Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismer_tek Egerből, Miskolcról...

Ismer_tek Egerből, Miskolcról Debrecenbe, vagy Szegedre kötözőket, akik szeretik új környezetüket VAGY(!) olyanokat, akik megbánták, hogy ezen két város valamelyikébe, vagy környékére költöztek? Főképp indokoljátok meg miért. Akár pár mondatban csak.

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a sok történetet, hogy figyelmet szenteltek a kiírásomnak! Ha valakit esetleg ez érdekel: jutalmazni fogok minden (akár költözést kedvelő, akár azt megbánó) hozzászólást.


(Aláhúzást muszáj volt beillesztenem, másképp nem engedte volna kiírni a kérdést.)



2021. jún. 19. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Az mennyire és miért fontos, hogy honnan költöztünk?

Mert mi Pécsről költöztünk Debrecenbe, és az egyik legjobb döntésünknek bizonyult. Pécs belvárosa és a környéke gyönyörű - és ezzel ki is fújt minden pozitívum. Össze sem lehet hasonlítani Debrecennel (sajnos!).

Soha nem hittem volna, hogy ekkora különbség lehet 2 magyar nagyváros között. Különben Szeged is nagyon tetszik, jó hely - csak épp kevés a munka.

2021. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Én Miskolcról költöztem Pest mellé

Miskolc mellett nőttem fel egy kis faluban, később a városba költöztem egyedül.

Iszonyatosan hiányzik. Bele pusztulok annyira fáj hogy nem élek ott

De sajna a páromnak itt van saját háza és már gyermeket várunk így egyértelmű, hogy itt maradunk.

De amilyen sűrűn csak lehet én megyek vissza Miskolcra a rokonokhoz, ismerősökhöz.

2021. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos tősgyökeres debreceni vagyok. Az emberek elég gőgösek,nem segizőkeszek,távolságtartóak. Az utcán megbámulják egymast. Nem csak engem. Az idősenbek akikkel egy utcában élek kivancsiskodnak,avatkoznak mindenbe. Miert nincs pasim, abba is mit eszek stb...Hova megyek...
2021. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3 - Az idősenbek akikkel egy utcában élek kivancsiskodnak,avatkoznak mindenbe. - azok nem a nagyszüleid?
2021. jún. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4# nem... csak egy utcában lakunk.
2021. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Én végképp nem tartozom ebbe a kategóriába, de Győrből költöztem Miskolcra.. :) Ha esetleg mégis érdekel kérdező, kifejtem.
2021. jún. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
6-os: engem nagyon érdekelne, hogy miért, de még inkább az, hogy hogy érzed magad, mi a véleményed Miskolcról, az emberekről?
2021. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Debrecen és Szeged, mint vagy a ti (már aki közületek ott telepedett le), vagy akár csak ismerőseitek költözésének új desztinációja számít.


Az, hogy kedveli(k)-e ő(k), vagy megbánta(megbánták) már - és legfőképp miért szereti(k), vagy miért utálja(utálják)?


Többes szám avégett, ha nem konkrét ismerősöd, hanem ismerős család telepedett le Debrecenben, Szegeden.


Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de írjatok még bőven történeteket e két városba, VAGY EZEK MELLÉ költözőkről és azok (akár csupán néhány mondatos, rövid) fent írt város kedvelő/gyűlölő történetét.


(Figyelembe véve első válaszát, illetve annak régi lakhelyét, ha nem konkrétan Miskolcról, Egerből költöztek e két városba, de ugyanúgy megyeszékhelyről, akkor rosszabb esetben ilyen emberek letelepedésének rövid kedvelő/utáló story-ja is jöhet.)

2021. jún. 20. 09:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyből költöztünk Debrecenbe vagy 15 évvel ezelőtt.

Ez volt a határhoz a legközelebbi nagyváros.

Szokatlan volt a hegyek után ez a laposság, de meg lehet szokni.

Meg hogy a külvárosba nem medvék jönnek be, hanem őzek és vaddisznók.

Nagyon jó, hogy közel a határ; gyakorlatilag tényleg minden egyforma távolságra van, ha a magyarságot nézzük.

Kár, hogy még nincs Debrecenből Erdélybe repülőjárat!

Különben nagyon jól beilleszkedtünk/befogadtak!

Szeretünk itt élni, jó hely, jó egyetem.

2021. jún. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Mindig jó mikor idegenbe szakadt magyarjainkról olvashatok. :)


Örülök, hogy sikerült beilleszkednetek és, hogy a debreceniek is jól fogadtak titeket.


Megkérdezhetem, hogy mi(k) volt(ak) az ok(ok) tizenöt éve, ami(k) miatt úgy éreztétek, átköltötök ide?


Illetve milyen gyakorisággal mentek vissza rokonlátogatásokra? (Ennél: mely átkelőt (talán az Érmihályfalvit?) használjátok? És átlagolva mennyi szokott ott a kilépő/belépő várakozási idő lenni? Percekben egy tól-ig tartomány is elég lenne nekem.)


"Tényleg minden egyforma távolságra van, ha a magyarságot nézzük."


Igen, utánanéztem, ez nekem is szimpatikus! :)


Ui. I: Debrecenben (esetleg a környező falvakban) mely részeket, községeket ajánlanád esetleges letelepedésre - "betörésmentes" közbiztonság, jó közérzet, szép hangulat, rendezett összkép tekintetében? :)


Ui. II: Utazni hogyan szoktatok? Például Olaszországba, Görögországba? Autóval mentek, vagy a helyi nemzetközi reptért veszitek igénybe?

2021. jún. 21. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!