Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A segítségeteket és tanácsokat...

A segítségeteket és tanácsokat kérném! Mit tegyek, hogy ez ne legyen így?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, alapból halk és vékony hangszínnel rendelkezem. A családomban és általában máshol is, amikor beszélgetek másokkal nagyobb társaságban, ledominálnak beszélgetés közben. Én mindig igyekszem mindenkit végighallgatni, megvárom a mondandóját mindenkinek, várok picit, hogy ne kezdjek belebeszélni, ha más is akarna, mert szerintem hatalmad bunkóság. Mégis, amikor én akarok mesélni valamit, nagyon sokszor előfordul, hogy mások közbevágnak, mert hangosabbak, és egész egyszerűen nem hagynak szóhoz jutni. Van hogy 3x kezdek el valamit, mire végig tudom mondani. Már anyukámnak is említettem ezt, kinevetett és még neki állt feljebb, hogy "jóvan akkó, mondjad". Annyira bántó tud lenni, mert amúgy meg nem érzem azt, hogy érdektelen dolgokat, meg hülyeségeket beszélnék, intelligensnek tartom magam egy egészséges szinten, de annyira el tudja venni az önbizalmam az, hogy sok helyzetben bármikor ledominálnak beszélgetés során, mintha nem lenne érdemleges, amit mondok. Volt már olyan is, hogy meguntam, sírni tudtam volna, ezért inkább elköszöntem, akkor is fel voltak háborodva, hogy hát maradjak még. Sajnos elegem van abból, hogy én végighallgatok mindenkit, engem meg senki nem akar, meg annyira vékony hangom van, hogy kb kiabálásnak hatna, ha megemelném a hangomat. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan érhetném el, hogy engem is végighallgassanak mások?

2021. jún. 26. 14:10
 1/8 A kérdező kommentje:
*tanácsotokat, bocsi autocorrect
2021. jún. 26. 14:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hangodon múlik. Valószínűleg az egész testtartásodon érződik, hogy semmi önbizalmad. Húzd ki magad, akkor is, ha ülsz, ne az asztalt nézd, hanem azt, akihez beszélsz.
2021. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Felállsz és sorsukra hagyod az erőszakosan pofázókat! Amikor kérdőre vonnak, akkor pedig megvilágosítod az érintettet, hogy annyi tiszteletet fog kapni tőled a jövőben, amennyit kapsz tőle! Ha bele fog vágni a mondandódba, faképnél fogod hagyni, - aztán folytathatja a monodrámáját. Ennyi! Attól azonban óva intelek, hogy visszaélj a kicsikart tisztelettel, - tedd meg te is azt a beszélgető partnereddel, hogy nem élsz vissza a helyzettel, meghallgatod, amit mondani szeretne és nem nyújtod több órásra a saját mondókádat!
2021. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A testtartásommal semmi gond, anno, iskolai vizsgálaton meg is jegyezték, hogy még ugyan szép.

Szemkontaktust akkor is tartok, ha másokat hallgatok, pláne ha én beszélek.

Önbizalmam is van, csak ilyenkor csökken azért kicsit. Viszont észre szoktam venni, hogy sokszor, amikor más mesél is velem tartják a többiek a szemkontaktust pl.

2021. jún. 26. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerencséd van, nagyon könnyű a megoldás. Legyél kicsit magabiztosabb, és hangosabb. Nem a hangszínen múlik, hogy ki dominál, hanem azon, hogy ki hogy viselkedik, milyen magabiztos, hangos, esetleg agresszív. (Bár az agresszivitást nem ajánlom.)

Ha félbe akarnak szakítani, arra az a legjobb megoldás, hogy mintha mi se történt volna, ugyan azzal a hangnemmel, megállás nélkül folytasd a mondandódat. Aki félbe akart szakítani, el fog csendesedni, és kínosan fogja magát érezni. Ha pedig beszól, te beszéltél előbb, ő volt aki beleszólt.

2021. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
#3 Azért mert valaki félbeszakít, nem kell ilyen bunkón viselkedni. Lehet, hogy véletlen szakított félbe, és akit félbe lehet szakítani azt nagyon sokszor azok is félbeszokták, akik alapból nem is csinálnák. Magabiztosan, és tiszteletteljesen kell viselkedni, mert ha az első közbeszólás után bunkón fog viselkedni azzal az emberrel, és kirohan a szobából, egy modortalan, hisztis embernek fogják nézni, és megint csak rosszul jön ki a dologból.
2021. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Csak áltatod magad azzal, hogy van önbizalmad. Attól még a testtartásod is lehet ortopédiailag jó, hogy nyilvánvaló belőle, hogy nincs önérvényesítési képességed, ami valószínűleg azért nincs, mert az önértékelésed nincs a helyén. Mondanám a közhelyet, hogy ez a gyerekkorodból jön, valószínűleg nem voltak a szüleid a toppon, nem figyeltek rád érzelmileg (se) oda, de aztán Te magad is írod, hogy viselkedett veled az anyád, ez akkor sem lehetett másképp. Szóval akárhogy is magyarázod, hogy mennyire dübörög benned az önbizalom, ez vaskos önámítás. Ilyen hozzáállású környezettel egész biztosan nem. Amíg ezzel nem nézel szembe és keresel valami önismereti módszert, pszichoterápiát, addig csak nézhetsz bambán az életedre, hogy miért van ez, meg az.
2021. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es ez már a ló túlsó oldala, fele ennyire sem deep a dolog
2021. jún. 27. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!