Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért húzza le egy csomó...

Miért húzza le egy csomó ember a maszkját mikor telefonon beszél valakivel?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1 évben egyszer sem húztam le a maszkom ha telefonnal beszéltem valakivel és se egyszerhasználatos, se szövet, se N95-el sem panaszkodott még senki hogy nem hallaná rendesen amit mondok.


Tudom néhány szorosabb maszk tényleg kicsit tompítja a beszéd érthetőségét, de már ha 4 karom lenne se tudnám megszámolni az ujjaimon hány ilyen esetet láttam. Kedvencem volt mikor napi 6-7 ezer új fertőzöttet regisztráltak és akkor is láttam ilyeneket akik bementek egy zsúfolt szupermarketbe ahol percekig telefonáltak maszkkal az álluk alatt miközben bejárták a fél üzletet.


Félreértés nem essék nem parázok túlságosan a vírustól főleg nem mostanában.



2021. jún. 11. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Mert tudtommal telefonon keresztül nem terjed a vírus, de javítsatok ki ha tévedek.
2021. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Én is ezt csinálom, de halványlila gőzöm sincs hogy miért xd
2021. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
1-es, ez egy politikai vírus, ez terjed mindenhogy, de legfőképpen az elektromos készülékeken keresztül.
2021. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
mert kicseszett kényelmetlen beszélni úgy, hogy be van fogva a szád. meg különben is, ha valaki nem beteg, akkor csak attól "védi" hogy ne terrorizálja őt a rendőr...
2021. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem tompítja a beszédemet, és nem akarok kiabálni.
2021. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#4 Akkor cseréld le a maszkjaid ha úgy érzed hogy be van fogva a szád :D Mert ott akkor valami nem jó. Plusz akkor te mindig lehúzod akkor is ha nem telefonon beszélsz valakivel vagy mi?
2021. jún. 11. 15:09
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Amikor kitalálták, hogy kendőt nem lehet hordani maszk helyett, akkor én vettem egy baromi vékony kendőt és varrtam belőle egy egyrétegű leheletkönnyű maszkot. De még ebben is érthetetlenül beszélek néha, mert zavar, hogy ott van az orromon meg a szám előtt. Sokszor belemegy egy hajszál, vagy a macskám szőre, aztán ezek a számban kötnek ki, úgy meg végképp nem az érthető beszédre koncentrálok, hanem arra, hogy mielőbb kiszedhessem a hajat/szőrt a számból. Szóval abszolút megértem azokat, akik nem tudnak maszkban telefonálni. XD
2021. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem #4 vagyok, de én például mindig lehúzom ha olyan helyen vagyok ahol nem kötelező hordani. Ez független attól, hogy éppen 7000, vagy éppen 200 fertőzöttel riogattak. Teljesen logikátlanok ezek az intézkedések, úgyhogy már egyáltalán nem tud érdekelni a dolog. Azt sem tudom hány fertőzött volt mikor bevezették hogy közterületen is pelenkázni kelljen a fejünket, de ettől az intézkedéstől úgy rémlik nem esett vissza a fertőzöttek száma. Attól függ ez a szám hogy az illetékesek éppen mennyit akarnak. Nyáron strandszezonban és EB idején nyilván nem sokat, így most zuhan ez a szám maszkhordás nélkül is, ahogy tavaly nyáron is. Tehát semmi összefüggés. De további jó maszkhordást azoknak akik ennyire megszerették 🐑🐑🐑
2021. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Én alapból ott hordom ahol kötelező (nem férne bele az anyagiakba egy büntetés...). Viszont ha kikerülhetem inkább nem telefonálok maszkban, főleg amikor még a kivehető fogszabályzó is benn van, mert alapvetően akkor nehezebb beszélni, a maszk pedig az én hangomat nagyon lehalkítja... És lehet hogy másoknak is nagy mértékben tompítja a hangját.
2021. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Mostmár annyira semmi de semmi értelme. Csak itt-ott kell a maszk, de ha mindenhol kellene, akkor sem vedene semmit se.

De latom teged sikerult megfélemlíteni.

2021. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!