Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyszerűen remegek, mint a...

Egyszerűen remegek, mint a nyárfalevél, ha ki kell állnom sok ember elé. Így mégis hogy védjem meg a szakdolgozatomat?

Figyelt kérdés
legalább 60 ember elé kell állnom és kiselőadást tartanom. Soha életemben nem csináltam még ilyet, szocifóbiás is vagyok, alapjáraton szűk szavú, szóval nagyon nincs könnyű dolgom. Valaki valami tipp erre? Egyáltalán hogy lehet ezt túlélni? xd

2016. jún. 26. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
A legfontosabb az, hogy 1000%-ban biztos legyél abban, amit mondani akarsz. Gyakorold el otthon ahányszor csak tudod. Amikor elkezded az előadást, az első pár percben nézd végig a közönséget. Mindig van valaki, aki mosolyog, vagy érdeklődve figyel. Add elő úgy, hogy az egészet neki mondod, a többi nézőre meg nem is figyelsz.
2016. jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyetertek. Keresd a szemeddel azt aki támogat. Mindig vannak ilyen tanárok. Ők játsszák a "jó zsarut" :) erőt adnak!
2016. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Játszd el mások előtt előre. Te írtad, te tudod mi van benne, a bírálókat az érdekli, hogy TE mit tettél a szakdogádba bele, neked milyen élményeid, tapasztalataid voltak. Kevésbé érdekli őket, miről szól. Az érdekli, mi a te részed benne. :) Ez fontos!


+1 tip

https://www.youtube.com/watch?v=XrrL46wzv3Q

2016. jún. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Amit a többiek írnak nem jó tanács. Alapvető szabály előadásoknál, hogy mindenkinek mondod, időnként fel kell venni a szemkontaktust az összes emberrel. Ha egy embernek mondod és ezt a többiek is látják, akkor az nem lesz jó előadás. Másfelől mire eljutsz a szakdolgozati védésig, addigra pontosan ezekből a kiselőadásokból kell annyi rutint szerezned, hogy ott már ne legyen gond. A legfontosabb, hogy nagyon mélyen felkészülj az előadásodból, lásd át az egészet, mert ha tudod, hogy jobban tudod, jobban átlátod, mint ők, akkor lesz önbizalmad. Csak elkezdeni nehéz, aztán pár perc után már jön minden magától, már ha tényleg rendesen felkészültél. Ja és még egy tanács, 60 embernek megfelelő méretű helyen adjál ám rá hangerőt. Én mikor először tartottam ennyi embernek szépen elmondtam és utána volt aki odajött, hogy borzasztóan halk volt, pedig nekem fel se tűnt, azt hittem jó a hangerő, átverős tud lenni a terem mérete.. A következő ilyenen kis túlzáással már üvöltettem, mint a sakál. :D
2016. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
#4 Nincs abban véleménykülönbség közöttünk, hogy valóban így néz ki egy jól megtartott előadás. Szívből kívánom, hogy a kérdező képes legyen legyőzni a szociofóbiáját, és képes legyen ilyen minőségben előadni a szakdolgozatát. Van azonban akinek ez könnyen megy, és van, akinek nehezen. Amit leírtam, az egy technika, ami átsegítheti a kérdezőt a stresszes állapoton. Inkább mondja el az egészet egy szimpatikus embernek, de összeszedetten, logikusan a szakdolgozati témáját, minthogy a szemkontaktust keresve megijedjen egy morcos tekintetű nézőtől, és emiatt leblokkoljon és boruljon az egész védés.
2016. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ha csak 50%-ban hasznos a válaszom! :D Csak 15 éve ülök bent záróvizsgákon, párszor elnök is voltam. :D
2016. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha 2 hónapot már gyakoriztál, tudhatod, hogy a pontozás lényegtelen.
2016. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszi, persze, hogy tudom, 2008 óta vagyok a gyakorin. :D

Csak még mindig meglepődök időnként a pontokon. :D

2016. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
én mindenkit csak felpontoztam. :)
2016. jún. 27. 20:01
 10/12 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, hogy ment a szakdoga védés? :)
2016. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!