Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha megnyernétek a 90 millió...

Ha megnyernétek a 90 millió eurós euro jackpotot, akkor mire költenétek?

Figyelt kérdés

Kb. 27 milliárd Ft.

Nyílván egy egészséges embernek ez élete végéig elég, de mi az amire feltétlenül költenétek?


Én spec. vennék egy belvárosi lakást, egy középkategóriás hybrid autót, meg lehet hogy megpróbálnék kiadatni egy olyan kutya/macskakaját ami minőségi, de kb. nonprofit. Vagyis kb. kommersz macskakaja áron adnám a minőséget.


Adnék pár ismerősömnek kb. 10 millió Ft-ot, hogy egyetem alatt ne kelljen dolgozniuk, így eredményesebben elvégezhetik.


De senkinek sem mondanám el, hogy nyertem... Valami kisebb nyereményt hazudnék.


És Ti?


2018. febr. 9. 14:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
83%

Első körben lekötném egy évre, amíg készítek egy tervet.

De igazából egy itthoni nyaralón kívül más jelenleg nem kell, lakás, autó, család már van. Így aztán kb a családomnak már soha nem kellene dolgoznia, és lehetne élményeket gyűjteni, utazgatni egész életünkben.

2018. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
Én megépíttetném életem passzív házát valahol a hegyekben, idehaza. Egy igazi túlélőházat, többféle fűtési-hűtési lehetőséggel, ha az egyik bekrepál, legyen alternatíva. Minimalista életmódot élnék a párommal. Körülvennénk magunkat állatokkal. Évente kétszer biztosan utaznánk. Valamilyen jól menő vállalkozásba beszállnék csendestársként. Nagyon dolgozni már nem akarok, öreg vagyok.
2018. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy részét lekötném. Egy másik jelentős részét a családomnak adnám, főleg azoknak, akik épp hitelben vergődnek, azonnal kihúznám őket belőle. Egy harmadik részéből világkörüli útra indulnék, ami egy nagy álmom. A többi részére ráérek azután gondolni. Ja, és ami a legfontosabb: SZIGORÚAN ELTITKOLNI, hogy én nyertem meg.
2018. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%

1. nem szólnék róla senkinek - ugyanis akkor jönne a kéregetés

2. lekötném valamennyit belőle

3. egy nagy részét kihoznám Svájcba, itt jobb helyen lenne

4. megtanulnék belőle züriidütschül, meg elvégeznék egy cukrászképzést és ennyi lenne

2018. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
72%

Elköltenék belőle néhány tízmilliót egy frankó kis házra, vagy nagyobb frankón felújított lakásra, amihez tartozik garázs is, meg ilyesmi... (Budapesten). Természetesen én szeretném szépen megterveztetni, meg tök jó okosotthonnak, aminek az elektronikájának és programozásának a javát én csinálnám.... Vennék egy alsó-középkategóriás autót. Új hobbim a repülés lenne, meg a motorozás.


Úgy több éves idő alatt apránként kb. 1 milliárdot be tudnék fektetni saját vállalkozásomba- saját vállalkozásokba, ötleteimet megvalósítva okosan kitalálva, lépésekben, megfelelő partnereket keresve és lazán elmennék olyan képzésekre és fórumokra, ahová most 3x is meggondolom, hogy megéri-e a pénzét számomra....


Pár milliárdot eljótékonykodnék, illetve támogatnék belőle szervezeteket, elképzeléseket, stb


Maradna még kb. 20 milliárd, amit inkább nálam hozzáértőbb befektetőkre-pénzügyi szakemberekre-stb bíznám.


Amúgy igyekeznék nem meghlyülni, nem szórni a lóvét értelmetlenségekre, és megtartani hasonló életvitelemet, ismerőseimet, stb mint eddig.

2018. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
72%

Vennék egy nagyobb lakást/kertes házat jó helyen, az autómat kicserélném egy ugyanilyenre mint, most van, csak 10.000 futott km-rel.

A többit meg sokfelé fektetném be. Család vállalkozásba, ingatlanba fektetnék leginkább. Jótékonykodás kimerülne az állatok támogatásában nagyrészt, valamint helyi sport és civil szervezetek támogatásában.

De ez csak a jéghegy csúcsa, átlagembernek felfoghatatlan összeg

2018. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
72%

ma 14:36-os vagyok


az ismerőseimnek-családtagjaimnak meg valamiképpen elintézném, hogy valahogy valamin "szerencsésen" nyerjenek ilyen-olyan, de nem túl óriási összeget, meg ezt-azt.... valami szerencsejátéknak álcázott jótékonykodásféleséggel

2018. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
72%

Először is vennék egy több lakást amiket kiadnák és folyamatosan jönne belőle a pénz.

Aztán megvenném anyának azt az albérletet amibe most lakunk, magamnak vennék egy lakást egy nagyobb városba hogyha elvégzem az iskoláim lakhassak ott. Meg vennék egy Ferrarit. Vennék egy jobb telefont és egy laptopot. A családtagjaimnak is adnám valamennyi pénzt.

A családommal elmennék nyáron Horvátországban, Olaszországba.

Valamennyi pénzt adnák a Vöröskeresztnek meg az árváknak, hajléktalanoknak.

2018. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
72%

Szerintetek ennyi pénzből (mondjuk maradjon is valami) meg lehetne legálisan buktatni a mostani politikai rezsimet?


Mert akkor "arra költenék" :)


Biliből kiveszem a kezemet, tehát lekötném java részét, család/barátoknak adnék persze és utaznék első körben orrba-szájba... Majd a "travelling" közben ráérnék agyalni, hogy mi legyen a jövőben :)

2018. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
72%
* Adományozni csak úgy adományoznék (gyerekkorház, állatmenhely stb.), hogy azt el tudják számolni és be tudják mutatni ténylegesen az elköltött dolgokat (gépek korházba pl.), nem simliskedik el (bár...)
2018. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!