Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert emesztem magam a problem...

Miert emesztem magam a problemaimon ahelyett hogy megbeszelnem valakivel?

Figyelt kérdés

Akkora pancser vagyok, hogy sose beszelem meg azokat a dolgokat senkivel, ami eppen bant, hanem torom magam, ragodok, stresszelek mindaddig mig el nem jon egy pont, mig mar nem birom tovabb. Olyankor turelmetlen, hipererzekeny, frusztralt leszek. A vege pedig mindig az, hogy nagy nehezen kinyogom valakinek, hogy mi bant mar oly regota es kicsit megkonnyebbulok.

Peldanak okaert anno gimi elott ugy paraztam az uj osztalytarsaktol, tanaroktol hogy nem is mertem senkivel megbeszelni. Egyetem elott teljesen ugyanez volt, csak egy kicsit komolyabb szinten. Gyomorgorccsel ebredtem nyar vege fele reggelente, feltem az uj szitutol, az uj varostol, az uj emberektol meg ugy mindentol es senkinek nem beszeltem rola. Szept elejen beszeltem rola anyukammal de akkor mar nagyon tele volt a pohar. Nem ertem magamat, miert nem tudok megnyilni (?).



2019. aug. 20. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok/jártam.

Egy darabig erőltettem, hogy meg kéne nyílnom, beszélnem valakivel, de nem mindenkinek ez a megküzdési stratégiája. (Ezzel nem azt mondom, hogy az önmarcangolás helyes.) Szerintem itt az lehet a baj, hogy nem szeretsz megnyílni, de cserébe nem tudod, hogy kezeld a dolgot. Olvass a problémamegoldásról könyveket, kutakodj a neten. Vagy, ami nekem még bevált, hogy amikor egy problémával találom szembe magam, végigmegyek a következő listán;

1.Mi a konkrét probléma? (egy mondatban)

2.Hogyan érint ez engem?

3.Miért?

4.Mi okozza a problémát? (Ez sokszor csak egy nagyon egyszerű dolog.)

5.Milyen lehetőségeim vannak a megoldására?

6.Az alternatívák közül melyik az, amelyik a legkedvezőbb nekem és másoknak?

7.Hogyan tudom ezt megvalósítani?

8. Megvalósítás –>Nincs probléma


Lehet, hogy több ideig fog tartani, mire pontosan meg tudod majd fogalmazni a válaszokat, de gyakorlással egyre jobban fog menni. Legyél őszinte magadhoz!

2019. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!