Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valós probléma az, hogy a...

Valós probléma az, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkező beoltottak nagy része nem is vesz igénybe szolgáltatást, és nem igazán dübörögnek azok a helyek, ahol jogszabályi előírás a beoltottság?

Figyelt kérdés
Több cikket és közösségi oldal bejegyzést olvastam, ahol azt írják, hogy a nem oltottak sírnak a diszkrimináció miatt, az oltottak, akik mindkét oltást felvették, azok jó részénél "szűz" marad a védettségi igazolvány, mert akár szeptemberig se használják. A vállalkozóknak most már költségük felmerül, a bevétel meg nem fedezi. (Az én rokonom külterületen tó partján működtet vendéglátó egységet. Amíg elvitel volt, szépen megvették a melegszendvicset pl, majd 100 méterre egy erdei asztalnál megették. Neki bevétel kiesés nem volt, sőt ha melegebb lett volna az április május, még rekord szezonja lett volna. Neki csak az üzlet előtt vannak asztalok, beltéri kiszolgálás nincs)

2021. jún. 6. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Az emberek szokásai nem változnak.

Nekem van igazolványom, de csupán emiatt nem fogok naponta étterembe járni, hogy élvezkedjek vele.

Azelőtt is évente 1-3x mentünk bizonyos alkalmakkor, most sem fogunk többször.

Egyébként jellemzően kik nincsenek oltva?

A fiatalok egy része, mert "lázadnak" vagy még nem került rájuk a sor, vagy az öreg gyurcsányisták. Utóbbiakból egyébként sem venne sarokházat egy vendéglős sem.

Akinek van esze, az a nyitással sem számolta fel a kiszállítást, mert elég sokan hozzá is szoktak és nem változtatnak.

2021. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

1-es vagyok

Bocs' lemaradt:

Amúgy mi tartja vissza a rokonodat, hogy az eddigi gyakorlatot folytassa? Tényleg nem értem!

2021. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Azokon a vendéglátóhelyeken, ahol futárként dolgozom, azt látom, hogy bent max 1-2 asztalnál ülnek, a teraszok meg rogyásig vannak, és még oda is asztalt tesznek, ahol sosem volt. Én ennyit tudok a kérdésedhez érdemben hozzászólni.
2021. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem megyek sehova, amíg nem vizsgáztam le mindenből.
2021. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, de tegnap a pláza McDonaldsa előtt akkora sor állt, hogy már kiment egy srác felvenni a rendeléseket, az ülős részen nagyon kevesen voltak, de ez nem akadályozta meg, hogy elvitelre tolongjunk.
2021. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Hasonlót tapasztaltam én is, mint az 5# más helyen...
2021. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válaszoló. Lehet hogy félreérthető voltam, a rokonom nem sír, neki jó a szezon, ő sem érti, hogy pl Bp-i menő vendéglős miért sajnáltatja magát. A rokonomnak benti kiszolgálásra nincs helye, olyan irányban nem is fejleszt, neki ez az üzlet előtti padok, plusz az elvitel, ami erdei asztalokat is jelent, teljesen jó. Így hogy külterületen nem tudták a szabadtéri maszkot kötelezővé tenni, az még egy plusz adu ász volt, egy szép vasárnap fél óra alatt több ember ment el az üzlet előtt, mint a város sétáló utcájában 1 nap alatt. Ebből a népből adódott neki jó pár vevő.
2021. jún. 6. 19:11
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Sok olyan családot ismerek, ahol egy vagy két embernek nem küldték ki a védettségit. A többi akinek van, nem megy nélkülük olyan helyre ahova védettségi kell. Nem mennek nélkülük gyógyfürdőbe, stb.
2021. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát az én baráti társaságom otthonülőkkel van tele, és egyikünk sem megy új helyekre, csak mert lehet.
2021. jún. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Én használtam már, uszodában is voltam kétszer is és ültem beülős helyen, belül.


De otthonülős vagyok, ezen felül munka mellett tanulok, vizsgaidőszak van.


Viszont például munkahelyen látom, hogy habár asszem 1 ember kivételével mindenkinek van védettségije, mégis visszacipeljük a kaját (addig is kifolyik, addig is éhes az ember), akkor is, ha az az illető nincs velünk. Ezt nem értem.

2021. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!