Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire veszed fel és véded...

Mennyire veszed fel és véded meg magad, vagy szólsz vissza frappánsan azonnal ha egy személy beszól vagy kritizál? Ez lehet tanulni, fejleszteni? Mitől függ?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem lefagyok, vagy ideges leszek de mégsem tudok rá reagálni. Később persze szarul érzem magam, hogy nem álltam ki magamért, vagy később jut eszembe egy olyan válasz amivel inkább az illetőt hozom kellemetlen helyzetbe, ha már ő megpróbált sikeresen engem kellemetlen helyzetbe hozni.
2021. jún. 22. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor semmi frappáns nem jut eszembe, akkor csak higgadt maradok, legörbítem a számat elégedetten bólogatok majd ennyit mondok: "ezt most keményen megkaptam"
2021. jún. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ilyen jellegű.


Súly (pedig csak irigy, neki lenne oka magát kritizálni) , kinézet(ramatyul nézel ki, most ennyire szét vagy csúszva) , vagy magát úgy állítja be, hogy ő jól csinalja, és ez magaval hozza azt hogy lenézi azt ahogy én

2021. jún. 22. 00:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A beszólást nem mindig kell szerintem lereagálni. Aki beszól, annak az a célja, hogy összetűzésbe kerüljetek. A kötekedőket jobb is elkerülni, főleg az utcán, szórakozóhelyeket, mert nem tudni ki szúr kést a hátadba.


Ha pedig olyan ember szól be, akit ismersz, akkor is jobb rövidre zárni. Esetleg gondolkodhatsz azon, hogy következő alkalommal hogyan vágj vissza, de ezt szerintem nem vezet semmire.


Ha pedig rendszeresen találkozol valakivel és rendszeresen beszól, akkor távol kell maradni tőle. Ha ez nem megoldható( pl.: munkahely ), akkor mindenképp konfrontálódni kell és meg kell próbálni megbeszélni. Ha nem sikerül megbeszélni a dolgot, akkor megpróbálhatod letörni.


Csak akkor szoktam felvenni a kesztyűt, ha végképp nincs megoldás. De általában szokott lenni.

2021. jún. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy csaladtag, akivel szerencsére ritkán de találkozok. Kikerulni nem lehet. Fennhelyázóan idegesítő a stílusa. Jó lenne ha nem venném fel, de zavarha nem reagalom le. Magam miatt, nem miatta. Rossz érzés hogy nem tudok kiallni magamért, legalább csak annyira hogy ne maradjak alul a megjegyzései során
2021. jún. 22. 00:58
 5/7 anonim ***** válasza:
ennyit szoktam mondani: "ok"
2021. jún. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a kinézetemre szólnak be, sokszor csak annyit mondok hogy jól van, nem érdekel a véleményed. Nálad szebbet sz4rok.
2021. jún. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mond ezt neki, hogy neked is szia xd.
2021. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!