Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Láttál már olyat, hogy egy 80...

Láttál már olyat, hogy egy 80 éves ember prezentációt tart és izgul? Miért nincs ilyen?

Figyelt kérdés
Vagy van?

2016. dec. 13. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékben olyankor mindenki izgul, de ő már olyan tapasztalt, hogy nincs min izgulnia.
2016. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Középkorúakat láttam, öregeket még nem. Tapasztalat kérdése, egy idő után a ember már nem izgul.
2016. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az öregedés nem más mint a gyermeki rácsodálkozás képességének elvesztése, nincs több inger a környezetben, amit az ember ne szokott volna meg, ezért az agy nem is ad rá érzelmi reakciókat. A másik pszichológiai vonulat inkább abban lehet, bár ezt inkább saját kútfőből merítettem, hogy én teljesen s hogy érzem magam, ha fiatalabbaknak vagy nálam korosabbaknak kell előadást tartani. Az idősebbekkel szemben az az "előítéletem", hogy okosabbak, bölcsebbek, tapasztaltak, és félek, hogy számukra érdektelen dolgokat vagy esetleg hülyeségekről hadoválok, míg mondjuk a tinik előtt nagyobb mellényem van, pusztán attól, hogy tudom, hogy valószínűleg többet láttam náluk. (Ez persze csak a fejemben létező illúzió, lehet nálam egy serdülő is értelmesebb és egy nyugdíjas is lehet buta)
2016. dec. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt valószínűleg már nem aggódik annyira a véleményeken, nem múlik semmi az előadásásán, se munkahelyi előremenetel, se társasági szerep. Valamint, valószínűleg ért a témához, amiről beszél, nem egy 20 éves, aki először helyettesíti a kisfőnököt a megbeszélésen és fogalma sincs miről kell beszélnie.

Másrészt, azok akik tényleg utálnak közösség előtt megszólalni, azok ennyi idősen már biztosan rutinosan kerülik el az ilyen helyzeteket, sőt, valószínűleg csak az tart előadást, aki kifejezetten élvezi az ilyesmit.

2016. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tanár vagyok, és emlékszem, a kezdeti időszakban még izgultam egy-egy óra előtt. Ma már viszont teljesen természetes ez a dolog, semmilyen különösebb gondot nem okoz kiállni akár a gyerekek elé, akár a szülőin vagy valamilyen iskolai eseményen a közönség elé... Nekem ez ugyanolyan természetes dolog, mint biciklizni, vagy akármilyen más megszokott dolgot csinálni.


A lényeg, hogy ha az ember sokszor beszél mások előtt, akkor hozzászokik, és egyáltalán nem fog izgulni. Csak azoknak remeg ilyenkor a gyomruk és van furcsa idegesítő érzésük, akik nincsenek hozzászokva.

2016. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!