Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik vélemény áll közelebb...

Melyik vélemény áll közelebb a tiédhez?

Figyelt kérdés

A: Mindig add önmagad! Csak így lehetsz boldog. Be fogod vonzani a hozzád hasonlókat, akik tudnak szeretni. Ne próbálj valaki más lenni, bármilyen is vagy! Majd meg fog térülni.


B: Van olyan személyiség, ami nem kompatibilis a társadalommal. Ha ilyennel rendelkezel és egész életedben csak negatív megítélésben részesültél miatta, akkor talán érdemesebb álarcot viselni mások előtt. Ez megterhelő, de még mindig jobb, mint a teljes kirekesztettség.



2021. máj. 30. 13:49
A kérdező szavazást indított:
A
B
42 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

B.


De ez számomra nem vélemény hanem evidencia.

2021. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Egyik sem. Ez így túl fekete-fehér és mint mind tudjuk, a világ nem fekete-fehér igen-nem.

Alapvetően add önmagad, felesleges játszmázni. Kibukik idővel és szrul jössz ki belőle, DE. Kompromisszumképesnek kell lenned MINDIG, alkalmazkodnod KELL egy szinten a társadalomhoz, az adott normákhoz, adott társasághoz, hogy elfogadjanak és összességében kiegyensúlyozott, szerethető, elfogadható személyiség legyél.

2021. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A B-re mentem, de csak azért, mert "nem kompatibilis a társadalommal". Ami nagyon sok mindent jelenthet, de én most extrém szélsőségekre gondoltam, pl pedofília. Na, ha pedofil vagy, akkor valóban ne legyél az... Ha gyilkos, pszicho-, és/vagy szociopata, az se túl szerencsés. De ha ez csak annyit jelent, hogy tele vagy tetkókkal és piercingekkel, akkor A.
2021. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A + fejlődj. Ha zárkózott vagy akkor meg főleg. Nem fog bekopogtatni hozzád álmaid nője/pasija
2021. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Valahol a kettő között, de inkább a B. Van, amit a társadalom nagy része negatívan lát, és nem kell hozzá pszichónak lenni. pl ha nagyon önsajnáltatós valaki, az is ilyen.
2021. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akinek egy bizonyos eletvitel evidencia, az nagyon nem nyitott a vilag fele.
2021. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindig add önmagad!- Adnám én, de sok minden visszatart. A pór néphez tartozom, ezért mindenki lenéz. Pedig sok minden van bennem. De kit érdekel, hisz az emberek szemében csak egy senki vagyok. Nem lehetetlen, de elég nehéz lenne ennek a tömeges tévhitnek az átírása a nép agyában. A köztudatot kéne hozzá felülírnom kemény bizonyítással. Még egy darabig maradok a senkinek hitt figura.

Amúgy meg attól nem lesz valaki egyéniség, ha teletetováltatja magát, meg pl. bőrszerkót húz fel, és rágózik. Az ilyen nem egyéniség, csak egy szánalmas, kitűnni vágyó köpödelem. Az az egyéniség, szerintem.. ha valaki önerőből, tehetségét felhasználva válik ki a tömegből. Aki nem írja ki a Facebookra hogy anyuci meg apuci eltart.

2021. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Konkrétan imserek ilyen embert, aki a B leírást tökéletesen igazolja.


Egy borzasztóan lelkibeteg energiavámpír ember. Az arcodba mászik és rádzúdítja az élete összes nyomorúságát, ráadásul ha nem minden úgy történik ami neki kénye kedve, akkor elkezd ilyen bűntudatkeltéssel terrorizálni, hogy nem is vagy igazi barátja. Ha ő biulizni akarsz, de neked nincs kedved, akkor egy besavanyodott f*asz vagy stb... Az ilyen ember elől értelemszerűen mindenki menekül. Mindezt másoknak előadja úgy, mintha őlenne a legtiszta lelkűbb legkedvesebb figura a világon, akit minden barátja elhagy és cserbenhagy, mert mindenki szemét, pedig ő szívét lelki kiteszi mindenkiért. Na ti egy ilyen embert arra bíztatnátok hogy ne változzon és adja magát?


Az ilyen ember egy tipikus B.

2021. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen egyik sem. Szerintem nagyon kisarkítás mindegyik. Csak Önmagát adni az embernek, nem minden esetben szabad. De ugyanakkor nem szabad azt sem, hogy más vagy a társadalom formálja meg a személyiségét véleményét. Szerintem a megfelelő helyzetben alkalmazkodni kell, de nem kell úgy élni, és gondolkodni ahogy mások elvárják.

Ha valaki nagyon nem kompatibilis a társadalommal, akkor sem mindig kell hogy szenvedjen, hiszen biztosan nem egyedül van, és vannak még ilyen emberek, akikkel egymásra találnak, de ahogy először írtam az alkalmazkodás is fontos.

2021. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értelmetlen a kérdés, mert egyikre sem lehet egyértelműen voksolni.


Egyrészt az A-ban is van igazság. Olyan szempontból, hogy ha te valamilyen vagy akkor keress hozzád hasonlókat, akikkel jól érezheted magad.


Például elkezdtem felnőttként LEGO-zni. És kiderült, hogy több munkatársamnak is tele van a lakás Technic készletekkel. Találtam Youtube csatornákat is, érdekelt a téma.


Vagy elkezdtem teljesítménytúrázni. Nem azokra hallgattam akik azzal jöttek, hogy miért nem csajozol inkább, miért nem bulizol. És szépen kialakult a társaságom, ismerősi köröm. Ha ezt tudom, akkor már 10+ évvel ezelőtt elkezdem.


De előbb volt egy kérdés, 25 éves kérdező, se munkája, se barátai, se hobbi, se életcél. Most az ilyennek mit mondasz? Add önmagad? Egy depressziós, energiavámpír élettelen ha önmagát adja se lesz sikere.

2021. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!