Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem sportol, az azért nem...

Aki nem sportol, az azért nem teszi inkább, mert nincs hozzá kedve/akarata, vagy nincs rá ideje, vagy nincs rá pénze?

Figyelt kérdés
Magától értetődően nem versenysportra gondoltam, hanem munka előtti/utáni, vagy hétvégi elfoglaltságra.
2021. jún. 22. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Szoktam bringázni. De azért ne várd el hogy napközben 30 fokba tejerjek mert kilehelem a lelkem a gőzös pokolban. Este szoktam inkább.
2021. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Sportolni lehet ingyen is, nem kell hozzá pénz!
2021. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem pénztől, hanem időtől függ. Futni, kocogni, gyalogolni, túrázni ingyen is lehet a környéken.

Mindig találok kifogást, hogy most nincs időm, vagy meleg van, stb.

De azután győz a félelem, hogy nem akarok idő előtt elhalálozni, vagy akár csak túlsúlyosnak lenni, mert ülő munkát végzek (IT). A szervezetnek kell a mozgás, hogy a nyirokrendszerben felgyorsuljon az áramlás, a mérgek ürülése.

Indok lehet, hogy unalmas, néha nekem is.

De általában letöltöm a telefonomra valamelyik beszélgetős műsort, vagy zenét, fülhallgató be és hamar elmegy az az idő. Ha aznap csak 30 percem van, akkor annyi. Már ez is sokat számít.

Az is jó indok ellene, hogy fárasztó és megerőltető.

De elég, ha mindenki csak a saját edzettségi szintjének megfelelő szinten mozog, pl. ha edzetlen, akkor csak lassan kocog, de azért érdemes figyelni a pulzust és ha kezd szapora lenni, akkor érdemes lassítani, vagy kicsit pihenni. Idővel egyre többet bír az ember, akkor lehet egy fokkal jobban terhelni. Arra ügyelek, hogy víz mindig legyen kéznél.

2021. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pontosan azok az okok amit felsoroltál. Mivel minden ember más, mindegyik más miatt tesz vagy nem tesz valamit.

Van akit nem érdekel a sport, nem szeret mozogni, van akinek akaratereje nincs hozzá, van akinek ideje nincs rá, és van akinek pénze, mert mondjuk számára pont egy olyan mozgásforma testhezálló, amit nem lehet ingyen megoldani.

2021. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
számomra maga a tevékenység túl unalmas.. futni, súlyt emelni, szenvedés... fallabdázni meg úszni elmennék, de 100km-es körzetemben nincs ilyen lehetőség.
2021. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehéz elkezdeni. Voltak időszakok az életemben, mikor rákaptam a futásra, otthoni tornára, és naponta, kétnaponta mozogtam, és nagyon élveztem. Hetekig, hónapokig. Aztán munka vagy tanulás miatt elkezdtem hanyagolni, teljesen feladtam, és évekig úgy maradtam, mozgás nélkül.

Most meg már a súlyfelesleg és a kor miatt, valamint a megszokás miatt már egyre nehezebb változtatni és újra kezdeni.

Nem pénz kérdés, futáshoz csak egy sportcipő az, ami beruházás, otthoni tornához meg esetleg wifi kell a videókhoz meg a zenéhez.

2021. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vékony alkatú vagyok, odafigyelek az étkezésre, viszont nincs kedvem lejárni edzeni, illetve az edzéssel járó fizikai fájdalmat (izomláz) is nehezen tűröm, így ezért nem sportolok.
2021. jún. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert borzasztóan lusta vagyok!
2021. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért mert szív problémáim vannak és nem bírom.
2021. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Muszájból nem tudom csinálni, van elég kötelességem egy napra. Élvezetből viszont csak egyetlen sport vált be,azt pedig érdemes hozzáértő segítséggel végezni (főleg kezdőként). Pénzem persze nincs rá, de akadt egy ingyenes lehetőség a környéken. Ha megszűnne az ingyenesség abbahagynám.
2021. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!