Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Összeomlóban az életünk,...

Összeomlóban az életünk, kezdek összeroppanni. Volt aki kijött ilyen helyzetből?

Figyelt kérdés
A férjem munkaügyileg rossz helyzetbe került, úgy néz ki, hogy szeptemberig van állása. Már keres mást, amiatt nem aggódom hogy munkanélküli lenne, de a mostani állása a szenvedélye is. Félek, hogy nagyon megviseli majd a váltás, már most nagyon lehangolt. Évek munkája mehet a levesbe. Az én munkám borzasztó stresszes, évek óta fel akarok mondani, de a férjemnek az utóbbi 5 évben több munkahelyváltása volt önhibáján kívül. Nem akartam úgy váltani, hogy a férjemnek nincs betonbiztos helye. (A mostani határozott idejű és bedőlni látszik a cég.) A nyakunkba szakadtak kiadások (kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, zsebből kellett fizetni az orvosokat, labort, egyszerre romlott el a sütőnk és a mosógépünk). Külföldre költözött mindkét közeli barátom és úgy érzem, ezek a kapcsolatok már kopásnak is indultak. Észrevettem magamon, hogy egyre türelmetlenebb vagyok, este már hánytam az idegtől. Nem tudom hogyan szedjem össze magam. Ovis gyerekünk van, de minden igyekezetünk ellenére nem tudtunk lelki és anyagi biztonságot teremteni neki, emiatt is bűntudatom van. Minden tanácsot megköszönök!

2021. jún. 9. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom mondani, hogy tartsatok ki. Ha férjed talál munkát, márpedig miért ne találna, akkor minden rendben lesz.

Úgy látom elég instabilak a munkahelyei, valami speciális helyen dolgozik? Megbeszélhetnéd vele, hogy talán kereshetne olyat kivételesen, ami kevésbé érdekli, de te munkát válthatnál, aztán ha megvan neked is a jobb hely, akkor kereshetne olyat, ami tetszik neki.


Amíg van tető fejetek felett és van mit enni, addig nincs veszve semmi. Ez csak átmeneti állapot.

2021. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon speciális. Kommunikáció. Azzal nincs gond, hogy talál-e mást, mert okos, szorgalmas. Csak a mostani helyén ő nem csak alkalmazott, a főnökével együtt építették a céget és elég nehéz elfogadni, hogy rajtuk kívül álló okokból bedőlnek. Látom rajta, hogy borzasztóan lehangolt és félek, hogy ez még rosszabb is lesz. Nem tudom azt mondani, hogy nincs igaza. Az én munkám szintén speciális, lenne most egy hely, ahová átmehetnék, de havi 80 ezer forinttal kevesebbért. Akárhányszor az eljövetellel kacérkodtam, mindig csak csak jelentősen kisebb fizetésért tehettem volna meg (az ismertetett körülmények mellett). Tudom, a pénz nem minden, de lakáshitelünk van, plusz most az én egészségügyi költségeim is. A mostani munkahelyemen viszont már fizikai tüneteket produkálok. Csak írásban gondolkodom, elnézést a litániáért, köszönöm a választ!
2021. jún. 9. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor lehet neked is inkább egy részmegoldást kellene választanod. Egy más területre elhelyezkedni, ami azért jól is fizet, de nem stesszes annyira.


80.000 azért elég sok pénz.

2021. jún. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit keresel, nem is akarok a zsebedben turkálni, de esetleg elgondolkozhatnál azon, hogy másik munkakört keress.


Én sem a szakmámban dolgozom, mert baromi stresszes volt és nem bírtam idegekkel, ezért váltottam teljesen más területre, ahol ugyanannyit keresek.

A covid nekünk is betett anyagilag, a férjemnek meg megszűnt a munkahelye, az utolsó havi fizetését meg sem kapta, emiatt hatalmas szarba kerültünk.


Én most jelenleg elmentem a meglévő munkám mellett kiegészítésként takarítani. Eleinte baromi megalázónak éreztem, de azt kell mondjam, hogy rájöttem, hogy a nettó 1600-as órabér nem is olyan rossz. :D


Szerintem nézelődj más területen is, nem éri meg feláldozni az egészséged a munka miatt.

2021. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!