Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyben élők!Ha Magyarország...

Erdélyben élők!Ha Magyarországról szeretnék Erdélybe költözni a Székelyföld régió három megyéje közül valamelyikbe, melyik város vagy falu volna jó, ahol nyugodt harmónikus székely életet lehet élni?

Figyelt kérdés

Anyagiakba nem szeretnék nagyon belemenni, röviden annyi hogy 50 fölött vagyok, van pár cégem, amit nem kell már személyesen vezetni, ügyvezetők megcsinálják.Sokat voltam Erdélyben már kirándulni, nagyon tetszett mindig.

Melyik az a rész, ahol a tömbmagyarság él, és egy élhető kisváros, vagy egy olyan igazi székelyfalus érzés átadódhat, ha ott veszek egy házat?

Most megyek ki júliusban 1 hónapra, de szeretnék infókat addig összegyűjteni, már hónapok óta google keresgélek, de itt is megakarom kérdezni.

Hátha van olyan erdélyi,székelyföldi aki itt szokott olvasgatni, és tud is rá válaszolni.

Ingatlanos fog mutatni ingatlanokat, már vele megbeszéltem, de addig szeretnék még pontosítani,melyik környék lenne a legideálisabb.

Ingatlanos


2021. jún. 15. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok székely, de a párom az. "Székely élet" alatt mit értesz? Gazdálkodni akarsz? Hargita megyét javasolnám, azon belül a Gyergyó vidékét, pl Gyergyószentmiklós megfelelhet, a lakosság döntő többségében magyar, kisváros, jó infrastruktúrával, román nyelvtudás nélkül is elboldogulhatsz.

Ha viszont "székelyfalus" érzésre vágysz, akkor inkább valamelyik falut nézzétek meg. Ott lényegében színmagyar lakosság él. Csak kicsit sok a medve. Anyósék kertjébe is rendszeresen bejárnak, de ez Erdélyben nagyon sok helyen probléma.

2021. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyergyószentmiklóst én is ajánlom! Édesanyám onnan származik, szóval sokat jártunk/járunk oda.
2021. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a sok medve nagyon nem használ Erdély népszerűségének, pláne hogy most már kezdenek agresszívek is lenni.

Csíkszereda egy csoda!

2021. jún. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, hova költöztél végül?
jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!