Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek létezik szerencse?

Szerintetek létezik szerencse?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy viszonylag érdekes dolog foglalkoztat egy ideje, hogy valójában létezik -e szerencse?

Az én személyes gondolatom az az, hogy nem.

Például, ha meg nyersz egy lottót, akkor nem szerencséd volt, hanem a számok a Te döntéseid voltak.

Ha balesetet szenvedsz, és túléled, az is valószínűleg nem szerencse volt, hanem az autó "tökéletessége"

Nektek erről mi a véleményetek?

Ugye szokták mondani, hogy ne öld meg a pókot mert szerencsét hoz, de szerintem a saját döntéseink/cselekedeteink befolyásolják a végeredményt.

Manapság már mindenre rámondják, hogy szerencséd volt, holott szerintem ez egyáltalán nem igaz.

21/F



2021. jún. 8. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlagyalod. Mint mágikus cucc nem létezik. De ha leröpülsz autóval a pályáról 100-zal, akkor ott már nem az autón múlik, hanem azon, hogy hogy érkezel. Ha túléled, akkor erre mondja az ember, hogy szerencséd volt, mert nem tudtad befolyásolni az érkezésed az árokba. Pont úgy érkeztél, ezért túlélted, ha máshogy érkeztél volna, nem élted volna túl. Ennyi. Olyan eseményeket nevezünk szerencsésnek, amikre nincs behatásunk, mégis számunkra kedvező végkimenetelűek lettek.
2021. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha feldob valaki egy érmet ami fej lesz, és te mondjuk ezzel nyersz több millió forintot, belelehet ugyan magyarázni hogy jól dobták fel az érmet de inkább szerencséd volt mert bejott az 50-50 tipped
2021. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerencse egy absztrakció, ember alkotta fogalom.

Ahogy az első is mondta, olyan kedvező kimenetelekre mondjuk, melyek előzményeire nem lehettünk (vagy csak részlegesen) hatással.

2021. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hmm ez valóban igaz. Valószínűleg túlgondoltam, és nem közelítettem meg más oldalról is. Korrekt! Régen én is használtam ezt a szót, de manapság annyi helyen és annyiszor hallom, hogy már szinte irritál, hogy ezt mondják mindig :'D De meg kell szoknom úgy néz ki.
2021. jún. 9. 02:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Néha igen.
2021. jún. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Létezik, mert ha nem létezne én meg se születtem volna! (:
2021. jún. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát,szerencse egy fogalom,például:

Budapesten mész normálisan,és az egyik hülye autóst 50-nel elüt ,az piros ellenére,és túléled.

Akkor szerencséd volt,mert pár kar-borda és láb törésen kívűl nem lesz semmi bajod.

Vagy enyhébben:

Mondjuk nyersz az ötös lottón fél milliárd forintot,akkor meg mégis szerencséd volt,mert ötös lottó nagyon nehéz

2021. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy szerencse van-e vagy nincs, azt nem tudom. De veletlen egeszen biztos, hogy van, kovetkezik a kavantummechanikabol.
2021. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!