltél külföldön Afganisztántól Szudánon át Kínáig, így megalapozottan tudod állítani, hogy a másik életében való vájkálás speciális magyar sajátosság, ami sehol máshol nem fordulhat elő?
2021. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ha megnézed ezt az oldalt, akkor tulajdonképpen maguk az emberek osztják meg a saját életükről a dolgokat, itt a nagy nyilvánosság előtt. Sokszor érzem úgy, mintha egy valóság show-ban lennék. Pl. a magánügyeiket, miért nem a párjukkal beszélik meg, ahelyett, hogy itt kérnek tanácsot? Vagy jaj.. biztos, hogy terhes vagyok?.. csináltam már 2 tesztet, negatív lett, de még mindig nem jött meg..stb.


Miért jó ennyire kitárulkozniuk az embereknek? Csak mert ez egy anonim fórumozó oldal? Ha már itt kitárulkoznak, akkor ezzel szabad kezet engednek, hogy csámcsogjunk az életükön.


A valós életben pedig csak az foglalkozik a másik életével, akinek nincs sajátja.

2021. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

4 országban éltem idáig, most vagyok az ötödikben és bizonyos emberek között mindenhol divat, nem hazai sajátosság. Teljesen más turistaként lenni valahol, mint ott élni, még jó, hogy nem tapasztaltad.

Egyébként meg az turkál más életében, akinek nincs rendben a sajátja. A jó hír az, hogy baromi könnyű ezeket leszerelni és nem kötelező velük foglalkozni, csak némi asszertivitás kell hozzá.

2021. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ilyen téren is jelentős különbségek vannak a társadalmak (társadalmi csoportok) között.
2021. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Magyar vagyok.

... és nem érdekel senki más élete, aki nem a szűk családom tagja.

Még hallgatni is unom, ha valaki rám lőcsöli a sajátját.

A tapintatlan faggatódzás alól kitérek, vagy simán elutasítom.


(Egyébként tökéletesen egyetértek a 6-al.)

2021. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

A brit bulvársajtó előszeretettel csámcsog a királyi család konfliktusain, hogy ki kire haragszik, mit mondott, kire sértődött meg, kivel milyen viszonyban van stb. stb. A királyi családból kilépett Diana magánélete (kapcsolata az arab Dodi Al-Fayeddel) annyira érdekelte őket, hogy gyakorlatilag a halálba hajszolták a szerencsétlen párt. És ezek a paparazzók a kisujjukat se mozdították volna, ha nem lenne az a széles réteg, amelyik ezért megveszi az újságjukat.

Ugyanez az összes színész, énekes, celeb életére ugyanígy igaz.

2021. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#4: mintha a saját gondolataimat írtad volna le! :)))



" ha megnézed ezt az oldalt, akkor tulajdonképpen maguk az emberek osztják meg a saját életükről a dolgokat, itt a nagy nyilvánosság előtt. Sokszor érzem úgy, mintha egy valóság show-ban lennék. Pl. a magánügyeiket, miért nem a párjukkal beszélik meg, ahelyett, hogy itt kérnek tanácsot? Vagy jaj.. biztos, hogy terhes vagyok?.. csináltam már 2 tesztet, negatív lett, de még mindig nem jött meg..stb."

2021. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Én is sok helyen jártam külföldön, de 3 éve élek Ausztriában. Elárulom, hogy ugyanolyanok az emberek mint Magyarországon. De egy Németországban élő ismerősöm is ezt monda. Más valahova elmenni nyaralni egy hétre és más életvitelszerűen ott lenni valahol, ahol dolgozol is, boltba is mész, vannak szomszédaid stb.


Nem a magyarok ismérve a pletykálkodás meg mások életében való kutakodás, sima emberi tulajdonság.

2021. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!