Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennétek ha megnyernétek...

Mit tennétek ha megnyernétek az 5-lottót? Milyen terveitek lennének? Például 1 408 698 525 Ft nyernétek.

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 16:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Vennék a három unokahúgomnak egy-egy pesti lakást. Utána valószínűleg Olaszországban vennék egy kis medencés házikót vagy apartmant, mert jól beszélek olaszul, szerintem ki is költöznék mondjuk télre. Nyáron kiadnám, hogy hozzon pénzt és addig az angliai kis házikómban laknék. Vagy arra már nem is lenne elég a pénz?
2021. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenütt mondanám el senkinek sem csak a feleségemnek. Szép csendben megvennénk 12 millióért álmaink lakását az egyik lakóparkban és a rokonoknak azt mondanám hogy lakáshitellel vettük meg 40 millióért.

Aztán titokban venék 3 lakást amit albérletbe adnék ki. Aztán leülnék gondolkodni, hozy a többit mibe fektessem.

2021. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#11 Olaszországon belül hol vennél?

Szerintem bőven elég lenne.

2021. jún. 18. 19:27
 14/25 A kérdező kommentje:
#12 Melyik megyében?
2021. jún. 18. 19:29
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, mert engem inkább a városi élet vonz, ugyanis nem tudok vezetni. Firenze, vagy Nápoly. De ezek felkapott turistás helyek is, tehát nyáron kiadható lenne.
2021. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Senior Séf ***** válasza:
100%
Rühellnék ennyi pénzzel rendelkezni. Minden családtagomnak testőrsereg kellene mert a nagy lóvét hamar, aztán borsos váltságdíj reményében elrabolják valamelyik hozzátartozómat.
2021. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Be mennék az irodába és rá dönteném a főnökömre az asztalt! Viccet félre téve.

Szerintem kellene legalább 1 hét mire fel fognám, hogy tényleg meg nyertem az ötös lottót. Csak azoknak mondanám el akiben meg bízom, szűk családi kör, és segítenék nekik, akár házat venni vagy a fen maradó hitelt ki fizetni helyettük. El mennék a párommal egy luxus nyaralásra, vennék egy balaton parti házat, és még így is nagyon sok pénzem maradna.

Biztos hogy jóval könnyebb lenne az életem, mert a pénzre többet már nem kellen gondolnom. Ingatlanokat vennék, azokat meg ki adnám, vagy befektetési aranyat, minden amiből jön a pénz.

Biztos, hogy dolgoznék is mellette, mert ha nem, akkor gyorsan el kezdenék unatkoznék.

Csak idő kérdése és úgy is ki derülne, hogy nyertem, és ilyenkor szoktak meg jelenni a rég nem látott barátok, ismerősök hogy adjak kölcsön. NEM!!!

Nem azért mert, irigy vagyok, ha nem mert addig jönnek kéregetni amíg van pénzed. Biztos hogy adakoznék is mellette, olyan embereknek akik tényleg rá szorulnak.

2021. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Legelső lépés az lenne, hogy átgondolnám a pénzügyeimet és a jelenlegi életemet. Felkeresnék egy valós pénzügyi tanácsadót, akivel egy komplett portfóliót kiépítenénk, hogy legyen havi/éves fix bevétel (befektetési ingatlanok, tőzsdei osztalékok, kötvények, állampapírok). Ez alapján tudnám, hogy mekkora a keret, amiből lehet élni.

A tőke értékének megőrzésére törekednék ez alap. Saját vállalkozásban klasszikus módon nem gondolkodnék, inkább az időmet a saját vagyonom mozgatására, gyarapítására szánnám. Ingatlanokkal például szeretünk foglalkozni, mint befektetés, már most is.

Amikor már tudom, hogy mire mennyit pénz megy el, akkor határoznék meg egy keretet, amiből külföldi ingatlanokat vásárolnék magunk számára, de befektetésként is lennének külföldön az biztos. Egy ingatlan lenne Észak-Olaszországban valamelyik tó körül, Como vagy Garda. Oda autóval vagy Milánóba repülővel is le lehet könnyen ugrani. A férjem Nizza szerető, így biztos, hogy ott is lenne, talán egy New York-i apartman is. 2-3 ingatlannál több nem kellene saját célra, de lehet, hogy 1-2 hónapot egy bérelt házban töltenénk és akkor megvenni sem kell, lehet mindig máshová menni.

A gyerek(ek) tuti külföldön tanulna egyetemen, bármelyik híres egyetem szóba jöhetne, mert tudnánk a tandíjat könnyen fizetni. Az pedig feladat lenne, hogy számára kinyissuk a világot, hogy ne ránk hagyatkozzon az életben, hanem legyenek saját céljai, ambíciói, amikért dolgozna.

Szerintem ennyi pénz egyébként egy nyugat-európai jómódú szinthez elegendő, de nem is kell több.

2021. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Költöznék tanyára. Dózer, mélygarázs+pince, kellemes otthon, gyors erdősítés növendék gyümölcsfákkal és egy kis díszkert a bejárat előtt. Pár élhetőbb autó, jó hobbikra kockulás, magas élet.
2021. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Rendbe hozatnám a lakásom, modernizálnám, és vennék egy balatoni házat is, nem túl nagyot, mert arra nincs szükségem, a többiből segíteném a rászorulókat, mikor kiket. Persze egy nagyobb összeget öreg napjaimra is félretennék, de ugyanúgy dolgoznék tovább, mert szeretem a munkám.
2021. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!