Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mamahoteleseket az irigység...

A mamahoteleseket az irigység miatt szidják?

Figyelt kérdés
Itt is meg meg mindenhol szidják csak a szüleiknél lakó felnőtteket, hogy önállótlanok, nem nőttek még fel stb, de miért? mit zavarja őket ha nekik így jó? Ha neki így jó, akkor minek kell szidni őket, azért mert könnyebb lehet nekik? Irigyek ezek az emberek mert ők nekik nehezebb, emiatt egyedül kell a hitelt albit fizetni, megoszlik jobban a házi munka, irigyek mert nem jó a kapcsolatuk a szüleikkel... stb..
2021. jún. 3. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
ok
2021. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
63%
Nem hinném, hogy bárki is irígy arra, aki nem tud felnőni és felelősséget vállalni magáért. Valószínűleg azért nyilatkoznak róluk megvetően, mert sajnálják a szüleiket, akiknek még mindig gondoskodni kell a felnőtt gyerekről. Nem normális, ha valaki nem nő ki a mamahotelből. Természetesen anyagi okokból átmenetileg nem gáz, de törekedni kell az önállóságra, mert az jelenti a felnőtt életet.
2021. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek egy része szeret mindenről véleményt mondani, még ha nem is kérdezték és valójában nem sok köze van a dologhoz. Ez is ilyen. Nem, nem irigység, csak neki ez a véleménye és rossz dolognak tartja egy bizonyos kor után a mamahotelt, ennyi. Szidni ettől még egyik oldalt se kéne, mindenkinek a magánügye, hogy hol és kivel lakik.
2021. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Inkább legyen nehezebb, mint felnőtt emberként a szüleim nyakán éljek.Irigy semmiképp sem vagyok az életképtelen emberekre.
2021. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

A legtöbb nem-mamahoteles ember nem azért költözött el, mert kellett, hanem mert így akarta.

Én pl szándékosan vidéki egyetemre jelentkeztem, ahelyett, hogy Budapesten maradtam volna. Pedig szuper családom van és jó a házunk is, ráadásul nincs is olyan messze az egyetemtől. Szuper életem volt otthon. De jó nekem az, hogy megtanulok kicsit felnőni. Főzni magamra, ügyet intézni, mosni, stb. Igen, ez nem egy teljes költözés (koli), és nem teljes önállóság, de egy lépés afelé. Ez kicsiben az elköltözés, de talán a szemléltetéshez jó.

2021. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Kerdezo, erre ne varj sok jo valaszt.


Az emberek 90%-a itt imad lekezeloen beszelni a masikkal, meg ha igazuk is van.


Itt kb. barmit csinalsz minden ciki vagy a tobbiek sokkal jobban tudjak mint te, sot nehanyan jobban is ismerik az eletedet meg szemelyedet mint te magad - de igy latatlanba.


Azt ajanlom neked, hogy ide tobbet ne tegyel fel komoly kerdest, mert nagyon ritka esetben kapsz celravezeto valaszt.


Helyette te is vedd fel a ritmust, illeszkedj be es banj mindekivel lekezeloen, vegyel mindent poenra es ahol tudod ott cikizd ki a masikat.


Igy leszel 80 - 90% hasznos valaszado es igy fogod jol erezni magad ezen az oldalon - barmit is ir az a nevetseges szabalyzat.

2021. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerűen ők is egy démonizálandó csoport, akit a társadalom söpredéke kifordult szemmel hörögve gyűlölhet. Ugyanaz a kategória, mint az incelezés, sorosozás.

Van egy bugyuta, sztereotíp elképzelésük, hogy a "mamahotelezők" mind életképtelen anyucipicifiai, akik még porszívózni is csak segítséggel tudnak, és ők ezzel jól meg is vannak mint gondolattal, erre építve lehet fröcskölődni nagyokat.


Az igazság ezzel szemben az, hogy a "mamahotelesek" nagyrésze nem jókedvéből, hanem kényszermegoldásként lakik otthon, de az is jellemző, hogy pl. egykeként ő gondozza az idős szüleit. A döntő többségnek van munkája, saját keresete, és mivel nincs házastársa, barátnője, így neki magának kell a háztartási munkákat is kitanulnia, legyen az mosás, főzés, varrás. Tehát a "mamahotelesek", mivel jobbára magukra vannak utalva, sokkal életrevalóbbak is lesznek.

A felelősségvállalásról meg annyit, hogy aki most, az ingatlanlufi közepén akar lakást venni/bérelni, csak hogy a mellét döngetve elmondhassa, hogy ő mekkora dendi, neki futja saját lakásra, és "önálló", az a felelőtlenség netovábbja. Azzal persze már nem dicsekednek, hogy a keresetük szebbik fele elmegy a bérleti díjra/hiteltörlesztésre, vagyishogy pénzügyileg olyan ostobák mint hat pár rendőrcsizma, ők ettől érzik majd valakinek magukat, hogy nekik van saját kéró (ami lényegében nem az övéké, hanem igazából a banké, deeee ezen ne akadjunk fenn). Mindeközben a "mamahoteles" szépen kivárja a piac alját, és amikor majd szaréhugyé' lehet ingatlanhoz jutni, a keresetéből erőlködés nélkül vehet majd egyet, még be is bútoroztathatja.


Szóval, ha a gazdasági szempontokat nézzük, inkább vagyok lúzer "mamahoteles" mint egy pénzügyi analfabéta.

2021. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki otthon lakik azok tobbsege se onnalotlan. Altalaban dolgoznak tesznek felre penzt sokszor beszalnak rezsibe is kajajukat fizetik stb. Es igy tesznek felre penzt, mondjuk onerore, cserebe vallaljak az egyutt elessel valo kellemetlensegeket.


Helyzet fuggo kinek mi eri meg, csak ugye mindenki jobban tud mindent ez ilyen ostoba emberi tulajdonsag. Mint mikor azt mondod a csoves azert nem dolgozik mert alkesz vagy lusta, sokszor viszont teljesen onhibajukon kivul kerulnek utcara.

2021. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
#7 Nagyon szépen leírtad, kár hogy le fognap pontozni érte.
2021. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

#9 hadd pontozzanak csak le, már megszoktam. Az aljanépnek fölösleges magyarázni, érvelni, kb. mintha egy vaknak magyaráznám, mi az a kék. Nekik csak annyi a lényeg, hogy habzó szájjal tudjanak köpködni valakire, aki (szerintük) még náluk is jelentéktelenebb. Pszichiáterek kiváló jellemrajzokat tudnának készíteni ilyen figurákról...merthogy mi másra jók, azt nem tudom.


Lényeg a lényeg, a "mamahotelezés" nem egy üldözendő, irtandó, galád dolog, hanem - jelen esetben - egy társadalmi válasz a jelenleg fennálló félanarchiára. És amíg a dolgok nem javulnak,addig ez se fog változni.

2021. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!