Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyagi kár, vagy emberi épség?

Anyagi kár, vagy emberi épség?

Figyelt kérdés
Tegyük fel kölcsönkérik az autódat. Vonakodva, de végül odaadod. Baleset történik a kölcsönkérő hibájából, az autó törik, az anyagi kár jelentős. Érdekel a kár, vagy örülsz neki, hogy az embernek nem lett komoly baja? Normális, ha látván, hogy a sofőr saját lábon távozik, az autó gazdája csak az autóját sajnálja, csak a kárral van elfoglalva?
2021. jún. 19. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Te autód, te dolgoztál meg érte, ezért teljesen jogos, ha a kárral (is) foglalkozol.
2021. jún. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha komolyan megsérül, esetleg meg is hal valaki a balesetben, nem az autóval foglalkoznék, de ha az embernek kutya baja se lenne, viszont az autót tönkretenné, haragudnék rá és kifizettetném a kárt.
2021. jún. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha túl élné a balesetet én ütném agyon
2021. jún. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valaki összetörte a kocsidat, és akkora pofája van, hogy még neki áll feljebb, mikor ki akartad vele fizettetni a kárt, vagy hogy született ez a kérdés?


Ha meghalt volna talán nem hajtanám le a rokonain a kárt, de így hogy semmi baja simcs, mégis milyen alapon nem fizetné ki a kocsit?

2021. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag igen. Illetve a felesége belémállt, hogy önző vagyok, amiért a kocsival vagyok elfoglalva, ahelyett hogy örülnék, hogy a férje megúszta ép bőrrel. Milyen ember vagyok én, hogy egyáltalán foglalkozom a kárral...

Persze örülök, hogy semmi baja nem lett, de engem nagyjából 1,3 milliós kár ért, így nem tudok ennek örvendezni két naponta és a mai napig nem érkezett felajánlás arra sem, hogy egy részét kifizeti, nemhogy az egészet...

Persze én vagyok a hülye, hogy kölcsönadtam. Jó kis tanulópénz és egy őszinte baráti kapcsolattal kevesebb.

Ez van, csak kíváncsi voltam, hogy más hogy látja a helyzetet és nem akartam leírni a szitut, hogy független válaszokat kapjak.

2021. jún. 19. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal törődünk ami körbevesz. Ha nem vesz körbe sérülés, csak anyagi kár, akkor azzal foglalkozom, azt oldom meg.
2021. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy ha a fűnyíródat kéri kölcsön, s töri össze, akkor azt se fizetné ki?

Vagy ha kér egy pohérkészletet egy bulira s részegen eldobigálják az egészet, azt se fizetné ki?


Próbálna meg valami hivatalos helyről elkérni valamit, s használhatatlanul visszadni... (Nagymamámnak pl a Caritas-tól kértünk volt járókeretet. Ennek meg amúgy bérteti díja is volt, nem adták oda a két szép szemünkért.)


Ha saját hibából balesetezett nem annak kell örülni, hogy semmi baja, hanem fel kell háborodni azon, hogy hogy lehet ilyen veszélyes állatnak jogsija.

2021. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laylah ***** válasza:
100%

Durva példa, de ha rájuk gyújtod a házat és sikeresen kimenekülnek, akkor ők megelégednének annyival, hogy legalább nem esett bajuk, ne foglalkozzanak azzal, hogy nincs többé tető a fejük felett?

Baleset volt, nyilván van róla jegyzőkönyv, amiben benne van, hogy ki vezette az autót. Ha más nem, azzal fel kell keresni egy ügyvédet, aki elmondja, mik a lehetőségeid, hogy visszakapd a pénzed.

2021. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!