Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted mi a legérdekesebb...

Szerinted mi a legérdekesebb dolog az emberi személyiségben, viselkedésben, gondolkodásmódban?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem mind az.

Lehet snassznak hangzik, de mondjuk ha érdekel egy agresszívabb vagy egy visszahúzódóbb személy. Akkor azért kezd el érdekelni mert olyan a személyisége. Vagy legalábbis egy darabja. Szóval jobban meg akarom ismerni, hogy milyen gondolatok miatt viselkedik így. Miért ezt a személyiséget képviseli? és hogy mik azok a jellemvonások amikkel könnyebben kiszúrom a hozzá hasonló személyeket.

Fel felajánlom neki az önfejlesztést, de én nem vagyok szaki, sok közöm nincs hozzá én szimplán megfigyelem, hogy ő milyen és elfogadom annak ami. Másnem ez ritkább találkozásokban nyilvánul meg.

2021. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mitől lesz olyan amilyen....
2021. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel minden ember más, így ezt nem tudnám pontosan megmondani. Az összhatás. És pont ezért, mert minden ember más, nagyon kell figyelni, hogy ne hasonlítsunk senkit senkihez, vagy tudjunk csak a hasonlóságokra korlátozódni, de ne vonjunk le valótlan következtetéseket egy másik eset alapján.

Az is rendkívül érdekes, hogy sok ember igen kevéssé ismeri magát. És nem is törekszik, hogy fejlessze, mert nem gondolja, hogy szükséges. Ez már lesüt egyébként a társkeresőkre kiírt kiírásokban is.

Szintén nagyon érdekes, hogy mennyi mindent megtudhatsz egy emberről pár sor összefüggő szöveg alapján, még ha nem is találkoztatok.

2021. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív életszemlélet, az, ha a rossz helyzetből is kihoz jót, a kreatív életszemlélet.
2021. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a világnézet. Nem is az, amit az illető állít magáról, hanem ahogy valójában a világra, a többi lényre, az élete eeményeire tekint. Szerintem ez mindennek az alapja.


Példa: mostanában két fiatal nőismerősöm is kb. ugyanazt vetette fel a pasijával kapcsolatban: hogy nem elég felnőttek, éretlenek és felelőtlenek. Én ebben is a stabil világnézet hiányát látom: amíg egy ember nem veszi kézbe a sorsát, nem tud valamennyire úrrá lenni a vágyain, addig csak gyerek. Nekem úgy tűnik, hogy sok céltalan, sodródó figura alapproblémája pont ugyanez: "Mit gondolok a világról? Mi ebben az én szerepem, mi az életem értelme?"

2021. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi sajátossága nincs, ami ne létezne egy ember előtti elmében.
2021. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szabad akarat a legérdekesebb, mert elvileg mindenki tud választani jó és rossz között, mégis a legtöbb embernél zsigeri a választás, és nem igazán van beleszólásuk. Inkább a másoktól tanult mintákat ismételgetik. Ritka az olyan, aki tudatosan próbál változtatni a mintákon, amiket addig követett, és ha nem látja át, hogy mi miért történik, akkor hatalmas ellenállásba ütközik a tudatalatti részéről. A legegyszerűbb példa, a cigi letétele. Lehet brute force is csinálni, hogy holnaptól nem szívok, meg meg lehet oldani a problémát, ami miatt mérgezem magam, és onnantól már nem is hiányzik. Ezen a téren a nagy többség annyira alulképzett, hogy az valami elképesztő.
2021. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Optimizmus. Ha valaki ilyen azt kinézik a sorból. "Mit szívtál?"

És minden áron szét akarják bszni a jókedvet....


De előbb utóbb megunják és befejezik ha hasztalan 😉

2021. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Ja egyetértek. Szoktam posztolni optimista dolgokat, nulla lájk. Ma posztoltam valami félig meddig pesszimistát enyhe humorral, 15 lájk. Mindenki szeret panaszkodni valamiért. Gondolom ez is egy feszültség levezetési módszer.
2021. nov. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!