Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki életében mindig húsevő...

Aki életében mindig húsevő volt de szeretne véglegesen vegetáriánus életmódra átváltani hogyan kezdjen neki, milyen tanácsokat adnátok? Főként olyan vegetáriánusok véleménye, tanácsait kérném akik évek óta húsmentesen élnek.

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Holnaptól ne tegyél szalámit a szendvicsbe. Voila. 🤷‍♀️
2020. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Azt hiszem ez nem ilyen egyszerű. Amúgy évek óta nem fogyasztok szalámit.

2020. jún. 20. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

En nem latom ertelmet, hogy teljesen lemondj a husrol. Mezogazdasagi szempontbol is a hybrid gazdálkodas a legjobb.


Egyel nyugodtan hust csak mininalizald. Csereld le zoldsegfasirtokra, vannak tok jo vegan kolbaszok is. Az elkeszitesuk se bonyolult. A szoja granulatumbol pl ugyan olyan jo bolognait v lasagnet lehet csinalni.


En havonta 4x-5x 1 etkezesnel eszem hust. Igy legalabb nem szedulok be egy hentespult mellett.

2020. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló!


Köszönöm a hozzászólásod és a tanácsokat.

2020. jún. 20. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogyassz kevesebb húst. Nézd meg, mi az az étel, amiben a húst teljesen vagy legalább részben tudod pótolni.

Pl. bolognai mártásnál a hús helyett használhatsz cukkinit vagy lencsét.

Fasírt készülhet darált hús helyett csicseriborsóból vagy lencséből.

2020. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

En ugy csinalnam, hogy egy jo darabig csak novenyevo allatokat ennek ... ez mar fel siker :)


Utana csak olyan allatokat fogyasztanek akik megeszik az embert: medve, krokodil, oroszlan, tigris, capa ... de mivel ezekhez nehez lenne hozzajutni, addig termeszetesen zoldsegeket ennek.

2020. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, 6-os válaszoló, köszönöm a hozzászólásokat!
2020. jún. 20. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A végtelenségig nem lehet párolt brokkolin élni. Úgyhogy keresnék olyan, eleve vegán recepteket, amik fűszeresek, gazdagok. Pl indiai paradicsomos lencsefőzelék. Abban van fehérje a hüvelyes miatt, és nagyon fűszeres, izgalmas.

Miért akarsz vegetáriánus lenni? Környezetvédelmi vagy állatvédelmi okokból? Bárhogy is, ha a húst egy az egyben leváltod tejtermékekre (pl sajt) azzal nagy haladást nem érsz el. Koncentrálj a növényekre.

Ja, és még valami. Ha elkezdessz nagy mennyiségű hüvelyest enni, először jönnek az extrém pukik. De idővel hozzászokik az emésztőrendszered az új táplálékhoz. Szóval szerintem érdemes apránként egyre többet enni belőle.

2020. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Bar meg csak fel eve vagyok vega, en egyik naprol a masikra nem ettem hust, vagyis pontosabban eleinte akartam enni halat, de az elso tonhalas pizza utan azt mondtam, h megsem akarok semmilyen allatot enni. Bar addig nagy husevo voltam, az elott is sokat ettem babot, csicseriborsot, neha napjan szojat, valamint spenotot, ceklat es paradicsomot, de utana probaltam megjobban figyelni ezek fogyasztasara a feherjek es a vas miatt. Meg teljesen jol vagyok egyebkent, semmi bajom, de szerintem fogok venni b16-ot, hogy tuti ne is legyek rosszul.
2020. jún. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Részben egyénfüggő, de ami közös, hogy először is olvass utána (elmélet, pl dr Tamasi József vegetáriánus orvos és term.gyógyász, gyakorlatból levezetve), és hétről hétre figyeld magad, a tested mire hogyan reagál, pl hagyd abba teljesen a vágóhídi ételek fogyasztását (zsír, hús stb), és van, aki azonnal átáll, de ha te nem, akkor szerintem amikor már ne mbíros hús nélkül, olyankor egyél megint ,de épp csak annyit, amennyivel "elvagy". Aztán megint hús szünet, ahány napig bírod, és egyre több napig bírod hús nélkül.

Vagy pedig te is azonnal átállsz, mint az emberek egy része.


Viszont azt elismétlem: előbb gondold végig, aztán csináld! Tehát előbb elmélet! Mert bután is lehet csinálni a vega életmódot, sajnos. Az egyik legfontosabb a komplettálás (ezt ösztönösen is lehet csinálni, devan, aki tudományos alapon), tehát hogy megfelelő változatossággal fogyassz növényeket, hiszen ezáltal minden aminosavat megkapsz.


tamasidr.hu

2020. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!