Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt köztetek olyan akinek...

Van itt köztetek olyan akinek sikerült úgy érvényesülni valamennyire az életben hogy tudja magáról hogy "gyengébb képességű"?

Figyelt kérdés
Sajnos én tisztában vagyok ezzel, már korán iskolásként is megmutatkozott ez, hogy még mások könnyen tudtak eredményesen teljesíteni, nekem keményen küzdeni kellett azért is hogy egy közepes-jó eredményszínvonalat elérjek. Nem úgy vagyok buta, hogy ha meg kell szólalnom vagy társalognom, akkor kiesik a számból a kapa meg a kasza, de bármi amihez kell hogy valaki ott legyen "fejbe" abban én sajna elmaradok. Több szakmába is próbálkoztam életem során, de sajna ezekbe bele tört a bicskám, mert nem tudtam elsajátítani azt a "látásmódot" ami az adott szakmához kell. Nyilván ez eléggé frusztrál, mert mindig is szerettem volna ha elmondhatom hogy értek is valamihez, de ez eddig még sajna nem jött össze. Aki esetleg járt hasonló cipőben, de sikerült valamit kezdenie magával, elmesélné hogy történt? Hátha sikerül belőle valami inspirációt merítenem.
2021. jún. 8. 16:54
 1/5 Girlll3 ***** válasza:
Milyen szakmákkal próbálkoztál?
2021. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Írhatnál konkrétumot is így nem tudok válaszolni
2021. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj Lőrinchez... De sajnos ez önmegerősítő folyamat. Ahogy a szólás is mondja: akinek az Isten hatalmat, hivatalt adott, észt is adott hozzá. Vagyis, a sikeres ember elhiszi magáról, hogy valóban (szinte kizárólagosan) az ő tudása, személyisége hozta el a sikert. Ismerek viszont olyan valakit, aki bizonyos szempontokat tekintve valóban különlegesen kedvező, esetenként irigylésre méltó élethelyzetekbe került, ám azokból nem tudott saját maga számára annyit kihozni, ami mára biztos nyugdíjas megélhetést biztosítana. Az ilyen emberek egyszerűen nem tudják utólagosan sem reálisan látni elmúlt életüket.
2021. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 moozygoo ***** válasza:

Hülye vagyok mint segg, meg lusta is, sosem voltam jó tanuló, mindig otthon kockultam.

Elkezdtem kutatni mi az ami vajon engem érdekelhet és tudnám csinálni, láttam hogy indítanak a városban esti felnőttképzést, két éves infós okj-t. Megtetszett, gondoltam teszek egy próbát.

Most diplomásokkal dolgozom együtt, mint üzemeltető, most is hülye vagyok mint segg, de próbálok hajtani és fejlődni.

2021. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Részben én, de ehhez nagy akarat, és szerencse is kellett nekem.
2021. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!