Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha úgy gondolom,...

Normális, ha úgy gondolom, hogy az életben az anyagi javak fontosabbak az emberi kapcsolatoknál, a barátoknál, családnál?

Figyelt kérdés

Nem hiszek a barátságban, sem a családban. Az emberek úgyis csak hátba szúrnak, a barátságok véget érnek. Szükség esetén a családtagokra sem számíthat az ember.

Emberben nem szabad megbízni. Csak saját magamra számíthatok



2021. jún. 28. 12:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De az emberek csak ártani akarnak. Minden ember ártani akar.
2021. jún. 28. 21:29
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem igaz, csak rossz körökben mozogsz.
2021. jún. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ez a tapasztalat. Soha nem szabad megbízni senkiben. Megvárják az első adandó alkalmat, hogy hátbaszúrjanak, aztán meg röhögnek rajtam. Az emberek el akarnak taposni
2021. jún. 29. 11:48
 14/17 anonim ***** válasza:
86%
Ezért mondom, hogy rossz körökben mozogsz. Én a helyedben elköltöznék egy másik városba, hogy új embereket ismerjek meg, és elfeledjem a rossz tapasztalataimat.
2021. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%

Cseszheted a lóvét is,ha nincs kivel megosztani azt,amit

a pénzen tudsz venni...

Volt már pár ilyen milliomos ismerősöm,aztán kivétel nélkül

az volt nekik a csúcs,mikor főztem nekik egy vacsit,kimentem

értük a reptérre, meg engedtem fürdővizet mire hazaért munkából..

Kiüresedett,megkeseredett emberek zömében,mert amíg a pénzt hajszolták,

haza is vágták az emberi kapcsolataikat. Pedig volt családjuk is..

Szóval csak a pénz, nem elég,de az igaz,hogy ha lehetne

választani hogy szegényen vagy gazdagon haljak meg,akkor az

elsőt választom..De hogy a családot, vagy a gazdagságot,

az már sokkal nehezebb kérdés...Azért egy jó családhoz

nem sokminden ér fel..Sőt semmi..Más kérdés hogy nagyon kevés

ilyen van....

2021. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A pénz nem boldogít" csak annyiban hazugság, hogy mélyszegénységben, hajléktalanságban, éhezésben, háborúban, elnyomásban egy kicsivel nehezebb boldognak lenni, mintha van hol laknod, van mit enned...stb. még az "átlag" ember pénzügyi aggodalmai, a folyamatos: mi lesz, ha nem tudom fizetni a következő lakbért is eléggé lehúzóak, nincs egy teljes biztonság-érzet, természetes, hogy ezt magad mögött akarod hagyni.


Viszont: nincsenek teljesen jó vagy rossz emberek, olyan meg végképp nincs, hogy minden ember csak jó vagy csak rossz. Mindenki minden pillanatban képes jót vagy rosszat cselekedni. Tehát: nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz tapasztalatid voltak. A humanista nézeteimtől eltekintve némely emberek összefoglalva csak seggfejek, és nem neked kell foglalkozni a lelki békéjével senkinek. De NEM mindenki ilyen, még akkor se, ha szívás volt az életed és többnyire (vagy urambocsá teljesen) ilyenekkel találkoztál. Én is inkább karrierközpontú vagyok, mint bármi más, bár nem a pénz miatt.


De - klisé - az ember társas lény. Nem zárhatod el magad teljesen és nem lehetsz teljesen mélyebb emberi kapcsolat, kapcsolatok nélkül, mert nagyon komoly mentális következményei lesznek hosszútávon. Béna, de így vagyunk kódolva. Nem azt mondom, hogy rögtön muszáj valakit keresned öribarinak, és hogy öntsd ki a lelked azonnal a teszkó pénztárosnak, de ne zárd el magad a többi embertől tudatosan hosszú távon.

2021. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"Cseszheted a lóvét is,ha nincs kivel megosztani azt,amit


a pénzen tudsz venni..."


Az emberi kapcsolatok véget érnek, de a dicsőség örökre megmarad. Soha életemben nem volt egy barátom sem. Az emberek csak fájdalmat okoznak, semmi mást. Ha valakiben megbízol, az fog a legnagyobbat beléd rúgni.

2021. jún. 29. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!