Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi irigy ember?

Miért van ennyi irigy ember?

Figyelt kérdés
Általános iskolában, középiskolaban, de itt az egyetemen is rengeteg ember van aki rosszindulatú és irigy. Apámnak gyára van, ezért sok mindent megkapok tőle, de nem ingyen. Mindig is tettem ezekért a menő dolgokért, tanultam egész életemben, most is azt csinálom, nagyon nagyok voltak az elvarasaik a szüleimnek, sose volt 4esnel rosszabb jegyem. Mégis azt kapom egyfolytában, hogy egy ingyenélő lusta féreg vagyok, aki semmit nem tett le az asztalra és az ölébe hullik minden. Pedig ez nem igaz. Mikor leerettsegiztem kaptam fatertol egy új Mercedest, és egy utazást barátnőmmel Mexikóba. Mikor pár képet megosztottam az utazásról egyik ismerős le is tiltott facebookrol. És az érettségit ünneplős bulira se hívtak meg. Azt hittem egyetemen más lesz, de itt is csak ez van, bár itt azért jóval kevesebb. Próbáltam mindig jólelkű lenni az emberekkel, mindig csak a rosszat kaptam. Visszaszolni sose mertem, eléggé kistermetű ember vagyok és csendes. Volt pár barátom mindenhol, de a legtöbb kiközösitett.

2021. máj. 19. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
XD
2021. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Én nem irigységből nem barátkoznék veled,hanem mert az ilyen embereket akkor sem tudom elviselni ha csak mindig 5-öst hozott haza,kicsit gondolj bele hogy vannak emberek akik még többet tettek meg azért,hogy feljebb jussanak és lehet egy olyan ember keze alatt vannak mint az apád,aki kihasználja az embereket tök mindegy mit tanult,vagy milyen ember volt...


Az ilyen elkényeztetett embereket soha nem bírtam,más dolgozik megszakad helyettük,és még tanul is...szóval hagyjuk már..

2021. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Kérlek rázd meg magad és felejtsd el őket.

Legyel jólelkű továbbra is de jazz át rajtuk legyen önbizalmat mert eltaposnak. Töröld ki te őket. Nincs rájuk szükségét. Tizedeld meg a FB ismerőseid számát. Nem fog hiányozni egyik sulis ismerősöd sem és te sem nekik hidd el. Annak már vége már csak versenyezni akarnak ki viszi többre ok miért nem születtek gazdagabb családba stb.

Élvezd az életed a lehetőségeihez használd ki az anyagi bőséget. És építés új kapcsolatokat.

2021. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek már csak ilyenek, törődj bele. Ha megnézed, még a politikában is értelmes viták helyett kb az megy, hogy "na te szemét gazdag, majd elvesszük a pénzedet", és hát sok primitív emberre ezzel hatni lehet. Keress olyan barátokat, akiket ez nem zavar.


(Amúgy új Merci érettségire tényleg elég erős Magyarországon, nem csodálom, hogy ezen sokan kiakadtak.)

2021. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

(Távol álljon tőlem az, hogy látatlanban megítéljelek)


Biztos vagy benne, hogy ilyen vagy, amilyennek gondolod magad? Mindenféle rosszindulat és irigykedés nélkül kérdezem (végülis, nekem nem kell az az élet, ami neked van). Én is sokszor azt hiszem, hogy jót mutatok kifelé, de pár alkalommal mégse azt kaptam vissza, amit elvileg nyújtottam. Első pár alkalommal egyszerűen tovább kell lépni ezen, de ha legalább 2-3 esetben ugyanazt a kritikát kapod az emberektől, akkor érdemes elgondolkodni, és esetleg változtatni. Kérlek, még ha te jó embernek is tartod magad, egy kicsit azért nézd végig a karaktered, hogy tényleg olyan vagy-e, amilyennek láttatni akarod magad.


Nem lehet az, hogy túl sokat tudnak rólad az emberek? Nem vagy mégiscsak túl kitárulkozó? Hidd el, még ha felvágás és nagyképűség nincs is a posztjaidban, az emberek vehetik provokációnak, hogy mondjuk egy S osztály előtt pózolsz. Az meg csak hab a tortán, ha ki is írod nyilvánosan, hogy nem te vetted a járgányt, hanem az apád. Sajnos ez egy olyan ország, ahol az emberek mindenbe belekötnek irigykedéssel karöltve, ami nem önerőből született (néhol ez jogos, de persze van az a kategória már, ami egyszerűen nem tartozik az emberekre).


Végére pedig: Egyébként Magyarországon tényleg sok az irigy, rosszindulatú ember. Még azt is betámadják, aki saját erőből vett egy autót, vagy házat. Viszont aki nem, annak tényleg jobb csendben lapulni a fűben...


20/F

2021. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg szégyenlem magam, mert a szüleim mindent megadnak, ami kell ahhoz, hogy elérjem a célom, támogatnak (sajnos lelkileg nem igazán), és pontosan tudom, hogy rohadt mázlis vagyok, és hogy milyen súlya van a pénznek, de azt is tudom, hogy a célom az egyetlen dolog, amit igazán szívesen, eltökélten fogok csinálni az életben, és ahhoz rengeteg pénz kell. És ezt mindennapjaimban gyakorlom több órát, plusz tanuló vagyok és ezért pénzt keresni időm sincsen. Utálom, hogy nem tudom megkeresni amit elköltenek rám, még csak 17 vagyok, de nagyon zavar, annak ellenére hogy mondják, hogy ne zavarjon. Elég komplikált a sztori, de kicsit hasonlít a te helyzetedhez. Aki azt mondja, hogy űzzek olyan dolgot, amiben kevesebb pénz forog: én sem szeretem az anyagi részét, de ha nem csinálhatnám ezt konkrétan már rég megöltem volna magam. Ez az egy volt, ami visszatartott és sajnos ha nem lenne lehetőségem csinálni, ezt az amúgy tisztességes szakmát, akkor semmi értelme nem lenne az életemnek...
2021. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

2. Az ilyenek ne is írjanak, irigykedj máshol

4, 3. Köszönöm a válaszokat, jól esik.

5. Ilyenekről szó sincs. Ahogy írtam, csendes ember voltam mindig. Mercedessel nem pozolok facen, utazásról raktam ki képet. Nem értem mi volt vele a baj,Köszi neked is.

2021. máj. 19. 14:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es, de most a fiú nem tehet arról, hogy az apja gazdag. Az ölébe hullot a szerencse, ez így van, de attól még nem lesz rosszabb barát, sem rosszabb ember.

Ne törődj az ilyenekkel és, ha tényleg jófej vagy, jólelkű, akkor biztos találsz előbb-utóbb normális barátokat.

Csak ne dicsekedj a pénzeddel, azt senki sem szereti, csak a csajok. :D

2021. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de valamelyest válaszolnék a 6-os válaszra is. 8-as vagyok.

Ne építsd az életed egy szakma köré. Lehet, hogy szereted csinálni, ami szuper, de az élet nem csak munkából áll. Rengeteg dolog van az életben, ami örömöt okoz. Lásd az apró dolgok hatását, szépségét. Például kimész a szabadba, hallgatod a madarakat, nézed a virágokat, a lepkéket és csak úgy vagy, boldogan. Ha nem a természetben, akkor keresheted a boldogságot hobbykban is (sport, nyelvek, bulizás, tanulás stb.), vagy akár a szerelemben is (ha nem vagy aszexuális).

A lényeg, hogy akármilyen ember vagy, akármilyen élethelyzetben, akkor is lehetsz boldog. Sőt boldog kell, hogy legyél! Hisz mi lenne az élet értelme, ha nem a boldogság?

2021. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, aszexuálisként is keresheted a szerelemben a boldogságot, az aromantikusra gondoltam, már, ha van ilyen szó. :D
2021. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!