Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít, amikor...

Csak engem idegesít, amikor vki elolvassa az üzenetemet, és semmit nem reagál rá?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy barát, vagy idegen. Pl facebokon érdeklődök egy termékről, látom, hogy elolvasta, de annyit se válaszol, hogy igen/nem/szevasz. Ha nekem nincs időm írni, akkor olvasgatni se. Hogy tudnak sokan ilyen közönyösek lenni?

#üzenet #közöny #Válasz hiánya
2021. jún. 26. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te is csináltad már, ne legyél álszent.
2021. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is! Pont tegnap fordult elő, hogy egy fontos üzenetet írtam, és kíváncsi lettem volna a reakcióra, de csak az illető karikája jelezte, hogy látta. Pár órával később egyébként érkezett válasz.


Nekem volt olyan is egyébként, hogy visszaírtam egyből, de az üzenet csak órákkal később ért célba, úgyhogy van, hogy a Messenger a hibás.


Ha pedig nem/nem rögtön akarok elolvasni egy üzenetet (úgy, hogy az látható legyen), akkor az értesítésben olvasom el, de semmiképp nem elolvasom és válasz nélkül hagyom.

2021. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, sokszor idegesítő.

Online dolgozom és a másik oldalt is látom - fárasztó állandóan elérhetőnek lenni és azonnal megválaszolni minden üzenetet. Sokan egyébként több munka, vállalkozás mellett osztják meg az idejüket, ezért sem tudnak azonnal válaszolni. Illetve vannak olyan időszakok, amikor egyszerűen elengedem ezt a kérdést, reggel 8 előtt és este 8 után már nem válaszolok senkinek, és sokszor hétvégén sem. Lehet, hogy véletlenül rányomok a telefonomon az üzenetre és így megkapja a másik fél a ,,láttam" értesítést. De a pihenőidőmben nem fogok dolgozni.

Kulturáltabb cégek ezért állítanak be egy automatikus üzenetet pl facebookon, azzal a szöveggel, hogy üzenetét megkaptuk és igyekszünk 24 órán belül válaszolni. A chatbotok ebből a szempontból kifejezetten hasznosak, de még nem terjedtek el igazán és nem használják jól őket.

2021. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Messengeren el lehet olvasni az üzeneteket anélkül, hogy megjelenne az illető ikonja, azaz láttamozta volna, szóval én mindig "azonnal" válaszolok, amikor elolvastam. :D Néha van, amikor nem, de akkor azért, mert már nem tudok mit reagálni. De ha nem lenne ez a csalós megoldás, akkor én se válaszolnék rögtön. Ha mondjuk villamoson elolvasom, ott nincs kedvem nekiállni írni egy csomót.
2021. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenki zöldet kapott, kap tőlem. Nem azt mondom, h rögtön azonnal válaszoljon, és válaszként nem novellát várok. De ha annyi ideje van, hogy elolvassa, akkor annyit írhatna, h oké, később tudok írni. Vagy pl dolgozok, később/holnap reagálok.
2021. jún. 26. 11:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Idegesítő, úgy mint faceookon, úgy mint akár társkeresőn is.
2021. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem az idegesít, hogy kézbesítve az üzenet a jelzés alapján, de nem nézi meg, nem olvassa el napokkal később se. A legutóbbi üzenetem pl. 2 hete nem látta, pedig kézbesítve van és gyakran zöld a neve mellett a pötty. Fura, ha ennyire nem érdekli, de azóta tettem fel fényképet, azt meg rögtön beszivecskézte. De akkor miért nem olvassa el? Szokta jelezni, amikor látta, szóval szerintem tényleg nem olvassa el.
2021. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lekopogom, de eddig 2 emberrel jártam így/hasonlóan (állítólag mindketten barátaim), közülük eggyel konkrétan rendszeresen. Szerencsére mindenki más vagy írt, hogy később ír (hosszabban), vagy az elején leszögezte, hogy nem mindig tud azonnal válaszolni, amint megnézte.

A 2 közül egy valaki volt úgy, hogy nagyon aktív volt FB-n, Messenger-en, Instagram-on, mégis majdnem 3 hónappal később írt vissza, pedig az elküldéskor azonnal megkapta.. képemet is szívezte, úgyhogy az kicsit fura volt és rosszul is esett. Főleg, hogy 2-3 soros üzenet volt.

A másikuk pedig rendszeresen a beszélgetés kezdeményező már, pár üzenetet ír, majd amikor úgy gondolja, hogy részéről ennyi volt, szimplán órákkal/napokkal később nézi meg és édes mindegy mit írtam, sosem válaszol vagy reagál rá. És már beszélgetés kellős közepén is eljátssza ezt. Ez pedig, bevallom őszintén, idegesít. Ezért most tuti megkapom a magamét és/vagy lepontozást, de egy ideje már én is így állok hozzá a vele való beszélgetéshez.

2021. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!