Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lennél stresszes, ha...

Mennyire lennél stresszes, ha élőben, 1000 ember előtt kéne egy 30 perces előadást/prezentációt tartanod?

Figyelt kérdés

2021. jún. 23. 04:37
A kérdező szavazást indított:
Egy cseppet sem izgulnék, végig nyugodt lennék, magabiztos, határozott.
Egy kicsit ideges volnék, de nem vennék észre rajtam.
Biztos izgulnék, de azért valahogy végig tudnám csinálni.
Leverne a víz, biztos hebegnék-habognék, bele is zavarodnék párszor.
Az első pár perc alatt összeesnék, aztán vihetne a mentő.
59 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer mar volt szerencsem hozza, amit par kiscsoportos szeminarium tartasa elozott meg. Eleg lazan ment, miutan a szeminariumokon lekuzdottem a lampalazat.
2021. jún. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem tudnék szólalni ezer ember előtt, úgyhogy nem vállalnám. Egyszer kellett egy kb. húszfős társaság előtt előadást tartanom, elmondtam kb. 5 mondatot, utána leblokkoltam, mindent elfelejtettem és meg sem tudtam szólalni. Egy ideig néma csöndben bámult rám mindenki, én meg legszívesebben kiugrottam volna az ablakon szégyenemben. Aztán mondták, hogy üljek le, mivel látták, hogy úgysem fogok tudni megszólalni többé. Na azóta nem vállalok ilyeneket!
2021. jún. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

40 vagyok, egy egészséges izgalmat leszámítva nem paráznék. Van 4-5 téma, amiről simán tudok beszélni egy órát készülés nélkül is akár.


Én is nagyon félénk voltam fiatalon, de ez is csak szokás és gyakorlat kérdése :)

2021. jún. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Én stresszelek. Le szoktam írni a szöveget. Megtanulom, felmondom. Majd ismét tükör előtt, utána kamera előtt. A kamera megmutatja a hibás mimikát, indokolatlan gesztusokat. Ezek után az előadás teljesen simán megy.
2021. jún. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon izgulnék, de összességében menne szerintem. Tartottam már nyilvános előadásokat (osztálytermen kívül), kétlem, hogy nagyon más lenne attól, hogy többen vannak.
2021. jún. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Kb. ugyanannyira, mint 100 ember előtt. Vagy 50 előtt.
2021. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én imádom, szoktam is sokaknak előadni, része a munkámnak. De ezer ember nagyon sok, ott már komoly feladat, hogy fél órán át "be legyenek vonódva", nevessenek, élvezzék.
2021. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ált. Sulis korom ota kb engem kernek meg ilyen fszságokra mint hogy beszéljek évnyitón, évzárón (ez általánosba kb 300 fő+szülők)

Szoval ja izgulnék, de nem esnék össze azért.

2021. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom egész pontosan hogyan reagálnék rá, mennyire stresszelne szét.. pár éve gimiben elég sokszor kellett prezentációt tartani és ott kifejezetten rosszul voltam és szinte utáltam. Hiába max. 20 ember előtt kellett beszélni, sajnos többen ítélkeztek, mindenen röhögtek, sunnyogtak..

Most, egyetemen, pedig sokkal, de sokkal többször kellett eddig előadást tartanom, mint gimi végéig összesen. Eleinte rosszul voltam, levert a víz és kegyetlenül zavarban voltam, de a végére mindig minden rendben volt. Senki nem szólt be, nem tett megjegyzést és semmi rossz reakciót nem kaptam. És erre volt szükségem. Párszor volt pár belezavarodás, de jól kijöttem belőlük, a végére már egész jól ment és ilyen probléma nem is volt már.

Viszont néha nagyon rá tudok még így is stresszelni, míg máskor hót' nyugodt vagyok ilyen szituban.

2021. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
Semennyire, rendszeresen tartok előadást, nem izgat hogy 5, 50 vagy 500 ember hallja-e épp. A munkám része.
2021. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!