Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezért nagyon rossz ember vagyok?

Ezért nagyon rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Voltunk vendégségben és az egyik gyerek (12 éves) nagyon bunkó volt velem. Ilyen "anyád" "dagadék" "hülye p...", "nem mondod b+" "nagyon okosz vagy" jellegűeket mondott és mindig férfi neveken hívott, társasjátékban nonstop engem szívatott, lenyúlta az összes játékbeli pénzem, mindenféle rosszakat mondott nekem és azt mondta, az én hibám, hogy veszítek, mert nem tudok játszani (nyertem volna, ha nem spammel szét)

Kimentünk egy helyre majd fára akartunk mászni, ő meg mondogatta, hogy "mennyé má gyorsabban xy" "naa, gyerünk már b+" "béna vagy" "le fogsz esni" "essél le, essél le"

Leestem. Megmondtam, hogy nem fogok tovább mászni, majd pont ő mondta, hogy próbáljam már meg, aztán öcsém rávett, hogy menjek neki megint ennek a mászósdinak és rászántam magam. Megint folytatta ezeket a dolgait. Aztán én is rákiabáltam nagyon csúnya dolgokat, egyre durvábban a "fogd be" volt talán az első aztán jött a "kussolj" "ba$*d már meg" aztán sajnos anyáztam is. Később kijelentettem, ha ilyen gyerekem lenne, mint ő, akkor mikor elkezd beszélni, kivágnám az ablakon.

Alapvetően jól ki szoktam jönni a gyerekekkel és kedves vagyok velük, míg ők is azok velem. A kishúgával nagyon jól eljátszottam, de ő is elkezdte ezt a "dagadék" dumát, ami kissé rosszul esett, tekintve, nem jövök ki mindig túl jól a testemmel. Tényleg, máskor más szülők tök jó véleménnyel vannak rólam és van türelmem, de ez a gyerek minden előzmény nélkül kezdte el ezt. Sajnos az online suli, váló szülők, frissen meghalt nagymama nem annyira jó kombináció, ami azt illeti.

Szerintetek ebből, hogy ezzel a gyerekkel nem jövök ki, lehet messzemenő következtetéseket levonni? (pl, hogy ne legyen sose gyerekem) Lehet valami bajom tőle hosszútávon, ha nem vagyok el vele? (évente 5-6* fogom látni, asszem) Bocsánatot kéne kérnem? (szerintem megérdemelte, de tényleg durva voltam vele)

19/l



2021. máj. 29. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Tehát te 19 éves létedre fára mászol a 12 évessel meg a húgával?

Miért?....

2021. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kimentünk egy parkba, mert ott van kondi meg normálisabb játszótér + amúgy is játszottunk együtt, de meguntuk az udvart és az utcájukat.

Nem tudom, mi a baj ezzel. Fára mászni nem rossz dolog szerintem. 🤷‍♀️

Egyébként is kellettem oda, én voltam ott az egyetlen felnőtt, a kicsire figyeltem is egyedül egy ideig.

2021. máj. 29. 22:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A 12 éves fiú, vagy lány?

Sajnálom szegény szüleit,a leírásod alapján nagyon alpári a kis takony. 😪

2021. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Baszdmegolni és anyázni egy 12 éves gyereknek - még ha ilyen iszonyat bunkó is - nem jó megoldás.

Legközelebb határozottan mondd meg neki, hogy állítsa le magát. Ha ez nem működik, akkor hagyd ott, ne játssz vele! A szüleinek mondd meg, hogy hogy viselkedett a gyerek, ha rákérdeznek, hogy mi a gond. Nem vagy köteles ezt eltűrni.

2021. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem, az hogy nem jöttél ki ezzel a gyerekkel, egyáltalán nem érdemes messzemenő kijelentéseket levonni, főleg azt nem, hogy ne legyen gyereked. Valószínüleg az említett gyerkőcöt sok stressz érte az említett körülmények miatt, de ezt nem tudja megfelelően kifejezni és levezetni, egyrészt mert még gyerek, másrészt mert a szülei nem tanították meg. 12 éves, tehát már lehet vele beszélgetni elég komolyan és tisztán. Érdemes elmondani neki, hogy nem értékeled a megjegyzéseit és nem is érted, hogy miért teszi stb. Ha figyelemmel fordulsz hozzá, lehet, hogy megenyhül. Valszeg csak figyelemre vágyik.
2021. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsánat, az említett körülmények (gyász, válás, online suli) engem érintenek és én mentegetem magam velük😫

A gyerek egyébként fiú, együtt vannak a szülei. A szülők és a kishúga kedvelnek engem, ha bizonytalan vagyok, hogy jöjjek e vendégségbe, mindig megerősítenek, hogy szívesen látnak, ezért is most rászántam magam (meg amúgy volt is kedvem ma a társasághoz)

Úgy terveztem, hogy kis nyugisan játszom velük (egy ideig így is volt) csak egy társasnál nagyon kimutatta, hogy nem kedvel, már ott él kezdtük ezt az "anyád" és "b+" "hogy rohadnál meg" dolgot (igaz, ezt ő egy órán át csinálta, mire én mondtam volna bármi csúnyát), aztán a parkban volt az, amikor elfajult a helyzet és kiabáltam vele.

Tudom, nem megoldás, de nem tudtam kontrollálni magam, aztán bűntudatom lett és még remgetem is egész testestül, mint egy parkinsonos, hogy "Úristen, mit tettem? 😱"

2021. máj. 29. 23:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy téged érintenek a körülmények, kitartást. Nem csoda, hogy akkor belőled bukott ki a dolog, sokáig nagyon türelmes voltál. Nem hiszem, hogy traumatizáltad volna ezzel a gyereket, szóval ne aggódj. De ha legközelebb találkoztok, akár bocsánatot is kérhetsz, és elmagyarázhatod, hogy miért mondtad ezeket a dolgokat, és lehetőséget adhatsz neki, hogy ő is bocsánatot kérjen tőled, azért, mert így viselkedett veled. Ugyanakkor a szüleinek is elmondhatnád, hogy mi történt, mert ez nem elfogadható viselkedés és végső soron az ő feladatuk megnevelni a kölyköt, nem a tied. Szóval szerintem megnyugodhatsz, nem olyan durva ez és nem ettől még nem leszel rossz ember.
2021. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem javítani ezen. Sajnos nagyon forrófejű vagyok és könnyen ideges, de ezt, akik kedvelnek, tudják és nem lépik át a határaimat. Kisgyerekeknél még könnyen szemét hunyok dolgok felett, hisz kb gügyögnek még és nem is teljesen tiszták szerintem a gondolataik, de úgy kb 8-12 körül, mikor már pubertálódnak, eléggé összefüggően tudnak gondolkodni már és elég bántó dolgokat tudnak mondani. Sajnos ez a gyerek épp átlépte nálam a határt.

A szülei eléggé elkényeztetik őt, bár néha valami viselkedési szokásokat próbálnak beléjük verni, de eléggé passzívnak tűnnek, nem hiszem, hogy érdekli őket.

Engem is arra tanítanak itthon, hogy nyeljem le a békát és anya pasija még inkább ilyen "engedd el a dolgokat, ne hagyd magad felhúzni", viszont én egy idegroncs vagyok aki mindent a szívére vesz, most is itt remegek össze-vissza kívül és belül is, szóval nem igazán megy nekem a filozófiájuk.

Szeretnék jóban lenni velük, mégis csak anya leendő élettársának közeli rokonai, meg kedvesek, szívesen vagyok náluk látva, de ez az egy gyerek valahogy nem a szívem csücske és ő ezt viszonozza.

Tervezek bocsánatot kérni, de csak online, mert legközelebb max több napra tudnánk találkozni (mennek valahová ahová feltételes módban meg vagyunk hívva) és nem hinném, hogy sok időt ki írnánk együtt.

2021. máj. 29. 23:54
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Ne kérj bocsánatot. Márpedig azért mert a kis szaros 1 órán keresztül becsmérelelt. Szidta az anyád, ledagadtizott, bamegozoztt és még te akarsz bocsánatot kérni? A szüleivel kellett volna még akkor beszélni, mindent elmondani nekjm.

Neked ezt nem kell eltűrnöd senkitől akkor se ha gyerek. Belegondoltál higy soha nem fognak tisztelni a gyerekek és hallgatni rád higyha látják hogy mindent eltűrsz nekik?

Nem értek azzal egyet hogy le kell nyelni a békát. És nem ez nem jelenti azt hogy rossz szülő leszel. Emiatt ne aggódj. És nem vagy rossz ember, nem is kell vigyáznod rájuk ha nem akarsz. De az írásodból ítélve te szerintem vagy 19. Ha az lennél akkor ezt nem is tűrted volna, és akkor nem állandóan te lennél a bébicsősz. Ennyi idősen már te is beleolvadhatsz a felnőtt társaságba ahelyett higy fáramásznál és társasoznál idegen gyerekekkel.

2021. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudom, de van egy nővérem, aki nagyon ilyen beolvadós és mindig lenéz, gyerekesnek tart. Nagyon rosszul érzem magam tőle, mindig mondja, hogy túl szeleburdi vagyok még ilyesmi és, hogy nem vagyok elég felnőttes, úgyhogy úgy döntöttem, mivel ő a savanyú nővér, aki mindig veszekedéseket szít, komoly és behízelgős, én nem akarok ilyen lenni.

Ezért úgy döntöttem, inkább belehelyezem magam ebbe a gyerekekkel barátkozós szerepbe, mert ők kevésbé ítélnek el, valamennyire felnéznek rám és lehet butaság, de tényleg szórakoztat, ha velük vagyok, bár néha azt érzem, kicsit "sok" amit csinálnak vagy szellemileg kevés is, amit beszélünk, ezért persze néha odamegyek a felnőttekhez is, ha éppen így van kedvem.

A gyerekeknek is jobb szerintem, ha egy másik már épphogy nem gyerek vigyáz rájuk, mintha egy teljesen felnőtt, így fesztelenebbek tudnak lenni és jobban szórakoznak, több mindent csinálhatnak, hogy nincs ott egy túlféltő szülői szempár.

Szóval ja, 19 vagyok, bár tudom, nem kéne ennyi idősnek lennem, ahogy viselkedem, mehetnék vissza gimi elejére egyetem helyett. Viszont próbálgatom a szárnyaimat és igyekszem felnőttebb dolgokban is kipróbálni magam, de nagyon nehéz, ha minden kis apró lépésedet kineveti 1 vagy több ember.

2021. máj. 30. 01:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!