Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy kollégátok munkáltatói...

Ha egy kollégátok munkáltatói csalás áldozata lesz, elgondolkodtok rajta hol is dolgoztok voltaképpen? Ahol egyvalakit átvernek ott bárkit átvernek.

Figyelt kérdés

Szóval a csalás nem engem ért ugyan, de azért elgondolkodtam hogy ha egy évek óta itt dolgozót simán és kőkeményen átb***tak, akkor maholnap ezt velem is megtehetik.

Még nem tették meg, lehet soha nem is fogják, de aki egy emberrel ilyet tesz ma, az holnap a másikkal teszi meg-holnapután meg akár velem.


Ilyenkor kéne elgondolkodni hol is dolgozom?

És biztos hogy egy ilyen gerinctelen patkánynak kell-e dolgoznom?


Egyébkét több kollegám hasonlóakon gondolkodik volt aki a felmondást is beadta mert megmondta nem várja meg hogy ő kerüljön sorra.


2021. jún. 20. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk nem átverés, de úgy ment el az egyik kollégám, hogy megtalálta meghirdetve a saját állását titokban, a szokásos hirdetőtől eltérő cégen keresztül. Akkor akarták kirúgni, amikor már megvan a helyére az utód. Azóta mindig nézem, mikor kerül fel az én állásom is.

Nem derül ki, hogy milyen jellegű átverés történt nálatok, de biztos nyitott szemmel járnék abban az értelemben, hogy ne verjenek át engem is és abban az értelemben is, hogy ha látok jobb munkahelyet, akkor váltok.

2021. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"hogy ne verjenek át engem is és abban az értelemben is,"


nem tudod kivédeni. Munkaidőkeretes túlóraelszámolás túlóradíját nem adták oda és nem is fogják. de mire ez kiderült addigra ledolgozta a 3 havi munkaidőkeretet, így a cég már mindenképp átverte, mert pénz nincs, de az időt ledolgozta. Ha azonnal ott is hagyja a céget az semmit se segít a 3 havi kidobott plusz munkám amiért egy fillér se kap.


Itt vagyok én is, én is túlórázok és a szerződés értelmében majd 3 hónap múlva egyben elszámolják. És ha nem?

A 3 havi meló akkor is benne lesz már mire kiderül.

2021. jún. 20. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!