Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ölnél-e embert, ha nem kapnána...

Ölnél-e embert, ha nem kapnának el soha?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 15:52
A kérdező szavazást indított:
Nem
Csak akit úgy ítélek meg, hogy megérdemli
Megtenném szórakozásból is
64 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
2.-ra szavaztam, mert ha pl tetten kapnék valakit, aki éppen mondjuk egy gyereket erőszakol, akkor szívem szerint helyben agyonverném.
2021. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos képzeletben már öltem embert. De a valóságban nem szeretnék. Néha nagyon nehéz megallni.


Szeretet és béke legyen veletek.:D

2021. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Egyik válasz sem igazán passzol.

Kb. ahogy egyes, ha valaki ilysnit csinálna, vagy állatot kínozna, erőszakolna valaki, kb. gondolkodás nélkül csapnám tarkón betonvassal.


Tehát nem igaz, hogy nem, viszont nem gondolkodnék, hogy hogy ítélem meg. Nem is élvezném.

2021. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Írták itt többen, hogy abban az esetben ölnének ha egy állatkínzóról vagy gyerekgyilkosról lenne szó. Szerintem túl könnyű büntetés lenne neki a halál, nem sok szenvedés lenne benne.

2021. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Bizony nagyon gonosz, kegyetlen bűncselekményeket elkövető emberek megérdemelnék. De ha a szeretteimet kínozná, vagy ölné meg egy ilyen aljadék, nem várnám meg a tárgyalását, én " venném " kezembe az ügyet, és az igazságot.
2021. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#1 és #3 a 2. kategóriát erre értettem. Az úgy ítéled meg az azt is jelenti, hogy a te saját erkölcsöd alapján, az a tett halált érdemel, nem feltétlen azt, hogy az egész embert viszgálod, és utána ítélsz, hogy mennyire volt jó ember.


#2 béke neked is.

2021. jún. 26. 16:21
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Megölni nem, viszont ha látnék valakit aki kínoz egy állatot.. Össze vissza, laposra verném... Semmi sem idegesít fel engem soha... Csak az allatkinzas... De az nagyon!!!!
2021. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Önvédelemből, ha valaki megtámadna engem vagy a szeretteimet és egy verekedés közben az életemért vagy valamelyik szerettem életéért kellene küzdenem. Viszont se "szórakozásból", se önbíráskodásból nem ölnék embert. Ez erkölcs és lelkiismeret kérdése. Ha csak akkor tudom valamiről, jelen esetben a gyilkosságról, hogy az rossz, ha látja valaki és büntetnek érte, akkor az már régen rossz. A bűnözőket le kell csukatni és el kell zárni a társadalomtól. Az önjelölt igazságosztók, akik "igazságszolgáltatás" címszó alatt gyilkolnának, legalább ugyanolyan veszélyesek a társadalomra nézve, mint a bűnözők.
2021. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
8 as az igaz, de ha bíroság csak 5-6 évet adna egy gyilkosnak, aki kegyetlenül megölné a szerettemet? Nem lenne lelkiismeret furdalásom, ha megölném. Utána meg ugyanúgy bűnözne tovább,és a börtönlét se biztos hogy megviselné, max kigyúrná magát.
2021. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

“ Szerintem túl könnyű büntetés lenne”

Nekem is hasonló gondolataim voltak, de nem tudnék adott helyzetben hideg fejjel gondolkodni.

3 voltam.

2021. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!